Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Волгов двигател Уаз Буханка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Волгов двигател Уаз Буханка

    И аз на времето я мажех с графитна грес , но е хубаво след като загрее до " работна температура " да се остави да изстине и да се дозатегне колкото пише в книгата. Втора година от ремонта на УАЗа ми не съм доливал антифриз .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Волгов двигател Уаз Буханка

      Аз я дозатягах след около 500 километра . При мен проблема първия път дойде защото единя ми дядо от който взех волгата зимата по никакъв повод не я изкарваше от гаража . Колата беше карана само с вода и гарнитурата просто си беше изгнила . Късна есен колата се прибираше в топъл гараж и се изкарваше за 24 май . Втория път я правих защото първия не я направих както трябва .
      Последно редактирано от sek.1; 28-04-15, 06:18.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Волгов двигател Уаз Буханка

        Колеги забравих да пиша по темата. Сипах прахче и проблема с теча изчезна,но сега наблюдавам нещо което не ми харесва,то може и така да си е но си мисля че не би трябвало да е така. На Буханката разширителното казанче е под седалката при мотора. На практика така е хванато че неможе да му се налее течност,незнам защо са го сложили там то идва под радиатора. Като напълня радиатора с течност и като загрее мотора част от тази течност отива в разширителя препълва го и изтича на земята. Радиатора никога не е пълен до горе с течност,а съм чел в книжката че датчика за прегряване който е на радиатора не трябва да остава на сухо защото ще се повреди. Какво мислите по този въпрос?

        Коментар


        • #19
          От: Волгов двигател Уаз Буханка

          Като напълниш радиатора и после при загряване на двигателя течноста се разширява създава се налягане което преодолява пружината на капачката и течноста отива в раз. съд, после при изстиване течноста в радиатора се свива създава се вакум и през клапанчето в капачката течността се връща от раз. съд. Ако при теб не се връща значи от някъде засмуква въздух.

          Коментар


          • #20
            От: Волгов двигател Уаз Буханка

            Купих си днес капачка за радиатора и не стана на гърловината. За пет лева изобщо няма да се занимавам да я връщам,баси боклука. Направена от една хилава тънка ламарина даже беше с федера. Сложих си старата.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X