Обява

Свий
Няма добавени обяви.

grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

    Колеги малко инфо за този проблем колата пали и ускорява нормално но при рязко подаване на гас сваля 1 скорост надолу започва да ускорява и след 2сек. изгасва.При тест с ключа ми изписва грешка датчик разпределителен вал от него ли е целия проблема или е нещо друго ,и къде се намира този датчик.В момента съм в Германия и наблизо няма компютърна диагностика
    та ще съм ви благодарен на всяко инфо .
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

    А горивен филтър да си сменял скоро?

    Коментар


    • #3
      От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

      Честно казано не съм но купих колата преди 1 месец и в обявата пишеше че е обслужена, ще го сменя и ще пробвам .

      Коментар


      • #4
        От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

        Първоначално публикуван от gachev Преглед на мнение
        .В момента съм в Германия и наблизо няма компютърна диагностика
        В родината на "БОШ" да няма наблизо читалка на "БОШ" - бафмааму криза, кризааааа.......
        От датчик на Р.В. в движение не гасне.......
        При плавно подаване на газ каво става?
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

          Като сме почнали да хвърляме боб , аз съм за дюза
          Еди Рангелов : 0885 088 444
          Няма незаменими има незабравими хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

            Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
            Като сме почнали да хвърляме боб , аз съм за дюза
            Гледам на кафе ,и боговете ми говорят нещо за помпа високо налягане
            Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

            Коментар


            • #7
              От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

              Е,поне диагнозата е ясна-нещо свързано с горивото!
              Значи,така гасне дизел обикновено когато има недостиг"не недостиг,а направо няма гориво".А той се получава от мръсен филтър,малко вероятно от запушен охладител и най-вероятно от запушена сонда в резервоара.
              Пп И най-малко вероятно,може да се получи от менте пластмасови горивни маркучи,като омекнат и се свиват-слепват.
              Аз залагам на запушен резервоар.
              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

              Коментар


              • #8
                От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

                Тест по метода на шишето и ще има яснота донякъде.
                Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                Коментар


                • #9
                  От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

                  При плавно ускоряване никакъв проблем превключва нормално ускорява пак така до 160км. пробвах не гасне .

                  Коментар


                  • #10
                    От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

                    Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                    Като сме почнали да хвърляме боб , аз съм за дюза
                    При цялото ми уважение,но при дюза би трябвало да е проблем паленето,поне при мен бе така,два пъти...
                    Grand Cherokee 2.7crd Limited

                    Коментар


                    • #11
                      От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

                      Минала седмица имах абсолютно същия проблем. При мен беше от невероятно много боклуци накрая на рейката в регулатора за налягането. Никога не бях виждал толкова боклук в горивна система. Приличаха на частици от разпаднат горивен филтър. Почистих ги, смених горивния филтър и сега вече около 1000 км няма проблем. Но в моя случай KTS-а ревеше за проблем с налягането в рейла.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #12
                        От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

                        EDC-то определено спира инжекторите ако загуби синхрон между колянов и разпределителен вал по време на работа ( и винаги записва грешка в датчик Р.В. ).
                        Рязко подаване на газ: двигателя се усуква на тампоните -> огъва кабелния сноп към купето?
                        Друга възможна причина е много разтеглена ангренажна верига.
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                        Suzuki Grand Vitara 1.6
                        LZ1ZPM

                        Коментар


                        • #13
                          От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

                          Първоначално публикуван от Toni Gr Преглед на мнение
                          При цялото ми уважение,но при дюза би трябвало да е проблем паленето,поне при мен бе така,два пъти...
                          Да така е , но понякога налягането може да падне и от повреден разпръсквач . Това се вижда при проверка на корекциите или най-добре на стенд .
                          Еди Рангелов : 0885 088 444
                          Няма незаменими има незабравими хора !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

                            Аз пък съм за регулатор налягане.
                            878177589

                            Коментар


                            • #15
                              От: grand cherokee 2,7 двигателят гасне при рязко подаване на гас

                              Проблема май е ел. при запалване работи 2-3 сек. и гасне като аларма която блокира двигателя ,уредите на таблото полудяха.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X