Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

    Аз моя проблем отдавна го реших - оказаха се соленоидните клапани които са закачени на предния мост. Масов проблем са на тези исузута понеже са сложени на доста тъпо място и с времето се скапват. Нови са скъпи, а и така и не можах да намеря откъде да ги купя, обаче се оказва че на фронтера Б са 1 към 1 с тези на исузуто, с тази разлика че на фронтерата са сложени в горната част на двигателния отсег и са добре защитени от външни влияния, съответно не се скапват толкова лесно. Затова си взех едни от моргата и всичко заспа.

    Като включиш 4х4 лампата мига 2-3 секунди и после светва постоянно - предния мост е зацепен. Цъкаш пак копчета, 2-3 секунди мига и изгасва.

    Да задам и аз едно въпросче - случи се така че точно във снежното време тръгнах за Украйна в събота, мислех си че ще изпреваря събитията, но... не успях. Карах може би 700км на 4х4, но по едно време се появи едно виене отпред, доста силно. Има го само като съм на 4х4, и се усилва със увеличаване на скоростта (наподобява малко звука на тролей). Като пусна газта изчезва за няколко секунди и после пак се появява дори да не съм натиснал отново газта.

    Сега ми е малко параноя да карам на 4х4 и го включвам само ако забуксувам (доста досадно). Тука няма да им дам да я човъркат джипката, защото хич им нямам вяра, но все пак другата седмица трябва да се прибера до България, а това са си още 1500км.

    Някакви идеи, доколко са зле нещата. Виенето се появи без конкретна случка, и като че ли се увеличи с времето, от 40км/ч нагоре става доста силно.

    Коментар


    • #17
      От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

      Сигурен ли си, че имаш масло в предия диф?
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

        Ако трябва да бъда честен... не. Като я купих колата преди 1 година в жабката намерих една омачкана фактура на коята пишеше че преди 10000км е са сменяни маслата в скоростите и в диференциалите. И тьй като всичко си работеше без проблем реших да не ги закачам. До сега го бях включвал предното за не повече от 5-10км и не е имало никакво виене. А сега го покарах бая, другото е че температурите са доста ниски (като почна да вие стигаха до -20) и точно и аз това си мислех - да не би сега да имам някаква грес вместо масло в дифа... няма чаткане, тракане, пукане, скърцане. Само вие, точно като тролей който набира скорост. Дано да не прецакам нещо доката се върна в Пловдив.

        Коментар


        • #19
          От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

          Колега преди да цъкнеш копчето за 4x4 мига ли ти на таблото защото и ас го имам тоя камион и ми мига на таблото като включа копчето и светла постоянно.

          Коментар


          • #20
            От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

            Маслото за сектора с муфата е различно от това в предния диференциал.Пробката за наливане е измерване на нивото е една и съща и се намира в задната част на въпросната муфа ,горе високо (в лявата част на полуоската по посока на движение,под краката на шофъора).

            Коментар


            • #21
              От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

              Първоначално публикуван от vanko811 Преглед на мнение
              Колега преди да цъкнеш копчето за 4x4 мига ли ти на таблото защото и ас го имам тоя камион и ми мига на таблото като включа копчето и светла постоянно.
              Така прави вече и при мен, след като възстанових скъсаните кабели на сензора. Утре ще пусна снимки. Чудя се, обаче, дали това е 100% индикация, че работи коректно предното?
              +359 899985804

              Коментар


              • #22
                От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                Мигането било бързо или бавно е индикация за проблем. Постоянното светене е правилно включено.
                А изключено е да не свети нищо
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #23
                  От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                  Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                  А изключено е да не свети нищо
                  Датчикът за 4вд на предния мост беше скъсан - запоих го, сложих му шлаух да го пази и всичко заспа. Според теб след като ненатиснато не свети нищо, а при натискане след кратко мигане светва постоянно, всичко наред ли е? Не съм тествал в действителна ситуация как работи, нито съм го вдигал на подемник.
                  +359 899985804

                  Коментар


                  • #24
                    От: Trooper 2001, 3.0dohc - странен проблем с 4х4

                    Според мен е на 99% сигурно, че светва ли лампата имаш 4х4. Просто така е изградена ел инсталацията. Иначе за да го пробваш (ако си с автомат) - натискаш копчета, даваш на скорост, навиваш пълен ляв или пълен десен, пускаш спирачката (само пускаш спирачката, не даваш газ) - ако колата тръгне лекичко, то си само на задно, ако не тръгва - то тогава си на 4х4.

                    Иначе при мен нещата се оплескаха здраво, оказа се, че виенето е било от някакъв лагер в раздатката, който онзи ден избруши събсем и направи дупка в раздатката. Ще се върна до България със самолета, пък после ще дойда да си я взема. Иначе братята казаха че срещу 700 долара ще ми сменят раздатката (с такава 2ра употреба) и всичко ще заспи. Това е в официалния сервиз на Тойота в китния град Херсон

                    Коментар


                    • #25
                      Зада не зацепи веднага предното лампата мига. Четох в руски форум на Мицубиши, че пробелмът е от вакумчетата. Трябва да се почистят и нещата се оправят. Лампата трябва да свети /вкл преден мост/ или да не свети изобщо, когато е изключен. Ако мига, значи предният мост не е вкл/изкл. напълно.

                      Коментар


                      • #26
                        Здравейте,това ли е датчика,който показва дали е зацепен предния мост и възможно ли е заради него лампата на таблото да мига постоянно,когато се вкюча бързите?

                        Коментар


                        • ivcho.vd
                          ivcho.vd коментира
                          Редактиране на коментар
                          Провери го с мултицет на верига на клемата.Отпусната/натисната сачма(топче)-има/няма верига.
                          Ако не включва двойното,както е питал колегата то причините за това са повечко.

                      • #27
                        да това е датчика. а то включва ли.
                        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                        Коментар


                        • #28
                          Бях останал с впечатление че включва,обаче се оказа че не е работило.Миналия ден свалих и почистих селеноидите на предния мост,запойх един кабел,на една от буксите,към някакъв датчик на раздатката и нещата си дойдоха!Сега вече със сигурност работи,защото при включен преден мост,завиването е по различно и даже едното каре се обажда че е за смяна.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X