Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да си купя джет за дърпане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам да си купя джет за дърпане

    Искам да си купя джет за дърпане на банан и други надуваеми можете ли да ми препоръчате от къде и какъв джет да си закупя за да ми върши работа цял сезон.

    Благодаря ви.

  • #2
    От: Искам да си купя джет за дърпане

    Зундер Екстрийм, на Ботевградско шосе, зад ОМВ. Директен вносител, и сервиз.
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

    Коментар


    • #3
      От: Искам да си купя джет за дърпане

      Аз ползвам Ямаха VXS 180.Перфектен джет за дърпане.Работя на един коридор с 2 бр.Ямаха 180 за теглене на банан,6 местен диван и разни други надуваеми.За 2 сезона са навъртяли по около 180 часа(гледам да ги редувам,ако не теглят заедно) с 0(нула)проблеми ,ако не се броят навити въжета на импелера.Имаме и сервиз за джетове и лодки и това е модела ,който най рядко влиза за ремонт.Не ти препоръчвам джет за теглене,който е със суперчарджър(независимо Сий ду,Ямаха или какъвто и да е) поради сравнително краткия ресурс на чарджъра-около 200 часа (за Сий Ду доскоро беше 100 часа)след това ремонтния ти комплект е около 1000 лева,за Ямаха може и повече,че имат съединител.В никакъв случай не се оглеждай за Кавазаки-ще си купиш голямо главоболие.....така,че като се замисля нямаш избор-180 к.с.Ямаха е твоя джет.Ако имаш път към Бургас или Сл.бряг мога да ти демонстрирам предимствата.
      Последно редактирано от Petko Stefanov; 07-04-15, 21:25.

      Коментар


      • #4
        От: Искам да си купя джет за дърпане

        Вече се свързах със една фирма в Слънчев Бряг хората бяха много разбрани и ще си взема от тях.

        Благодаря ви на всички за съветите послужиха ми при избора.

        Коментар


        • #5
          От: Искам да си купя джет за дърпане

          Първоначално публикуван от Petko Stefanov Преглед на мнение
          Аз ползвам Ямаха VXS 180.Перфектен джет за дърпане.Работя на един коридор с 2 бр.Ямаха 180 за теглене на банан,6 местен диван и разни други надуваеми.За 2 сезона са навъртяли по около 180 часа(гледам да ги редувам,ако не теглят заедно) с 0(нула)проблеми ,ако не се броят навити въжета на импелера.Имаме и сервиз за джетове и лодки и това е модела ,който най рядко влиза за ремонт.Не ти препоръчвам джет за теглене,който е със суперчарджър(независимо Сий ду,Ямаха или какъвто и да е) поради сравнително краткия ресурс на чарджъра-около 200 часа (за Сий Ду доскоро беше 100 часа)след това ремонтния ти комплект е около 1000 лева,за Ямаха може и повече,че имат съединител.В никакъв случай не се оглеждай за Кавазаки-ще си купиш голямо главоболие.....така,че като се замисля нямаш избор-180 к.с.Ямаха е твоя джет.Ако имаш път към Бургас или Сл.бряг мога да ти демонстрирам предимствата.
          Явно си много запознат сега видях че имаш май нещо общо със най-известната фирма за такива занимания ( до снимката ти го пише )

          Коментар


          • #6
            От: Искам да си купя джет за дърпане

            Не съм го писал за да правя реклама!Просто от близо 20 години се занимавам с тези неща и това се е доказало!Ако имаш някакви въпроси и съмнения не се притеснявай да питаш!Успешен сезон!

