Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взех си камионче.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взех си камионче.....

    ......пърдон - L200,2.5DiD мотора.......въпроса ми е, дали да му изхвърля задното окачване - ресиори и ам-ри и да сложа койловери,или просто да сложа читави задни амортисьори......?Другото е, дали да го вдигам с подложки или не........

  • #2
    От: Взех си камионче.....

    Честито! Да си го караш със здраве!
    Mitsubishi Pajero 3.2 DID --> VW Golf IV 1.9TDi

    Коментар


    • #3
      От: Взех си камионче.....

      И като вземеш койловери или "читави" амортисьори какво ще промениш!? Какво всъщност искаш да промениш, аз доста си играх с ресьорите и още не мога да ги уцеля дори с нови маслени амове! Решението 200кг в коша отзад или пружини.
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Взех си камионче.....

        Ако въпроса е по комфортна возия и да не боксуват при потегляне задните колела като си празен ...това решение видях на един пикап Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.jpg
Прегледи:2
Размер:105.0 КБ
ID:5652146 алуминиеви сандъчета върху калниците , пълни с пясък.
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: Взех си камионче.....

          Честита нова придобивка, със здраве да я караш и да върши работа.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Взех си камионче.....

            Честито и много безаварийни километри (или часове, зависи къде ще я вкараш )

            Коментар


            • #7
              От: Взех си камионче.....

              Пламене, честито камионче, само нафта да му наливаш
              Безаварийно!

              ПС скоро ще те тормозя за моето камионче
              Милослав 0885 31 21 86 BGA+

              Коментар


              • #8
                От: Взех си камионче.....

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                И като вземеш койловери или "читави" амортисьори какво ще промениш!? Какво всъщност искаш да промениш, аз доста си играх с ресьорите и още не мога да ги уцеля дори с нови маслени амове! Решението 200кг в коша отзад или пружини.
                ......точно това питам, някой ако е минал по моя път да сподели, а не да откривам топлата вода.......днес мерих тежеста ,точно 2 тона е ,като на предния мост е 1,2 тона, докато на задния мост е 0,8 тона, или казано по другому, 60 на 40 % е съотношението преден/заден мост.......в интерес на истината очаквах по зле да се представи на пътя......мисля като за начало да сложа акумулаторите отзад......мисля след това да сложа панхард отзад.......дали ще промени нещо,не знам.......трябва да се пробва.......и последно, чудя се с колко да го вдигна???С 2,3 или 4 инча???С цел по големи гуми,но пък през останалото време ще се кара по асфалт с други, по стандартни гуми.......

                Коментар


                • #9
                  От: Взех си камионче.....

                  .........благодаря ви колеги, да ви се връща.........

                  Коментар


                  • #10
                    От: Взех си камионче.....

                    Не мога да разбера какво точно искаш!? Лифт,големи гуми,комфортно возене,стандартни гуми,панхард ??? на ресьори ??? Проблема на всички пикапи е,че е лека задницата и имат твърдо окачване защото са конструирани да се товарят! Товара обаче иска кораво окачване,което не ти предлага никакъв комфорт при празен багажник.Как ще го промениш зависи от това за какво ще го ползваш! Аз например не го товаря с повече от 200кг и искам да се придвижвам бързо и комфортно,експериментирах доста с ресьорите,различни амове и гуми и мисля,че съм близо до моя компромис,просто сега махам 16" 33ки и връщам 15" 31ци и оставям така положението.И да ти кажа,че няма смисъл от лифт на окачването до 33"ки.Дори го свалих с около 5см отзад, че задницата беше вирната малко, а това прави колата нестабилна в завои.
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Взех си камионче.....

                      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                      Не мога да разбера какво точно искаш!? Лифт,големи гуми,комфортно возене,стандартни гуми,панхард ??? на ресьори ??? Проблема на всички пикапи е,че е лека задницата и имат твърдо окачване защото са конструирани да се товарят! Товара обаче иска кораво окачване,което не ти предлага никакъв комфорт при празен багажник.Как ще го промениш зависи от това за какво ще го ползваш! Аз например не го товаря с повече от 200кг и искам да се придвижвам бързо и комфортно,експериментирах доста с ресьорите,различни амове и гуми и мисля,че съм близо до моя компромис,просто сега махам 16" 33ки и връщам 15" 31ци и оставям така положението.И да ти кажа,че няма смисъл от лифт на окачването до 33"ки.Дори го свалих с около 5см отзад, че задницата беше вирната малко, а това прави колата нестабилна в завои.
                      Точно като теб и аз искам.......може би ще те послушам,искам да се придвижвам бъро,но и да го товаря повечко......мисля да сложа и джнти с отрицателен офсет -20......един вид малко повечко гъзария.......

                      Коментар


                      • #12
                        От: Взех си камионче.....

                        Kарам пикап от 2008 г и досега съм имал проблем с лека задница само с неподходящи за пътните условия гуми .Това разбира се зависи и от задкормилното устройство все пак . Жена ми не го кара зимата на сняг и лед от страх ама как разтрива на сухо не е истина ,понякога ми се плаче . Иначе с 1000 кг вози като лодка ,ама и спира като кораб . Иначе с нищо не се заменя удоволствието от това да имаш почти универсално превозно средство . Единствения недостатък за мен и моята работа е че не става за дълги магистрални пътувания . Да не забрая да спомена че е в абсолютно заводски вид .Единственото различно от завода са джантите и покривалото на багажника . Честита придобивка .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Взех си камионче.....

                          Какво значи няма проблем, аз нали правя разлика как потегля Патрола и как Мицуто на мокра трева,кал или пясък,а си прекалил с газта на пикапа и буташ малкия лост веднага! Говорим за хубави гуми,нови,сравнително добри за офроуд кумхо роадвенчър,дуратрак,дискавъри сст!
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Взех си камионче.....

                            Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                            Точно като теб и аз искам.......може би ще те послушам,искам да се придвижвам бъро,но и да го товаря повечко......мисля да сложа и джнти с отрицателен офсет -20......един вид малко повечко гъзария.......
                            Само не разбрах за кой модел Л200 става въпрос, с ресьори над моста или под моста, защото нямат нищо общо (ресьорите)
                            има и такива простотии
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Взех си камионче.....

                              Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                              Точно като теб и аз искам.......може би ще те послушам,искам да се придвижвам бъро,но и да го товаря повечко......мисля да сложа и джнти с отрицателен офсет -20......един вид малко повечко гъзария.......
                              DJ, не ми се вярва да си останал без кола за шосейно каране, а щом си взел пикап, предполагам, че е защото ти е бил нужен пикап. А пикапа си идва с всичките предимства и недостатъци на товарен камион.
                              Вярно, че не е невъзможно да се тунингова - и окачване и спирачки и каквото се сетиш. Сигурен съм, че ти точно ще можеш да се справиш с всяка една от задачките.

                              Въпросът е: има ли смисъл? И дали, ако все пак те е ухапала мухата да 'наджипваш' нещо, именно това е подходящата база?

                              Каквото и да решиш, желая успех!
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X