Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

    Здравейте,
    Имам Кия спортидж 1994 г от една година. Колата е в доста лошо състояния, но като марка ми харесва. Живея на село и пред къщата има един баир, който зимата само с 4х4 мога да кача. Синът иска да ме финансира да закупим по нова, за да не бера ядове с ремонти, както с тази.
    Моля за съвет как да си избера читава Киа.

  • #2
    От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

    Първоначално публикуван от elndim Преглед на мнение
    Здравейте,
    Имам Кия спортидж 1994 г от една година. Колата е в доста лошо състояния, но като марка ми харесва. Живея на село и пред къщата има един баир, който зимата само с 4х4 мога да кача. Синът иска да ме финансира да закупим по нова, за да не бера ядове с ремонти, както с тази.
    Моля за съвет как да си избера читава Киа.
    Първо - къде си.
    После - какво се е трошало по старата.
    С какви гуми не качва баира, а и той какъв е - кал, камък или какво.
    Бензин, дизел или газификация?
    За какви пари иде реч.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

      На 40 км от София посока Драгоман.
      Настоящата Кия го качва баира, не се оплаквам от това. Пътя е земен, при дъжд се разкалва, при сняг няма кой да го чисти, само две къщи сме.
      Колата е бивш бензин, свалили са и резервоара и на негово място е сложена бутилката за газ.
      Забележките са безкрай. Наложи се да се сменя цялата електрическа система - горя. Проблеми с охлаждането, изхвърляше вода ,слагахме допълнителна перка, сменяхме капачки на радиатора, с втората улучихме, засега не хвърля. . Най неудачното е, че отзад на оказването са я направили със заварки, те се късат естествено и вече ми писна да ги правим, а последните 12 км до къщата са типичен второстепенен път с безкрайни дупки.
      За парите - толкова колкото трябва да се купи читава кола. Вие кажете колко трябва да са, за да мога 3-4 години да я карам спокойно, без да ме оставя на пътя. Жена съм, с 30 години стаж като шофьор, но за ремонтите съм до там, че знам кога има проблем за да спра и търся помощ.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

        Още един въпрос. Каква е принципната разлика със Сорентото? Тъй като разбрах, че Спортиджа след 2003 не са с ръчно на 4х4, как стои въпроса при Соренто? Вждам имат някакво копче за Lou, 4x4 i auto.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

          Парт-тайм е един вид.Ако не ти е голямо-става.Ще по миислим и за други марки/модели,както се разбрахме.
          Добре дошла във Форума...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

            Аз под "нова" Кия разбирам модел 2015г от магазина... А тук очевидно става въпрос за избор на "употребявана" - само на Горубляне на 10-годишни коли им казват нови или "като нови"
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

              Явно колежката иска да каже "нова за нея". А не от магазина.
              Отначало и аз така разбрах.
              Или се бъркам?

              Малко пояснение няма да е зле като за начало, пък после ще се развихрим
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

                ninja_1
                Благодаря!
                Да "нова" за мен .
                За човек карал 30 години 15-20 годишни коли, нещо на възраст под десет си е ново . Пък живот и здраве, след някоя и друга година дано и от магазина да мога да си купя.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

                  Една дизелова Киа Спортидж , около 2000г. мисля че би ти вършила работа, но трябва да е читава.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    Една дизелова Киа Спортидж , около 2000г. мисля че би ти вършила работа, но трябва да е читава.
                    Напълно те подкрепям.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

                      И аз като гледам капризите на газифицирана бензинова, дизеловата ми изглежда по-добър компромис.
                      БИО пчелен мед и пчелни продукти
                      0888 66 59 73

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

                        За какви точно капризи на газифицираната бензинова говориш, че се опитвате да хвърлите жената в приключение с тоя дърт дизел?
                        08888 седем шест 888

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

                          Първоначално публикуван от yancho Преглед на мнение
                          За какви точно капризи на газифицираната бензинова говориш, че се опитвате да хвърлите жената в приключение с тоя дърт дизел?
                          Дърт, дърт, ама гори всичко. Масло, олио, керосин, газ за лампа, био дизел, дизел ( пробвано) и грам не им се мръщи. Малък данък. Достатъчно мощност на бавни. Нормален (10-11/ 7- разход градско/ извънградско. Само да уцели " ДОБРЕ ГЛЕДАНА"
                          Последно редактирано от siem; 10-04-15, 22:45. Причина: правопис
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

                            Само бензин без газ е идеята засега. Не минавам големи разстояния, важно ми е да няма "приключения".
                            Виж да може да вози двама трима като този е предимство:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:37367_1412679609259_282456_n.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5653466

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за закупуване на нова Кия спортидж

                              Тогава трябва да се търси най-дългата Киа, която е с резервна гума в пода на багажника, но и в нея на такова стадо добитък ще му е възтясно.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X