Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СБА е преустановил издаването на "карне дьо пасаж" за Иран

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: СБА е преустановил издаването на "карне дьо пасаж" за Иран

    Извадих карнетите. Просто получих одобрение от по-висок етаж на СБА. Не съм съвсем сигурен, но явно са имали някакви проблеми с карнети в Иран, така и не разбрах точно, но ако се настоява мисля, че няма да има пречка да се вземат. Иранския консул още преди месец ми каза, че имало проблем с издаването на карнети за Иран - бяха го уведомили, но тогава разбрах че става дума само за ирански граждани. Днес ми каза, че щял да прави среща със СБА за да уточнят въпроса, понеже в СБА битува някакво грешно разбиране, че може да се ходи и без карнет.

    Днес взех и паспортите с визите, така че всичко е наред.

    Между другото вчера се рових да проверя дали може без карнети. Има два варианта - първия да се оформи временен внос с плащане на депозит, но става дума за огромни пари - да речем няколко хиляди долара за мотор. Вторият вариант е през местна агенция - говорих с Хюсеин от Урмия (Питона и Бойко много добре го знаят ) Той ми обяви цена от 400 евро на мотор за 7 дневен транзит ако се влиза от Турция, и без ограничения ако е от Армения. Аз му казах, че няма как да стане на тези пари, но при цените на карнетите в Западна Европа явно бизнеса си върви. В Англия само карнетът без депозита е почти толкова, а депозитите са в хиляди.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #17
      От: СБА е преустановил издаването на "карне дьо пасаж" за Иран

      Честита победа над бюрокрацията

      Предполагам го знаете този младеж:

      Коментар


      • #18
        От: СБА е преустановил издаването на "карне дьо пасаж" за Иран

        Този Хюсеин хич не ти и трябва. Баси и наглия тип е и вече при него всичко е за пари. Радвам се за карнетите. Успех и нататък с подготовката.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X