Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015 :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

    На тая тръба ъглите можеш да ги усилваш с триъгълни ребра от шина откъм вътрешната страна,където позволява и няма да имаш ядове и с нея.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

      Да мислил съм го и това аз по скоро си мислих пак за тръба в ъглите за усилване но имам и шина 4мм и май с нея ще стане по здраво даже може да се разпробие за да получи по добър вид

      Коментар


      • #18
        От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

        Колеги някой използвал ли е тази така наречена боя Протекта 3 в 1 - корозиен инхибитор, грунд и декоративно покритие някъкви отзиви от нея държи ли трябва ли друг грунд преди да се нанесе и т.н. най вече питам заради това че има разнообразие на цветове и мога да го направя по красиво докато сребърния феролит е само сребрист и няма избор.. поздрави.

        Коментар


        • #19
          От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

          Лично аз съм по-доволен от 3 в 1 в сравнение със сребърния феролит, който опадва бързо.

          Коментар


          • #20
            От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

            A слагаш ли грунд преди да нанесеш 3 в 1 ?

            Коментар


            • #21
              От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

              Първоначално публикуван от crazyjob83 Преглед на мнение
              Лично аз съм по-доволен от 3 в 1 в сравнение със сребърния феролит, който опадва бързо.
              Нищо общо с истината, ама както...

              Иначе 3в1 става. Ама както се хвалят-че било И ръждопреобразовател, та нямало нужда да се маха ръждата, а да се боядисва върху нея-да имат да вземат...

              Иначе трите "компонента" които производителя се хвали, че ги има в боята са
              1.Преобразовател на ръжда.
              2 Грунд.
              3.Боя.

              Пак не е вярно, просто е по-качествена боя, и държи и без да се грундира предварително. За ръждата вече казах.

              А и за бъги няма почти никакво значение с каква боя ще се боядиса. Не се очаква да трае вечно, не се очаква боята да има гланц, и да няма отекло, като по калник на кола, така, че боядисвай смело с каквато боя имаш, и хич да не ти пука.
              Боята и вида и е последното нещо което ще си спомняш като подкараш бъгито.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

                Ето ъпдейт на бъги прогреса Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150408_181623.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5653159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150408_181641.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5653160Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150408_181647.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5653161Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150408_181702.jpg
Прегледи:1
Размер:64.8 КБ
ID:5653162Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150408_181719.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5653163

                Коментар


                • #23
                  От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

                  Евала за ентусиазма,получава се добре.
                  SUZUKI VITARA V6
                  HONDA CBR 919RR
                  MERCEDES ML
                  MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

                    Първоначално публикуван от gaberov Преглед на мнение
                    A слагаш ли грунд преди да нанесеш 3 в 1 ?
                    Не ,нали за това си е 3в1
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

                      Мерси колеги, много съм зает с работа и семеиство и върви бавно, но ще стане концепцията на рамата си я измислям сам, за това като я позавърша давайте съвети къде да усилвам. Търся междо другото разпределител (тройник), за да вържа задните спирачки и тръбичка от отпред до отзад, около 2 метра са от трабант или от нещо подобно, ако някой има да пише. И трябва да разглабям барабаните, което ме плаши най-много, тъй като вече опитах, но без никакъв успех. Виждал съм в нета, че има някъкви скоби за тази работа, но са доста рядки и за сега не мога да намеря такава.Има ли друг начин да ги избия без да ги повредя, че два от тях забиват на определено място от оборота и явно има зъб на барабана или нещо друго, незнам трябва да ги отворя, за да видя. Поздрави!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

                        Работата не е за плашене, стига да имаш "обратен чук".

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7222016.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5653243

                        Можеш да си направиш и сам от подръчни материали. Представлява една ос, по която се движи един топуз (тежест). На единия край на оста има планка за захващане за два срещуположни болта на барабана. Това на снимката става за 4 и за 5 болтови барабани. На другия край на оста има заварена пета. Хващаш за два срещуположни болта и започваш да блъскаш топуза в петата. След няколко такива удара барабана излиза доста лесно.
                        Последно редактирано от bullet_pk; 09-04-15, 19:13.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

                          Първоначално публикуван от gaberov Преглед на мнение
                          Мерси колеги, много съм зает с работа и семеиство и върви бавно..... давайте съвети къде да усилвам.
                          Поздравления за ентусиазма . Щом те влече точно от "Траби" да си правиш кола ... те немците едно време не можаха...
                          Няма значение , виждам работиш с тънкостенен и мек профил . Това се огъва едва ли не на коляно .
                          Не казвам , че разбирам много . Тук във форума има хора които правят УНИКАЛНИ НЕЩА .
                          По мое мнение "Клетката" , ако може да се нарече натрупаното желязо е много зле .
                          Обосновавам се веднага - погледни стоманените стълбове на Енергото , стрелите на крановете , ако щеш и Айфеловата кула . ТРИЪГЪЛНИЦИ !
                          Това трябва да направиш за да получиш здравина .Да навържеш триъгълници.
                          Виждам каниш се да редиш и предните(май и задните) амове на тая тръбичка - отсега да знаеш - няма да стане по тоя начин.

                          Въпреки всичко пожелавам ти успех и много весели моменти като го пуснеш в ход .
                          Сигурен съм , че ще стане по един или друг начин .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

                            Първоначално публикуван от gaberov Преглед на мнение
                            давайте съвети къде да усилвам.
                            Представяш си накъде е насочено усилието при движение, скок и приземяване, при евентуално обръщане, при спиране, накъде е усилието което амортисьора пренася върху клетката, и там слагаш "V" с острото надолу(там където е приложено усилието), а горните краища ги хващаш някъде на здраво място по клетката.
                            Може и с обикновени "подпори", но е по-лошо. Както колегата каза-триъгълниците(диагоналите)дават стабилност и здравина на конструкцията. Колкото повече диагонали направиш-толкова по-здраво ще стане. Е, няма смисъл да прекаляваш, слагат се там където има нужда...

                            Относно тройника за спирачните тръбички-такива има да се продават готови в магазините за авточасти. Само трябва да знаеш с какъв диаметър, и с каква стъпка на резбата са твоите щуцери. масово са 10х1, ама за всеки случай мери.
                            Или с тръбичката в магазина.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

                              Извинявай колега,ама това безпринципно рязане и заваряване на "квото имам",не е концепция дори за асмалък...Не знам някой да е построил бъги от тръстика...Дано си първия...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моето Бъги от ТРАБАНТ 2015

                                Мерси колеги за съветите, определено ще са ми от полза.Правя го от трабант защото ми излезе този напълно работещ за 250 лв барабар с две кожени седалки от цлк, а и като за първи проект от трабант се прави най лесно. Рамата е много далеч от завършена,материяла е 3мм дебелина нагоре, така че ако дойдеш и го огънеш с коляно, ще ти подаря бъгито, и изобщо не се прави на безпринципно рязане и заваряване на каквото имам, доста време съм гледал и чел преди да го започна и искам да е уникално и различно от всички, които съм гледал . Тоя двутактов двигател е 26 коня, така че няма да правя по 2 метра скокове с бъгито,ще усилвам на принципа на триъгълника но гледам и да не стане 500 кг защото тогава изобщо няма да ми трябва клетка с оглед на това, че просто няма да върви.... До момента има 60 кг желязо по него двата моста с двигателя седалката и гумите се надявам да не минават 200 кг защото не съм ги теглил и ще вкарам нй много още 20-25 кг желязо за усилване та да може с мен да е около 350 иначе няма смисъл става много тежко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X