Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

    И аз четох практики Боби и решения не едно прочетох-не е само това от Пловдив. Има логика и в това, което си написал, има своите аргументи. Има също така и разлика при съответните казуси-дали са действия, свързани с преминаване прага са регистрация по ДДС,дали е някаква декларация-различни са нещата, различни са казусите.
    А и мисля да приключа темата. Твърденията ми се обосновават на това, че съм се явявал съм на доста дела (когато работех в държавната администрация) и е имало подобни констатации за дата на извършено продължаващо във времето нарушение. Някои приемат, че не е като продължавано престъпление, защото в ЗАНН няма такава препратка към НК. Но и да не го квалифицират така, и на РС и на АС (тогава СГС и окръжните съдилища бяха касационна инстанция на н.а.х.д. по НП, даже нямаше още АС, но после вече и на АС като ходел по делата) са потвърждавали НП. В БГ е лошо, че за много еднородни казуси е различна практиката.
    Спирам вече, тъй като както каза колегата upi, настоящата тема касае друго.
    Последно редактирано от Dydo; 31-03-15, 10:00.
    SUV

    Коментар


    • #62
      От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

      Аз да попитам автора - след като си го взел на изплащане, имаш ли някакъв предварителен договор с продавача?
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #63
        От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

        Гледам горе често споменавате НАП - НАП няма нищо общо с МПС...
        Данъците за МПС се плащат в отдели Местни данъци и такси към общината...
        За 'печатчетата' - при последното прехвърляне на автомобил (2013г) ми искаха 'синьото печатче' - бях платил по банка...
        Пускаше се молба, плащаше се около 5-6лв и се получаваше заветния печат върху платежното. От тогава данъците за автомобила си ги плащам на каса (идиотско е, ама няма как)...
        А за решението на колегата - и аз мисля, че работимия вариант е обявяване в МДТ на автомобила от името на стария собственик. Плащане на дължимите данъци (възможно е да искат за целия срок - трябва да се провери давността), получаване на заветното печатче и нататък - прехвърляне пред нотариус на твое име (и отново обявяване в КАТ и МДТ)..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

          А колега освен пълномощно да имаш случайно заверени и декларации от продавача по не знам си какъв член бяха, че няма задължения и други такива и за семейното му състояние.Не знам как само с пълномощното ще успееш да прехвърлиш колата , дори и да си решиш проблема с данъците.
          Ford Bronco II 2.9 V6
          Уаз 469Б
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
          0899846606

          Коментар


          • #65
            От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

            ако продавачът е семеен и автомобилът се води съпружеска собственост, а пълномощното е само от негово име, без да фигурира това на жена му, нотариус няма да го признае за валидно за покупко продажба. Трябва да е от името на двамата

            Коментар


            • #66
              От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

              А нотариус как разбере дали продавач е женен?
              Ники

              Коментар


              • #67
                От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                А нотариус как разбере дали продавач е женен?
                Има една система БДС. А и нотариуса се тая, в КАТ после излиза и пишкен.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #68
                  От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                  Здравей! Проблем ще е липсата на декларациите,които следва да представиш с пълномощното,съгл.чл.262 ДОПК и чл.35 от ЗННД. Не съм сигурен за точните членове,боравя по спомен. Тези декларации трябва да изхождат от продавача,да са нотариално заверени и важат шест месеца,респ. до края на календарната, ако не са иизтекли шест месеца дотогава. Т.е. дори да платиш данъците някак,остава въпросът с декларациите. Имаш два варианта,но и двата са предоставени на добрата воля на нотариуса. Единият е да спазиш написаното в горните постове,относно декларирането на колата на името на продавача и да си платиш масрафа, като се примолиш на нотариуса да изповяда сделката със старите декларации. При тия сделки не се образува нотариално дело и документите,съпътстващи договора не се пазят дълго в архив. Вторият вариант е да попиташ за „обстоятелствена проверка”. Тук рискувам мнозина да скочат отгоре ми, но този начин е мислим, просто говори с нотариус и му обясниш ситуацията. Допустимо е от закона и най—важното е,че оригинерен способ и отпада нуждата от декларациите, данъци на предния и т.н. И още нещо : друг път не „купувай” с пълномощно, а ако го сториш, действай бързо с последващото прехвърляне, за няма подобни филми. Успех!
                  Mitsubishi Pajero 3.2 DID --> VW Golf IV 1.9TDi

                  Коментар


                  • #69
                    От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                    Декларациите са по чл. 264, ал. 2 от ДОПК и чл. 25, ал. 8 от ЗННД. Важат за календарната година, независимо от подписването им. Освен тях, ще трябва удостоверение за семейно положение и удостоверение за граждански брак. Декларации трябва и от съпругата.

