Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взех си камионче.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Взех си камионче.....

    .......идеята ми беше как мога да намаля "вибрациите" в купето ( всеки ,който е карал МПС с носеща рама и цял заден мост знае за какво става въпрос),щото жена ми ще го кара, пък тя онзи ден се уплаши......другото което е, че задницата си е лека,нищо че съотношението преден/заден мост е 60 на 40 % в полза на предния мост......и на завои се "усеща" нестабилна .....Знам че няма да го докарам до возията и конфорта на П4-ката ми, но все пак искам нещо да подобря.........

    Коментар


    • #32
      От: Взех си камионче.....

      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
      И какво го съветваш точно....
      Това че четеш не означава че разбираш . Явно се хабя напразно .......................................... Успех с трошенето на време и пари ! Аз лично нямам желание да вкарвам цялата пАра в свирката .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #33
        От: Взех си камионче.....

        Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
        .......идеята ми беше как мога да намаля "вибрациите" в купето ( всеки ,който е карал МПС с носеща рама и цял заден мост знае за какво става въпрос),щото жена ми ще го кара, пък тя онзи ден се уплаши......другото което е, че задницата си е лека,нищо че съотношението преден/заден мост е 60 на 40 % в полза на предния мост......и на завои се "усеща" нестабилна .....Знам че няма да го докарам до возията и конфорта на П4-ката ми, но все пак искам нещо да подобря.........
        Качи жената на някое поразжлямбано Гранд Чероки, хеле от първите, да покара 10 минути, после пикапа ще и се види пистарка

        Майтапа настрана, ако си обрал всички луфтове на окачването, нататък си е въпрос или на свикване, или на сериозни преработки.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #34
          От: Взех си камионче.....

          ...идеята е да се преборя с "шимито" което има задницата,но днес се загледах в ресиорите и установих ,че ключа им(в момента не се сещам как се казваше малката щангичка,която седи от едната страна на ресиора м/у него и купето....) седи малко повече "водоравно" отколкото би трябвало(утре ще видя на друго Л200 как седи ) а това ме кара да мисля ,че ресиорите са за смяна ,тъй като така както изглеждат нещата ,ресиора се "обръща" надолу вече .........дали това пораажда тези симптоми на "шими" и люшкане на задницата не е ясно,но до тия дни,след това като ги сменя ще стане ясно.......
          Единия вариант е да изградя задния мост наново с W рамка от тръби........другия вариант е, да отрежа листовете ресиори от моста назад, и да сложи пружини и да си ползвам мястото на старите амове,естествено с по усилени и маркови......третия вариант е да сложа коиловери ,но пък ще трябва да дупча задните ботуши......и са много скъпи.....
          И да не забравя, някой да е имал впечатления от константните ресиори?

          Коментар


          • #35
            От: Взех си камионче.....

            DJ, тук нещата стават малко субективни. В смисъл, че не знам от каква гледна точка заиграването на задния мост ти се вижда голямо. Може наистина да е голямо, просто по себе си знам, че ако от лека кола скочиш на пикап, първите дни ти се струва, че 'не си ще задницата', дори и всичко по окачването да е ОК.
            При всички случаи, ако му ковнеш едно 4 или 5 линково окачване (предполагам, че това имаш предвид с W), ще стои малко по-добре, друг въпрос е да уцелиш правилните пружини. Така, че хем да не ти къса бъбреците като е празна колата, хем да не ляга на тампони, като и сложиш 5 торби цимент.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #36
              От: Взех си камионче.....

              Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
              ... така както изглеждат нещата ,ресиора се "обръща" надолу вече .........дали това пораажда тези симптоми на "шими" и люшкане на задницата не е ясно,но до тия дни,след това като ги сменя ще стане ясно.......
              "Eфект на шими" (не съм сигурен, че при задницата може да се нарече така) при ресорно окачване се получава обикновено от кекави/скъсани тампони на ресорите. А така, както описваш положението на ресорите, мисля, че са доста поуморени и съответно вероятността тампоните им да са скъсани не е малка.
              Аз не бих изхвърлил ресорното окачване. Намери си едни хубави амортисьори (най-добре регулируеми и с по-дебело тяло, примерно Koni Heavy Track). Всякаква подмяна ще доведе или до загуба на товароносимост, или ако запазваш товароносимостта, до още по-драстично нарушаване на комфорта.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #37
                От: Взех си камионче.....

