Обява

Свий
Няма добавени обяви.

предни пружини за wj подмяна въпрос ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • предни пружини за wj подмяна въпрос ?

    Здравейте искам да сменя пружините на гранда защото моите са умалели вече . Та въпроса ми е имам идеята да ми ги изработят ,но не зная какви са техническите характеристики на оригиналните и размерите височина дебелина на навивките твърдост и всичко . Идеята ми е колата да се вдигне с 5 см. горе долу за да влезнат по големи гуми .

  • #2
    От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

    Ами амовете?Няма ли да ти окъсеят?5 сантиметра повече никак не са малко

    Коментар


    • #3
      От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

      Ами с подложки на амовете и на тях 5 см. А отзад с подложки на пружините и по дълги амове ... и с подложка пак на "А" рамото на шарнира . може и да греша но това гледах...

      Коментар


      • #4
        От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

        ще отрежа биалетките и тях по същата процедура с удължаване . ниско бюджетна работа

        Коментар


        • #5
          От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

          Аз минах по същия път - първо подложки 5см, но ако са ти уморени пружините ефекта не е много добър. Съветът ми е да си смениш пружините с нови и по-възможност по-твърди. Аз си произведох пружини +7,5см в Крън и засега всичко е ок. Излезе наполовина по-евтино от това да ги поръчаш от САЩ.

          Коментар


          • #6
            От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

            За 2'' (инча) лифт, няма нужда да удължаваш биалетките, да слагаш по дълги амортисьори и да слагаш каквито и да било подлошки на А рамото.
            Просто си сложи едни подлошки на пружините или си закупи пружини +2''.

            Коментар


            • #7
              От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

              Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
              Аз минах по същия път - първо подложки 5см, но ако са ти уморени пружините ефекта не е много добър. Съветът ми е да си смениш пружините с нови и по-възможност по-твърди. Аз си произведох пружини +7,5см в Крън и засега всичко е ок. Излезе наполовина по-евтино от това да ги поръчаш от САЩ.

              добре когато ги поръчва какъви размери им даде ...

              Коментар


              • #8
                От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                Това са ми поръчките, по-дългите са отпред. За WJ задните пружини завършват конусовидно и в Крън ми поискаха оригинална такава за да я направят по същия начин и след това ми я върнаха. Размерите си ги смятах аз с доста четене и мерене. На теб ще ти трябват малко по-къси +5см. Повече не ти препоръчвам защото ще трябва да смениш още доста неща, въпреки че казват нямало нужда.

                Има и още една особенност - пружите излизат според Крън с +/-10% точност на характеристиките, което доста ме стресна. Затова и избрах средата като норми - 200 lb/inch.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WJ spring 1.jpg
Прегледи:1
Размер:77.2 КБ
ID:5650972Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WJ spring 2.jpg
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5650973

                Коментар


                • #9
                  От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                  Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                  Това са ми поръчките, по-дългите са отпред. За WJ задните пружини завършват конусовидно и в Крън ми поискаха оригинална такава за да я направят по същия начин и след това ми я върнаха. Размерите си ги смятах аз с доста четене и мерене. На теб ще ти трябват малко по-къси +5см. Повече не ти препоръчвам защото ще трябва да смениш още доста неща, въпреки че казват нямало нужда.

                  Има и още една особенност - пружите излизат според Крън с +/-10% точност на характеристиките, което доста ме стресна. Затова и избрах средата като норми - 200 lb/inch.

                  [ATTACH=CONFIG]789428[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]789429[/ATTACH]

                  много благодаря

                  Коментар


                  • #10
                    От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                    Малко впечатления - не са им много издръжливи пружините. Ако искаш да са ти с 5см по-високи ги направи по-дълги с около 6-6,5см спрямо стандартните. С времето ще улегнат малко. Аз мислех че като са Завод За Пружини и технологията ще им е на високо ниво, но за съжаление няма гаранция. При по-дългите пружини (предните) слягането е и по-голямо.

                    Коментар


                    • #11
                      От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                      Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                      Малко впечатления - не са им много издръжливи пружините. Ако искаш да са ти с 5см по-високи ги направи по-дълги с около 6-6,5см спрямо стандартните. С времето ще улегнат малко. Аз мислех че като са Завод За Пружини и технологията ще им е на високо ниво, но за съжаление няма гаранция. При по-дългите пружини (предните) слягането е и по-голямо.
                      И още ще слягат.И мачкат.Проблемът там е главно в материяла.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                        Не искам да съм рязък , но :
                        Какво пък хората имат заводи , инженери и технологии ............. ама е скъпо . Някои сега измислят топлата вода и са не доволни

                        Цитат: Мерак с пари се лекува .............!!!
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                          Аз както го виждам това е форум за споделяне на опит така че какъв е проблема?

                          Преди да поръчам пружините четох доста и никъде не намерих негативни впечатления от Крънските пружини, така че това омекване нямаше как да се предвиди. Сега ако някой тръгне да поръчва вече ще може да го вземе в предвид! Като сметки иначе всичко си беше вярно! Ако се поръчат от САЩ пак не се знае какво ще е качеството, има много хора които са се опарили от ментета!

                          При 3 инча лифт трябва да се сменят и амортисьорите и ако се вземат газови това ще намали ефекта от омекването поне наполовина.

                          Тези пружини в Крън излязоха 340лв. В САЩ струват 300$, с транспорт, мито и ДДС в България стават близо 700лв. Всеки си решава сам...

                          Коментар


                          • #14
                            От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                            Повечето автомобилни пружини, са от по-специален материал(и дизайн), който носи и точната топлинна обработка, и то само защото е останало малко място, за пружината, а трябва да има и добър ход(изключение правят Мерцедес,,,някои) !!! Не че в Крън не могат, да ви навият правилните, но първо вие им носите стара пружина( а не чертеж), и второ ще ви излезе по-скъпо от Американските, ако някой там се навие, да ви ги смята! Пък и да се навие няма да можете да му дадете правилните данни.
                            Eвгени Филчев
                            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                              Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение

                              Тези пружини в Крън излязоха 340лв. В САЩ струват 300$, с транспорт, мито и ДДС в България стават близо 700лв. Всеки си решава сам...
                              На мен преди две години Жоро ми поръча от УСА-то 4 броя и ми излязоха 440 лв. с транспорта.Е , тогава долара беше по слаб де!
                              Бе то кат сметнеш май пак толко.........Обаче друго...тия пружини ги сменяш един път.Не е ли по добре да си се земат орджиналдъ?Тя разликата в цената не е чак фрапантна!!!Дет викаш тия от Крън омекнали и не знам кво си....Да не ти излезе по скъпо накрая!Не че съм ти фенер на джоба де.....
                              Тия мойте уж ги поръчвахме за усилени.До са проблеми няма.
                              Та си разсъждавам в събота сутрин по никое време....
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X