            Коментар


            • #7
              От: Искам да си купя джет за дърпане

              Първоначално публикуван от Petko Stefanov Преглед на мнение
              ...В никакъв случай не се оглеждай за Кавазаки-ще си купиш голямо главоболие...
              Освен ако нещо драстично не се е променило в 15F-ките през последните години и по 12F-ките докато се произвеждаха - имам крути възражения по това твърдение.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Искам да си купя джет за дърпане

                За F12 и F15 нищо лошо!Перфектен джет за каране!Лек,мощен и повратлив!Но въпроса беше за джет за дърпане,т.е. да е по мощен и визирах Кавазаки Ултра Суперчарджър 250,260 и т.н...а той си е мнооого проблемен.1.Роторен суперчарджър задвижван с канален ремък от трансмисионния вал-след каране в солена вода и престой след това(обикновенно зимния сезон) роторите блокират от засъхнала сол и варовикови отлагания.ремъчните шайби ръждясват сериозно и срязват ремъка.2.Обичат да горят бобини.3.Много тежък джет -това си е проблем когато го вадиш на колесар всяка вечер.4.Горивните дюзи-особенно след първите 100 часа е желателно да се сменя масло на 15 часа макс тъй като нивото на щеката вместо да намалява расте нагоре т.е. има мноого бензин в маслото и обикновенно късат биела.За разход няма какво да говорим-няма граница там,но не е под 40л. на час.Иначе върви.. и вози като лодка.

                Коментар


                • #9
                  От: Искам да си купя джет за дърпане

                  Е, какъв бизнес с Ултра, тя не може да си изплати бензина

                  По спомени тя завалийката първата година на производство патеше от проста заводска грешка. Продухването на картера беше много зле и при енергично поставяне на щеката за маслото ставаше налягане и маслото слизаше надолу. После при проверка винаги показваше недостатъчно количество масло, съответно винаги се доливаше, маслото в повече избиваше към компресора и ставаха от нищо нещо бели. Това се решаваше или с внимателно (бавно) поставяне на щеката, или с пробиване на малък отдушник в тапата и. Но докато се усетят хората наистина се получиха немалко сакатлъци.

                  Нали за работна машина пита човека. Там 15ката си е кукла - върви предостатъчно (и приятно), тегли читаво, харчи относително малко. Единствено лагерите на водометната помпа дето (поне преди години) трудно минаваха стоте часа, но те са относително леко перо а и грижливия стопанин така или иначе започва сезона с нови лагери (отделно че ако е на натоварен коридор ще е неразумно да не държи една купена на старо резервна отремонтирана помпа, зер помпа се сменя на плажа за половин час а лагерите ти вадят машината от оборот поне за ден).

                  За миенето и солта - и на Ултра, и на другите не мога да си помисля след ползване в солена вода да не се промие, отделно че зазимяването и изкарването от зазимяване ненапразно са трудоемки процедури. По принцип четиритактов джет каран в солена вода и не-консервиран наесен на следващата пролет вече не го водя джет.

                  Същото за джет който се оставя да нощува цял сезон в солена вода без да се вади на сушата. Те хората са си го написали в упътването - "На лодките има жертвен анод, на джетовете няма, не го дръжте да нощува в солена вода".

                  Козата си сака пръч Това е джет, няма нищо общо с мотоциклет.
                  Последно редактирано от Goblin; 09-04-15, 21:29.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Искам да си купя джет за дърпане

                    Това за лагерите не го знаят толкова много хора??!!!Навежда ме на едни съмнения !А спора става или не става мисля,че е излишен!Всеки има собствено виждане и опит и нещата ще заприличат на оная работа с кокошката и яйцето .А джета наистина не е за всеки!На всеки познат,който ме пита какъв джет да си купи винаги препоръчвам,ако няма намерение да го кара постоянно,просто да си наема джет и да си спести главоболията с поддръжката му.Но...все пак кефа цена няма...
                    Последно редактирано от Petko Stefanov; 09-04-15, 22:28.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Искам да си купя джет за дърпане

                      Здравейте, какво ви е мнението за Sea Doo explorer bombardire. Търся си РИб лодка и попаднах на това. Може ли някой да ми даде съвет за какво да гледам, горе-долу като разход (той е и само 85коня), съответно разходи по поддръжка и най-вече дали ще може да изтегли ски над водата.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X