Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щанги за задня мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щанги за задня мост

    Тъй като след по-малко от 1000 км тампоните на щангите на задния мост отново са леш,вече се замислям за някаква преработка.Та въпроса ми е дали някой е преработвал щангите за други тампони и ако да,за какви?
    Всъщност може и на фалшиви тампони да попадам все.Ако някой е попадал на читави,моля да сподели.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

  • #2
    От: Щанги за задня мост

    Правил съм я тая екстра, даже някъде още стоят преработените щанги. По спомен, издържаха доста повече от "оригиналните", не си спомням точно от какво бяха тампоните, само че бяха от преден носач на някакъв западен автомобил.

    Коментар


    • #3
      От: Щанги за задня мост

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Тъй като след по-малко от 1000 км тампоните на щангите на задния мост отново са леш,вече се замислям за някаква преработка.Та въпроса ми е дали някой е преработвал щангите за други тампони и ако да,за какви?
      Всъщност може и на фалшиви тампони да попадам все.Ако някой е попадал на читави,моля да сподели.
      Лоша работа,сещам се сега-брах същите ядове,докато имах НИВА-та.
      На практика целия крепеж на моста е слаб-като започнеш от тампоните,минеш през материала и дебелината на самите щанги и завършиш със захващането им!
      Кофтито е,че трудно ще намериш читави тампони.
      Иначе що се отнася до самите щанги аз бях ги подсилил с Г-образен профил и се държаха добре.
      Сега ще се поразровя из архивите за някои доработки......-но специално за тампоните ще се видиш в чудо,докато случиш на читави!
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: Щанги за задня мост

        На една от снимките се вижда един от тампоните и той е кафеникав.Силиконов ли е и имаш ли спомен дали са били стока тия?
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          От: Щанги за задня мост

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          На една от снимките се вижда един от тампоните и той е кафеникав.Силиконов ли е и имаш ли спомен дали са били стока тия?
          Да,браво-забеляза веднага колега.
          За съжаление ги пуснаха по магазините тия тампони през 2010-2011г. и после изведнъж изчезнаха и повече никой не можа да ми достави такива!
          А определено държаха доста-но моето каране около 2г. и към 45 000км.

          Коментар


          • #6
            От: Щанги за задня мост

            Днес в нашия магазин за пръв път видях такъв(имаше само един) .Дано да могат да ми намерят комплект.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Щанги за задня мост

              Дано колега.
              Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Щанги за задня мост

                Аз попаднах на една модификация на щанги, но не знам дали някой би се хванал да си ги изработи:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC__2444.jpg
Прегледи:1
Размер:278.1 КБ
ID:5652562

                Вместо нормалните тампони са заложени сайлентблокове от предното окачване на ВАЗ-2108!?

                http://www.sbshop.com.ua/product_51.html

                http://www.drive2.ru/l/797081/
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Щанги за задня мост

                  Тампони на няма и 1000 км.Днес ги смених,защото за утре имам планирана кална разходка .Утре ми пристигат и червено-кафеникавите тампони.Да видим те каква стока ще излязат.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042015409.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5652841

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06042015411.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5652842
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Щанги за задня мост

                    Ако мислиш още дълго време да караш Нивата, се замисли върху идеята за изработка на усилени щанги по картинките, които постнах. При твоите правилно растящи ръце и добро инструментално оборудване, едва ли ще срещнеш трудности при изработката им.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Щанги за задня мост

                      Проблем за изработката няма,но в никакъв случай няма да заложа на Руски тампон от Руска кола.Като се поосвободя,това е едно от нещата които ще свърша.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Щанги за задня мост

                        Глей ся, когато руснак вкара в употреба части от руски автомобил за поддръжка на караната от него кола, то определено, всичко е повече от премислено и е преживяло достатъчно тестове в бойна обстановка! И все пак окончателното решение и колата са си твои!
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Щанги за задня мост

                          За части влагани в колите при производството им-да,ама тук май се внасят предимно евтини боклуци от знайни и незнайни производители!
                          Маншоните на каретата ми се скапаха за около месец.Тампоните на предните амортисьори ,пак за около месец се нацепиха като петите на стара баба.Тампоните на щангите ги видя какви са.Как да купя нещо гумено и Руско?!
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Щанги за задня мост

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            Как да купя нещо гумено и Руско?!
                            Грешка,Нема гума,само сАжди,и ей го резултата...
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Щанги за задня мост

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Глей ся,ти когато руснак вкара в употреба части от руски автомобил за поддръжка на караната от него кола, то определено, всичко е повече от премислено и е преживяло достатъчно тестове в бойна обстановка! И все пак окончателното решение и колата са си твои!
                              Доста почетох из руските форуми за щангите с такива тампони.Резултатите са трагични.Късат се крепежите на щангите от задния мост.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X