Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неволите на Щефан...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неволите на Щефан...

    Пускам един линк, с описание на случка, станала вчера. Ситуацията е позната на някои от пътуващите, а и хора от форума са замесени, та може да е интересна за някои.

    http://www.vidin-online.com/ot-avtor...stvenik-stefan

  • #2
    От: Неволите на Щефан...

    Интересно написано, но някак неразбираемо... Гошо, трябваше да го консултираш тоя дописник за подробностите. Най-напред за Хондата Сахара, а после и за другите работи... Не разбрах Емо преден венец ли е пратил от Варна, или само законтрящата шайба, която държи венеца? И в последствие алуминиева законтряща шайба ли сте сложили, и какво точно се е оказало по-дебело там? Аз нали съм карал точно такава Африка близо 4 години, но определено не ми стана ясно, какъв точно фабричен дефект има там при предният венец?
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: Неволите на Щефан...

      За съжаление трябваше да пътувам, момчето което е писало, не разбира много от мотори, това реално е автоморга със сервизни функции тук там...осигурих части чрез Емо Герчев, и им обясних какво да направят.
      Вследствие на луфт между оста, която върти,и пиньона , са се разбили шлиците, до такова положение, че двигателят работи, включваш на скорост, а мотора си стои . Та въпросната шайба е за дистанционер между законтрящата и пиньона, за да го притисне към малкото останали неизядени шлици, и да може да се движи.
      Подобен проблем знам че е имал нашият варненски колега, благодарности за бързата му реакция, немеца трябва да се отчете като иде там. Нали са Африканци. Или , както разбирам , по скоро от Сахара... . Абе и това име бива, като се замисля.
      Това не е дефект всъщност, получава се от недоглеждане, почва лек луфт, не се вижда навреме... и така. После трябва цепене на двигателя и излиза солено да смениш тая ос.

      Коментар


      • #4
        От: Неволите на Щефан...

        Много интересна и увлекателна статия. И образователна даже - научих, че Африката има фабричен дефект. Човек се учи докато е жив!!!
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Неволите на Щефан...

          Мдааа ...
          Има заспали собственници!
          И тъпи журналисти.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Неволите на Щефан...

            Евала на пичовете помогнали на моториста от Германия!

            Има едно нещо, което малко хора осъзнават, но понеже на точно това нещо дължа прогреса в моята си професия, ще си позволя да обясня - нещото се нарича инат.

            Инат е да мислиш нестандартно, неконвенционално, аут ъф дъ бокс решение, инат е когато нещо се счупи да откажеш да се предадеш и да вземеш тел, чук и с много майки да достигнеш за където си тръгнал.

            Инат е нещото, което те кара да ремонтираш част на стойност бутилка вино, когато ремонта ти отнема половин дневен надник време и още толкова части, обаче после сладостта на победата, опияненито, когато си "подчинил" проблема, еееех цена нямат тия емоции....

            Западняците в белите държави го нямат тоя инат, освен, че го нямат, западняците НЕ го и разбират ината, дори ги плаши ужасно много, тук ако ти се смачка уплътнението на дограмата и почне да подухва, се сменя дограмата, уплътнение 10 кинта дограма 1000 кинта, и да сменя се, щото западняците нямат ината да подчинят тъпото уплътнение. Смяна на накладки струва 130 кинта, накладките струват 30 кинта, реглаж на предница е 90 кинта, ама ако някой болт не иска да се развие лесно, казват, че предницата трябва да се смени за хилядарка, 90% от западняците биха я сменили, нямат инат да мислят алтернативно и да подложат на съмнение статутквото, нямат го нашето - квоо, аз ли не мога уеййй ) и да грабнат чука ))

            Та благодарение на тази ни генетична заложба ние купуваме кола за скрап и и навъртаме още десет години радостен живот и благодарение на това същото нещо ние българите летим като бойни пилоти на хвърчила забранени за летене в Европа, поправяме кораби, строим язовири и помагаме на разни германци безплатно, без никаква ирония казвам, че съм страшно горд и благодарен на тази ни национална особеност!
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Неволите на Щефан...

              Бравус на всички помогнали!!
              Да почерпят за доброто дело, като се видим (де'т се вика няма ненаказано добро )
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • #8
                От: Неволите на Щефан...

                Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                Бравус на всички помогнали!!
                Да почерпят за доброто дело, като се видим (де'т се вика няма ненаказано добро )
                Като наблюдаващ пътуването на Стефан трябва да ви кажа , че ми хареса на 100% начинът му . Човекът е на 25 (само), но е преживял доста и има насъбран доста опит. Тук във Варна всички , които го видяха се изкефиха максимално . Значи, човекът работи в Бундесвера(бил е на няколко мисии и сега септември ще ходи в Афганистан). Механик е и се занимава също и с мотокрос. Живее на Дунава някъде малко над Пасау. Скарал се с приятелката си , теглил една майна на всички и всичко, взел си отпуска и решил , че ще иде да види устието на река Дунав , като се спуска надолу по течението. Кара Африка РД 07 и е първия германец когото съм срещал и който НЕ ИСКА ДА КАРА ГС. Каза: С тая глупост дето ми се случи, ако бях с БМВ до сега да съм си в Германия с мотора на ремарке. И той като мен като си е купил Африката я е разглобил на съставните и части, но е направил грешката да не даде 120 евро и да не си смени оста на която се държи малкия пиньон(демек задвижващия веригата вал. Зъбите са му били износени, но според него щял да изкара. Това между впрочем е нещото заради което и аз си разглобих целия мотор. Дето законтрящата пластина е паднала се дължи на развиването на болтчетата дето я държат(не им бил сложил лепило-то като се замисля и аз не съм им сложил на моите. Аз му пратих във Видин само законтрящата шайба , а момчетата във Видин под нея са подложили една нормална шайба за да може пиньона де максимално навътре и на практика се държи на остатъцитеот зъби в най- вътрешната част на остта. Аз така не бих пътувал никога , но човекът знае , че няма избор и каза, че като се прибер в Германия ще цепи двигател пак. Като проверихме във Варна законтрящата шайба и пиньона не бяха мръднали и може и да се прибере. В същност аз не съм му помогнал , а основно му помогна Пацо тук , защото от мотора му капеше масло и то доста . Помислихме си , че може при натискането навътре на зъбчатката да се е повредила семерингата на оста и го заведох при Пламен да го гледа и той . Установи се обаче , че масло капе от капака на главата на задния цилиндър, въпреки ,че гарнитурата му е сменяна. Значи когато продават комплект ремонтни гарнитури, не винаги са с добро качество и трябва да се внимава много като се слагат. То и при мен беше така преди 3г и пускаше масло от там и Пацо сложи пак старата оригинална гарнитура. До сега нямам проблеми. А на мотора на германчето , тъй като нямаше друга гарнитура се наложи да се побългарява- просто гарнитурата постоя малко в нафта за да се отпусне (но трябва да се внимава за да не се отпусне прекалено много , малко рискована е операцията). Нагрявахме гарнитурата първоначално с пистолет за горещ въздух , но не се разпъна. След нафтата заспа и после Стефан ми писа , че е спряло да пуска . Така , че реално Пламен Кунев е човекът , който му помогна на Стефан, а не аз . Във всеки случай момчето каза , че не е очаквал , че тук ще намери толкова квалифицирана помощ. Той се беше приготвил де (единият му страничен куфар беше пълен с инструмент, който така и не му помогна кой знае колко. Но човека си е технически грамотен и каза , че ще завари пинжона за оста само в краен случай . От Варна не знаеше къде да ходи и за 20 мин на картата двамата с него направихме един маршрут , който дано да успее да изпълни. Като гледам прогнозата за силни дъждове на Западните Балкани , бая студ и вода ще събере, ама той е печен и ще се оправи. Та тръгна - Варна-Свиленград -Александропулис-Солун(без магистрали)-Битола-Охрид-Косово(там имало немска военна база , където имал приятели и искал да ги види задължително)-Албания-Черна Гора(Котор - Дубровник) и нагоре по Адриатика. После Словения- Австрия и така. Дано да не ви беше скучен дългият ми пост, че написах доста технически неща в него , но просто искам да ви покажа , че когато човек има желание и е настроен приключенски, никакви проблеми не са в състояние да го уплашат. За капак в Румъния в едно задръстване един камион му е счупил спойлера, кара без навигация , а само по едни карти с мащаб като за идейни, и това което ме изуми:БЕЗ НИКАКВИ ПАРИ И САМО С ЕДНА КРЕДИТНА КАРТА. Ако я изгуби или му я глътне банкомат ФИЛМЪТ МУ Е ПЪЛЕН. Но пък духът му е ...ебас...нищо не може да го извади от равновесие. Не прилича на оня дето заби самолета, ( а са почти връстници).
                Извинявам се още веднъж за дългия пост. Дано ви е било интересно.

                Коментар


                • #9
                  От: Неволите на Щефан...

                  Хайде сега, Пацо, та Пацо. Опитваш се да се измъкнеш от почерпката
                  Поздравления за всички Ви!!
                  Благодаря за дългият пост, то си се получи, като един мини-пътепис. Сега ако има някой да добави няколко реда за частта в Гърция, Македония и т.н. ще систане съвсем истински.
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #10
                    От: Неволите на Щефан...

                    Емо, що не каза че за германчето с Африката става дума, като ми се обади!?!
                    Щях да го .. алкохолизирам .. като мине наблизо!!

                    Да види че и други Африки има.
                    И каква хубава ракия правим у наше село.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Неволите на Щефан...

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Емо, що не каза че за германчето с Африката става дума, като ми се обади!?!
                      .
                      Аз ти казах , ама ти май не разбра

                      Коментар


                      • #12
                        От: Неволите на Щефан...

                        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                        Аз ти казах , ама ти май не разбра

                        Имах работа и .... 10 човека на главата си и ..
                        Верно не стоплих!
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Неволите на Щефан...

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          Имах работа и .... 10 човека на главата си и ..
                          Верно не стоплих!
                          Ясноооо! Ракията наистина ти е хубава...
                          И аз се изкефих на тоя германец, като се изясни, точно за какво става въпрос...
                          И с БМВ няма как да закъса така, щото няма венци и верига.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Неволите на Щефан...

                            Браво за помощта и на Гошо и на Емо.
                            Хубаво сте го оправили момчето ама що го отклонихте от правия път Къде е Варна, къде е Дунава, къде е Делтата на Дунав, и къде е Солун
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Неволите на Щефан...

                              Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                              Браво за помощта и на Гошо и на Емо.
                              Хубаво сте го оправили момчето ама що го отклонихте от правия път Къде е Варна, къде е Дунава, къде е Делтата на Дунав, и къде е Солун
                              След Видин преди Варна човекът се движеше:Видин-Букурещ-Тулча-Констанца-Варна

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X