Обява

Свий
Няма добавени обяви.

предни пружини за wj подмяна въпрос ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
    За 2'' (инча) лифт, няма нужда да удължаваш биалетките, да слагаш по дълги амортисьори и да слагаш каквито и да било подлошки на А рамото.
    Просто си сложи едни подлошки на пружините или си закупи пружини +2''.
    ... Няма нужда ако ще го караш като кола. Ако ще става "ДЖИП" от него, даже трябва и още неша да се "случат"!

    Коментар


    • #17
      От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      И още ще слягат.И мачкат.Проблемът там е главно в материяла.
      Използвайте този сайт http://www.efunda.com/designstandard...p_designer.cfm (...примерно), проектирайте си пружина, уточнете и материала, направете запитване с чертеж и ще имате много по-малко главоболия след това ! Ходил съм в Крънският завод и там винаги има пружини с бележка на тях.......... същата, ама по-дълга, ....... същата ама по-яка Като е "същата по-дълга" се вдига междувитковото разстояние----пагубно ! "По-яката" е по-малкият проблем, от към слягане, ноооо ходи и търси амортисьор после!
      Последно редактирано от kocha; 14-04-15, 19:19.
      Eвгени Филчев
      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

      Коментар


      • #18
        От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

        Колеги,

        да повдигна темата малко... бихте ли ме посъветвали какви амортисьори да си купя за Grand Cherokee WJ 4.0?

        Искам да се опитам да намаля малко страничното клатене и да подобря устойчивостта в завой на пътя,както и да повдигна малко джипа, тъй като сегашните ми по-големи от оригиналните гуми, въпреки че са вече доста поизтъркани, тази есен започнаха да опират в предния калник. Следователно пружините са ми омекнали и искам хем да възстановя оригиналната височина, хем да са по-твърди от фабричните.

        В Rockauto има доста варианти и се колебая на кой да се спра.

        Задната стаб. щанга не мисля да я сменям, амовете са ъпгрейднати с heavy duty такива /след безброй проби-грешки/. Остава само правилните пружини да намеря.

        Благодаря предварително.

        П.П. Ако на някой му трябват амортисьори предни Monroe Sensatrack и задни Sachs на символична цена и в пълно работещо състояние - да пише Л.С.
        Последно редактирано от jamaika; 17-02-17, 15:20.

        Коментар


        • #19
          От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

          Първоначално публикуван от jamaika Преглед на мнение
          Колеги,

          да повдигна темата малко... бихте ли ме посъветвали какви амортисьори да си купя за Grand Cherokee WJ 4.0?

          ... Следователно пружините са ми омекнали и искам хем да възстановя оригиналната височина, хем да са по-твърди от фабричните.

          ... Остава само правилните пружини да намеря.

          ...
          Последно май все пак пружини ти трябват. Един вариант са OME (Old Man Emu) от Гладиатор в Пловдив.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Последно май все пак пружини ти трябват. Един вариант са OME (Old Man Emu) от Гладиатор в Пловдив.
            Уф... 5 пъти го препрочитах, да не би да съм сбъркал нешо... и пак съм се оакал...

            Благодаря колега.

            Коментар


            • #21
              От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

              IronMan ще свършат работа
              0878 706 714

              WWW.OFFROADMASHINI.COM

              Коментар


              • #22
                От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                Първоначално публикуван от jordansto Преглед на мнение
                IronMan ще свършат работа
                Къде да ги търся? В щатско ли?

                За който се интересува - Old Man Emu не предлагат пружини със стандартна височина. най-късите са с 2'' лифт, като за целта е добре да се сменят и амовете. Това, което аз не искам да правя.
                Последно редактирано от jamaika; 20-02-17, 12:11.

                Коментар


                • #23
                  От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                  Аз на 4.7 овърленд взех нови пружини отзад за дизеловите WJ и височината с 85л бутилка е 48,5см, отпред взех оригиналните за 4.7 ,но се оказаха по-къси от моите омекнали.При бензиновите бонуса е това ,слагаш нови пружини за дизел ,и който иска може 2" подложки.Амортисьорите са също много важни, аз заложих на Монро за сега съм доволен но предните всякаш друсат.

                  Коментар


                  • #24
                    От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                    Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
                    Аз на 4.7 овърленд взех нови пружини отзад за дизеловите WJ и височината с 85л бутилка е 48,5см, отпред взех оригиналните за 4.7 ,но се оказаха по-къси от моите омекнали.При бензиновите бонуса е това ,слагаш нови пружини за дизел ,и който иска може 2" подложки.Амортисьорите са също много важни, аз заложих на Монро за сега съм доволен но предните всякаш друсат.
                    марка/модел? От къде?

                    Коментар


                    • #25
                      От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                      Първоначално публикуван от jamaika Преглед на мнение
                      Къде да ги търся? В щатско ли?
                      За IronMan пиши на josif lagadov
                      лично съобщение. Ще ти свърши работа.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #26
                        От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                        Такааа... След дълго четене, поръчах Up country Moog пружини + подложки от Rockauto. Сега чакаме...

                        Като дойдат, ще споделя впечатления и снимки - преди и след

                        Защо се спрях на този вариант? Има доста информация в jeepforum.com

                        Който разбира английски - ето малко информация:

                        http://www.jeepforum.com/forum/f310/...hocks-3099985/
                        Последно редактирано от jamaika; 21-02-17, 10:06.

                        Коментар


                        • #27
                          От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                          Lesjöfors са задните пружини за дизеловите WJ , предните ги взех оригинални за моя (4.7 Overland) но се оказаха къси ~ 44,8см пак Lejsöfors.Предните ги върнах и ще взема на KIB , иначе трябва да чакам.Като цена са по 85лв но KIB са леко по скъпи.Амортисьорите са с 20лв по-евтини от пружините.За да не правя реклама няма да давам имена, ако някой се интересува на ЛС ще му да координати и тел.

                          Коментар


                          • #28
                            От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                            Като вземаш пружини за UpCountry окачване ти трябват и такива амортисьори. С по-дълъг ход са. За UpCountry окачване едва успях да намеря в България. Накрая взех KYB (300лв след 30% отстъпка). За сега изглеждат доста читави. Подозирам, че KYB и KIB са едно и също - Каяба. Номера който ти трябва е KYB344341 и KYB344342 - едните са предните, другите са задните.

                            И до колкото знам - предният кардан е по-различен - с по-голям ход на задното каре. Май и bump stop-ърите са други.
                            Последно редактирано от brum; 22-02-17, 19:26.

                            Коментар


                            • #29
                              От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                              Тези амортисьори са excel-g, които се водят със същите характеристики като оригиналните. След доста четене, в стремежа си да намаля клатенето, аз се спрях на подсиления модел - gas-a-just, пак на КУВ... в момента съм с такива и въпреки, че пише че не са подходящи за up-country окачване, разликата в дължината между тях и тези за up country е в рамките на 2-3 милиметра, така че си мисля, че няма да имам проблем. За справка - rockauto.

                              Коментар


                              • #30
                                От: предни пружини за wj подмяна въпрос ?

                                Аз се извинявам за грешката KYB (kayaba).Клатенето с нови амортисьори и пружини при мен почти изчезна но се появи леко друсане, според майстора ще понамалее след известно време.След каква височина амортисьорите остават къси, някой ако може да сподели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X