                    Коментар


                    • #70
                      От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                      Вместо да търсиш съвети от съфорумци, потърси адвокат. Адвокатите работят с нотариуси, които познават и така ще стигнеш до финализиране на сделката.
                      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                      Стефан Арзатов

                      Коментар


                      • #71
                        От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                        Първоначално публикуван от ivan_georgiev Преглед на мнение
                        Преди известно време купих кола от София, ..
                        Ако имаш декларациите по чл. 264, ал. 2 от ДОПК и чл. 25, ал. 8 от ЗННД от продавача (и съпругата, ако е женен) мисля, че казусът с плащането на данъка има решение.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #72
                          От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                          Автора на темата съм. Ходих на нотариус, после на адвокат.
                          Нотариусът е съгласен с наличните у мен пълномощно, предварителен договор за покупко продажба, деклрация за семейно положение от 2013 на собственика и туке интересното АКТУАЛНА декларация по чл. 264 от ДОПК. да ми прехвърли колата. Проблемът е, че собственика не ще и да чуе да ми издаде такава декларация, която не носи никакви последствия за него.
                          Адвокатът ми предложи ми три варианта:
                          1. Давам я на някого без документи - само талон и ключове (имам двама такива кандидати). Според адвоката не нося никаква юридическа отговорност за колата. Остава проблема, че съм декларирал пред КАТ, че аз я карам. Достраша ме. Ако някой я вземе и напраи беля няма начин да не ме занимават и мен. Може и да не ме осъдят, но ще се влача по съдилища. Иди доказвай, че нямаш сестра, прав ли съм?
                          2. Опитваме с добро. Обясняваме на собственика, че това с декларацията е най-безболезнено за него, иначе по договор според адвоката мога да си го осъдя без проблеми. Адвокатът му звънна от своя телефон, оня му вдигна. Обясни му бавно и спокойно, че е адвокат и че това е единствения безболезнен начин, иначе ще бъдем принудени да заведем дело, което ще спечелим, това неминуемо ще стигне и до данъчните, административни наказания, разноски по делото и т.н. Оня просто каза да адвоката да си гледа работата и му затвори.
                          3. Завеждам дело за възпрепятстване изпълнението на предварителния договор. Имам право дадено с пълномощно да продам колата на себе си, но дефакто това право никога не съм можел да го упражня, поради недекларирането на колата в данъчното от сегашния собственик. Това според адвоката е недобросъвестно поведение и ще мине лесно в съда. Освен това в предварителния договор има клауза, че ако продавача възпрепятства изпълнението на договора ми дължи сумата платена за колата (1800 лв.) , само че в ДВОЕН размер. Разноските по делото също се очаква да се присъдят на оня, макар че сега ще ги платя аз. После съм си вадел изпълнителен лист и си прибирам парите + разноските. Дълга и широка става, ама май нема друг читав начин.

                          Коментар


                          • #73
                            От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                            Първоначално публикуван от ivan_georgiev Преглед на мнение
                            2. Опитваме с добро. Обясняваме на собственика, че това с декларацията е най-безболезнено за него, иначе по договор според адвоката мога да си го осъдя без проблеми. Адвокатът му звънна от своя телефон, оня му вдигна. Обясни му бавно и спокойно, че е адвокат и че това е единствения безболезнен начин, иначе ще бъдем принудени да заведем дело, което ще спечелим, това неминуемо ще стигне и до данъчните, административни наказания, разноски по делото и т.н. Оня просто каза да адвоката да си гледа работата и му затвори.
                            3. Завеждам дело за възпрепятстване изпълнението на предварителния договор. Имам право дадено с пълномощно да продам колата на себе си, но дефакто това право никога не съм можел да го упражня, поради недекларирането на колата в данъчното от сегашния собственик. Това според адвоката е недобросъвестно поведение и ще мине лесно в съда. Освен това в предварителния договор има клауза, че ако продавача възпрепятства изпълнението на договора ми дължи сумата платена за колата (1800 лв.) , само че в ДВОЕН размер. Разноските по делото също се очаква да се присъдят на оня, макар че сега ще ги платя аз. После съм си вадел изпълнителен лист и си прибирам парите + разноските. Дълга и широка става, ама май нема друг читав начин.
                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Аз да попитам автора - след като си го взел на изплащане, имаш ли някакъв предварителен договор с продавача?
                            Дубрютру! То сега все едно не е дълга и широка.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #74
                              От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                              Избери вариант три! Дълга и широка, но сигурна! В схемата ще се включи и частен съдебен изпълнител, а там няма ,,лабаво,,!
                              Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                              Стефан Арзатов

                              Коментар


                              • #75
                                От: ПАРАГРАФ 22 - мале в к'къв филм се вкарах! ПОМАГАЙТЕ!!!

                                Приятелю,що не каза че имаш предварителен договор,а тука си пишеме някви неща,като си мислиме,че имаш само пълномощно. Ако договора е направен,както трябва,искаш от съда да го обяви за окончателен и приключваш драмата. Какво възпрепятстване,какво чудо,какви неустойки. Нали искаш да си караш колата. Няма да ти трябва и нотариус.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X