Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

    Приятели нужен ми е съвет за много станен проблем, а именно: карайки извън градско на газ при постоянни 2500 оборота колата прихълцва/придърпва някакси. Същото го усещам и при плавно ускорение на по-висока предавка. Клапани съм регулирал преди 4000 км., почистен ми е дросел, клапана за оборотите на птазен ход, също така нови свещи, палец, капачка, всички филтри по колата и газта. Колата е с ГИ БСМ Вега 1, като и е правена софтиерна диагностока и няма никакви проблеми уж... Загряла колата държи 750 оборота стабилно, но от ауспуха леко припуква все едно има не регулирани клапани. Това се сещам за сега, друго няма, а на бензин няма абсолютно никакви проблеми. Благодаря предварително на отзовалите се.

  • #2
    От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

    А кои ги регулира, може ли да му се има вяра, не е лошо да ги провериш. И на газ и на бензин ли го прави?
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #3
      От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

      Калпава газ!
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • #4
        От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

        Клапаните съм си ги регулитал сам, на 0.1 всмукателни и 0.2 изпускателни. На бензин няма проблеми никакви, прави го само на газ и то започна от преди 1000 км. някъде. Може ли някой клапан да се е разцентровал примерно?

        Коментар


        • #5
          От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

          Първо си помислих и аз за газта, зареждам основно от Петрол, смених Лукойл, Газпром все тая. Утре ще я вкарам в гаража да и проверя клапаните.

          Коментар


          • #6
            От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

            Кaбели или нещо по тоците?
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              Кaбели или нещо по тоците?
              Газаджията има също съмнение в тоците, само кабелите не съм сменял, а между другото върнах старата оригинална капачка и палец. Промяна няма, следва проверка на клапаните, ако всичко е наред ще сменя и кабелите пък да видим.

              Коментар


              • #8
                От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

                Щом не го прави на бензин то няма кво да търсиш причината в колата, да я хваща газаджията и да си правя бакиите, реика ли ще сменя, изпарител ли , маф ли квото иска докато си я вземеш готова Питай го иска ли да ти смени кабелите за негова сметка и ако не се оправи да си напред един комплект
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #9
                  От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

                  Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                  да я хваща газаджията и да си правя бакиите...
                  Ей тук идва проблема, че колата съм я купил така с вече монтиран ГИ. Минати са вече 38 хил на газ без проблеми, но къде се появи това придърпване. Тъй като колата си я поддържам сам ще елиминирам проблемите един по един. Ще започна с проверка на клапаните, смятам да сменя наново капачка, палец, кабели и евентуално да помоля за съвет за вече изпитани иридиеви свещи при този мотор. Ако проблема остане ще търся добър майстор на ГИ в района на Пловдив пък да видим.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

                    Сменял ли си филтрите на ГИ?
                    Honda HR-V 4WD D16W1

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

                      Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                      Сменял ли си филтрите на ГИ?
                      Да всички филтри съм ги сменил, здраве и живот утре или другия ден ще кажа какво е развитието по проблема

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

                        Огледаи реиката газовата, кабелите към дюзите, щом не е слагана скоро често се случва от времето и вибрациите да се прекъсне кабел към дюза, имах такъв проблем с реика на Бигас. Отделно ако реиката позволява разглоби я и я почисти. Обърнал ли си внимание има ли значение на студена или на топла кола повече го прави, като казвам топла имам предвид поне половин час да е карана.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

                          Такааа приятели проблема е решен! Оказа се газовата рейка, която на пръв поглед и нямаше нищо след старателно почистване, но... С един приятел доста си поиграхме с компютъра и се оказа, че инжекторите на 2-ри и 3-ти цилиндър не работят правилно, а забавят и постъпва понякога повече газ и колата се "дави". Не ми се занимаваше с ремонт и калибриране на старата Rail ig1, която така или иначе е над 38 хил. км и взех нова такава Valtec уж по-добра, макар че са едни и същи ама хайде. Сега колата върви гладко без забележка, дано новата рейка да изкара и тя толкова.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

                            Имам същия проблем, но се проявява само при набиране по баир и даване яко газ на 2 или 3 предавка. След такова положение ако изключа от скорост - колата гасне и след тва като пали на бензин смърди на газ и се дави 10-15сек докато не включи на газ. Рядко се случва - само при набиране яко по баир на високи обороти. Рейка Валтек, изпарител Томасето - слагана в Кардени (София) компа е СТАГ. Като чета твоето решение - явно имам подобен проблем, лошото е че моя проблем си е още от кога си беше в гаранция... но газаджията ме убеждаваше че няма грижа с газовата система, да съм гледал дроселовата клапа (блести вътре).

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прихълцване в движение Црв 1998 128 кс.

                              На такъв проблем съм попадал ,но на ЦР-В 2-ра,там проблема беше в изядена гърбица на разпределителния вал.При теб по-вероятано проблема може да е в самия комп на ГИ (все пак е произведен в БГ.)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X