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                "Eфект на шими" (не съм сигурен, че при задницата може да се нарече така) при ресорно окачване се получава обикновено от кекави/скъсани тампони на ресорите. А така, както описваш положението на ресорите, мисля, че са доста поуморени и съответно вероятността тампоните им да са скъсани не е малка.
                Аз не бих изхвърлил ресорното окачване. Намери си едни хубави амортисьори (най-добре регулируеми и с по-дебело тяло, примерно Koni Heavy Track). Всякаква подмяна ще доведе или до загуба на товароносимост, или ако запазваш товароносимостта, до още по-драстично нарушаване на комфорта.
                ......правилно ,днес ми остана малко време и я порагледах отзад,наистина ресиорите са умрели,чак са се обърнали надолу......а иъринга (обеците) са в положение много назад и почти успоредно на пътя, най долния лист над "тавата" е придобил формата на кормило на мотор.....така че вече е ясно от къде идва проблема.....едни нови ресиори немски са около 500 лв бр.......а константните със тампоните,болтовете и т.н. ми идват около 1200 лв......?-а ми е дали да троша пари за глупости......

                Коментар


                • #38
                  От: Взех си камионче.....

                  Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                  ......правилно ,днес ми остана малко време и я порагледах отзад,наистина ресиорите са умрели,чак са се обърнали надолу......а иъринга (обеците) са в положение много назад и почти успоредно на пътя, най долния лист над "тавата" е придобил формата на кормило на мотор.....така че вече е ясно от къде идва проблема.....едни нови ресиори немски са около 500 лв бр.......а константните със тампоните,болтовете и т.н. ми идват около 1200 лв......?-а ми е дали да троша пари за глупости......
                  Потърси контакт в КТА''МАДАРА'' Шумен и питай колко ще ти вземат за изработка на нови ресьори!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Взех си камионче.....

                    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                    Потърси контакт в КТА''МАДАРА'' Шумен и питай колко ще ти вземат за изработка на нови ресьори!
                    Днес камиончето се сдоби с нови ресиори,на Блупринт - ще видим колко ще изкарат,но определено камиона заспа,няма ни шими,ни кошими......поведението придоби друго измерение.....м/у другото сложих и 17 цоловите джанти от едното ми Паджеро с гуми 255/65/17......първо по този начин отвори много колата, и второ стъпва по съвсем друг начин,по стабилно.....
                    Сега си търся хартоп ,ама не фургон ,а тава/капак......

                    Коментар


                    • #40
                      От: Взех си камионче.....

                      Айде закачи снимки да видим.
                      Милослав 0885 31 21 86 BGA+

                      Коментар


                      • #41
                        От: Взех си камионче.....

                        Първоначално публикуван от Милослав Преглед на мнение
                        Айде закачи снимки да видим.
                        Ok.....
                        тук съм някъде зад Витоша.....
                        http://media.snimka.bg/s1/4511/035266299.jpg?r=0

                        http://media.snimka.bg/s1/4511/035266303.jpg?r=0

                        Сложих и лебедчица 9500 либри и 30 м въженце.....
                        http://media.snimka.bg/s1/4511/035266300.jpg?r=0

                        ....естествено и 30м. колан си държа за да помагам на изпадналите в беда......
                        http://media.snimka.bg/s1/4511/035266301.jpg?r=0

                        Ще пусна и снимки на подобренията които съм правил по нея....

                        Коментар


                        • #42
                          От: Взех си камионче.....

                          Много готин, ролбарите отзад ми харесват много!
                          Милослав 0885 31 21 86 BGA+

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X