Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

    Преди известно време купих кола от София, аз съм от Русе. Взех я с пълномощно, защото платих само част от колата, а другата част изплащах на вноски към собственика (частно лице).
    Изплатих всичко, имам генерално пълномощно на мое име и двата талона са в мен, искам да я прехвърля, НО:

    1. Човекът,от който съм я взел е втори собственик в България;
    2. При продажбата през 2011 първият й собственик я отписва от данъчното;
    3. Вторият (този, от който я взех аз) не я е регистрирал в данъчното, а само в КАТ и я кара така 2 години преди да ми я продаде;

    Към момента колата не е регистрирана в никое данъчно и нямам бележка за платен данък. ОПИТАХ ВСИЧКО! Свързах се с данъчното на "моя" продавач и им предложих аз да платя всички данъци, но там ми казаха, че не може, защото няма партида, на която да ги внеса.

    Сега нито мога да я регистрирам на мое име, нито да я продам, нито да мина ГТП.

    Излишно е да споменавам, че "моя" продавач и дума не ще да чуе да иде да я регистрира. Казва ми да се оправям, да си търся нотариус- мошеник или каквото и да е, но да не го занимавам.

    Много моля за съвет! Има ли начин да платя данъци, глоби, но да мога да я регистрирам. В крайна сметка не мога да закарам продавача с пистолет в данъчното.

    Ако някой успее да помогне със съвет - ще черпя!

  • #2
    От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

    Като имаш пълномощно , отиваш в данъчната служба по адрес на собственика . Там с това пълномощно подаваш декларация и я вписваш на негово име . Плащаш си данъците по партидата му , и получаваш заветния документ . Така или иначе ти си я ползвал , данъците са си твои . Ако са минали 2 години от придобиването на Мпс то няма да ти пишат акт в данъчното , иначе под този срок данъци +акт . След това нотариус , и вписване на придобивката на твое име в данъчното .

    Коментар


    • #3
      От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

      Затова кола се плаща след регистрация, след като вземеш талона и там е твоето име бройш парите.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #4
        От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

        Преди ставаше с платежно...............плащаш 50лв. по сметка на общината, на платежното пишеш рег.номер на колата и готово, но сега не знам дали минава......питай нотариуса какво точно иска
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Затова кола се плаща след регистрация, след като вземеш талона и там е твоето име бройш парите.
          Човек се учи от грешките си. Мерси.

          Коментар


          • #6
            От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

            Ако наистина имаш генерално пълномощно, тоя продавач заслужава да му изтеглиш няколко бързи кредита на негово име
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
              Като имаш пълномощно , отиваш в данъчната служба по адрес на собственика . Там с това пълномощно подаваш декларация и я вписваш на негово име . Плащаш си данъците по партидата му , и получаваш заветния документ . Така или иначе ти си я ползвал , данъците са си твои . Ако са минали 2 години от придобиването на Мпс то няма да ти пишат акт в данъчното , иначе под този срок данъци +акт . След това нотариус , и вписване на придобивката на твое име в данъчното .
              Наистина ли мога само с пълномощно и талон да я впиша на негово име? Минали са 4 години откакто той я е купил и я е регистрирал в КАТ и 2 години, откакто аз я карам с пълномощно.

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              Ако наистина имаш генерално пълномощно, тоя продавач заслужава да му изтеглиш няколко бързи кредита на негово име
              Сори, не съм юрист, а икономист. Може би използвах неправилно термина "генерално пълномощно". Имам такова, на което пише, че мога да продавам колата на себе си или на трето лице от свое име и за своя сметка. АМА НЯМАМ БЕЛЕЖКА ЗА ПЛАТЕН ДАНЪК))))
              Последно редактирано от CarTest™; 29-03-15, 22:11.

              Коментар


              • #8
                От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                2001 година пишеше ,че данъка се плаща и от ползвателя на колата. Сега не знам как е.

                Коментар


                • #9
                  От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                  Kато си икономист, трябва да знаеш какво е платежно нареждане, данъка не се плаща само в брой
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                    Да ма нотариуса иска един печат от общината че това е сичко дето дължиш
                    Това тия читавите де.

