Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за малък талон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за малък талон

    Здравейте, имам една кола която не е на мое име, със която ме спряха пил и ми взеха книжката и спряха колата от движение за някакво време. Това беше преди 5-6 месеца , обаче сега ми трябва талона на колата за да я върна на собственика, а той няма как да отиде до кат да вземе талона, въпроса ми е дали мога аз да го взема?

  • #2
    От: Въпрос за малък талон

    Първоначално публикуван от Madnesst Преглед на мнение
    Здравейте, имам една кола която не е на мое име, със която ме спряха пил и ми взеха книжката и спряха колата от движение за някакво време. Това беше преди 5-6 месеца , обаче сега ми трябва талона на колата за да я върна на собственика, а той няма как да отиде до кат да вземе талона, въпроса ми е дали мога аз да го взема?
    Не можеш.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за малък талон

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Не можеш.
      ..... без пълномощно!
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за малък талон

        Тате ще го бие?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за малък талон

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          ..... без пълномощно!
          Ами и със не може, че май трябва първо да шибат и собственика със същото наказание.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за малък талон

            Май е така... Освен спиране от движение на автомобила за срок до един месец има и:
            Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:.....
            3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за малък талон

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Май е така... Освен спиране от движение на автомобила за срок до един месец има и:
              И кой казал, че собственикът си е дал колата на лице, което е употребило? Примерно вчера си ми дал колата си да си свърша работа, а аз днес съм пил кило и канче и съм тръгнал да карам.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за малък талон

                Ами какви са фактите Чавдаре? Собственика дал ли е (допуснал или предоставил) автомобила си на лице, което го е управлявало след употреба на алкохол?
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за малък талон

                  Няма страшно.Пилият ще плати и глобата на собственика на автомобила.И готово.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за малък талон

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Ами какви са фактите Чавдаре? Собственика дал ли е (допуснал или предоставил) автомобила си на лице, което го е управлявало след употреба на алкохол?
                    А ти знаеш ли какви са фактите? В момента, в който собственикът е дал ключовете на автора на темата, последният дали е бил употребил? Съдейки по първото изречение на темата "... имам една кола която не е на мое име ...", по-вероятно е да не е бил.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за малък талон

                      Фактите както ги виждам по-горе са : собственик е дал автомобила си на шофьор, който е шофирал след употреба на алкохол...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за малък талон

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Фактите както ги виждам по-горе са : собственик е дал автомобила си на шофьор, който е шофирал след употреба на алкохол...
                        Ти си ги виждай както ти е кеф, ама ако въз основа на своите умозаключения напишеш наказателно постановление, ще трябва да можеш и да ги докажеш в съда ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за малък талон

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Фактите както ги виждам по-горе са :
                          Някой е взел на тате колата без да пита, ама тате сега се връща от гурбет и или колата или як мариз
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за малък талон

                            Първоначално публикуван от Madnesst Преглед на мнение
                            Здравейте, имам една кола която не е на мое име, със която ме спряха пил и ми взеха книжката и спряха колата от движение за някакво време. Това беше преди 5-6 месеца , обаче сега ми трябва талона на колата за да я върна на собственика, а той няма как да отиде до кат да вземе талона, въпроса ми е дали мога аз да го взема?
                            А какво ти пречи да отидеш в КАТ и ако не ти го дават тогава да пишеш.
                            В акта трябва да е описан в иззех като доказателства.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за малък талон

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              А какво ти пречи да отидеш в КАТ и ако не ти го дават тогава да пишеш.
                              В акта трябва да е описан в иззех като доказателства.
                              Талонът не е иззет като доказателство.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X