                    Най-добре колегата да се расоди до некой нотаруис и да види какво иска точно
                    От друга страна в общината никой не ми е искал лична ката като регистрирам кола
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      Kато си икономист, трябва да знаеш какво е платежно нареждане, данъка не се плаща само в брой
                      Така е колега, но... На платежното има получател. А за моята кола няма на чие име да преведа парите. Вече звънях в съответното на продавача подразделение на МДТ, за данъчното тя не съществува.

                      А няма ли вариант да я заявя електронно за регистрация в данъчното?

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                        Не можеш да регистрираш колата от негово име.
                        При читав нотариус няма да минеш защото:
                        (2) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Прехвърляне на собствеността върху моторни превозни средства се извършва след представяне на издаден или заверен от общината документ за платен данък върху превозното средство по Закона за местните данъци и такси, както и писмена декларация от прехвърлителя, че няма непогасени, подлежащи на принудително изпълнение други задължения за данъци, мита, задължителни осигурителни вноски или други публични задължения, свързани с моторното превозно средство.
                        Плащаш данъка,както те посъветваха колегите, и отиваш в МДТ и ако имат искане по образец,ако не пишеш на ръка молба на основание чл.88 ДОПК да ти издадат заверен документ,от който да е видно,че няма неплатени данъци за автомобила,като им прилагаш и копие от бележката,за внесения данък по сметката на общината на собственика на колата. После чакаш отговора,ако откажат ще обжалваш. Съда ще им разпореди да си оправят бакиите с партидите,те не са твой проблем. При отписването от данъчното,предния собственик им е оставил копие от договора,да са си я открили служебно. Освен,ако от НАП нямат ново становище,че ако не декларираш - не дължиш... ще се радваме да го споделим )

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                          Какви актове, какви глоби, колеги. Основание за такива ще има само ако не е спазен срока за регистриране в КАТ, съответно деклариране в общината, който срок се изчислява от момента на прехвърляне на собствеността. Тук нямаме прехвърляне на собствеността в правния смисъл, с всичките произтичащи от това последици. Броени са пари, "купувача" разполага с автомобила и талоните му и до там. Въобще не може да се изповяда сделката, защото нотариуса иска документ за платен данък!
                          То, че не може да я изповяда е ясно, но за глобите ставаше дума, че няма основание за такива, щом нямаме прехвърляне, тъй като все още няма и задължение нито за регистриране в КАТ, нито за деклариране в община.
                          Затова хората искат да се създаде единна или каквато и да е там система, т.е. след като първия собственик отписва колата през 2011 г., то той отива там в данъчното с договора. И тогава-хоп, отписват от продавача, но същевременно се праща информация до данъчното да купувача, че е придобил собственост. И вече онези почват да го следят дали ще декларира в двумесечния срок, но да са му "подготвили" партидата. Явно обаче още много ще ни трябва за подобна единна информационна система. Нали и нещо между КАТ и данъчните щяха да правят, до къде я докараха, аз лично не знам.
                          Последно редактирано от Dydo; 30-03-15, 09:25. Причина: Допълнение.
                          SUV

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                            Първоначално публикуван от ivan_georgiev Преглед на мнение
                            Така е колега, но... На платежното има получател. А за моята кола няма на чие име да преведа парите. Вече звънях в съответното на продавача подразделение на МДТ, за данъчното тя не съществува.

                            А няма ли вариант да я заявя електронно за регистрация в данъчното?
                            Получател е общината, данъчно задължено лице е продавача, банката ще ти го приеме.............. проблемът е да намериш нотариус, който да признае това платежно, затова ти казваме да говориш с нотариус първо.
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                              Писах ти как може да стане - елементарно е .
                              1 . Прочети си пълномощното - генерално е общо понятие . Ако в него пише да прехвърляш на себе си и трети лица , да го представляваш пред застраховател ,данъчни служби и кат във връзка със съответното мпс . То тогава правиш това което съм писал в предния си пост .

                              п.п. На глоба подлежи на практика предния собственик , понеже не е декларирал колата пред данъчните в двумесечен срок .Но няма повод за притеснение ако са минали повече от 2 години , отпада възможността да те санкционират . А срока за вписване в Кат е 2 седмици , но в случая той има талони на съответното лице . Ако там не си минал в рамките на този срок - също подлежиш на санкция .Тя обаче отпада при прехвърляне на срок от 1 година .
                              Последно редактирано от Пламен Атанасов; 30-03-15, 09:33.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X