Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на СУВ, моля за малко помощ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на СУВ, моля за малко помощ.

    Здравейте!
    Имам сериозна дилема в избор на СУВ за ежедневно ползване от жена.
    Бюджет: до 15000лв, бензин, след 2007г.
    Вариантите, които в момента разглеждам са:
    - Шевролет Каптива 2.4 или 3.2 V6.
    - Great Wall Hover H5 2.4
    - Дачия Дъстър
    - Сузуки Гранд Витара 2.0
    - Нисан Мурано 3.5 V6

    Какво ме смущава при колите по отделно:
    - Каптивата:
    Гледах няколко, впечатленията ми са: Добър външен вид, удобен салон, но много лоша изработка. Пластмасовите детайли, копчета, врътки, дръжки на вратите - са ужасно износени за кола на 7 години.
    Колата е крайно немощна за теглото и двигателя си.
    В момента карам Вояджър 4-та ген, също с 2.4 двигател, но е с 200кг по-тежък от Каптивата, и определено Крайслера върви и наема много, много по-добре. Просто "вървенето" на Каптивата е разочароващо за мен. Дори по каталог и дават по-добро ускорение с цели 4 секунди от вояджъра, ама ... не. Надявам се, че съм попаднал на лоши екземпляри, продължавам търсенето.
    Друго: Според документацията колата има разход градско 12.6 и 7.3 извънградско, но като чета тук, във форума, те дизелите показват толкова.
    И при двете каптиви, които гледах, продавачите умело избягваха въпроса ми за разхода, а за мен 13-15 градско би следвало да е постижим резултат.
    В момента на Вояджъра /с 200кг по-тежък/ имам разход 13.5 на газ/!/ в града.

    Вариантът Каптива 3.2 v6 също се разглежда, притеснява ме че с автомата ще отиде на 25 градско, както и липса на части за този двигател на пазара.

    - за Great Wall:
    не съм я тествал на път, притеснява ме, че техническите показатели са по-лоши от тези на каптивата, изработката на интериора не ми изглежда по-добър от този на първата. Не знам как е положението с частите...

    - за Дачия Дъстър: Хубавото в нея е - евтини части, добър разход, лошо - спартанско оборудване, евтина изработка;

    - Сузукито: Приятен външен вид, бензиновата опция е само 2.0 автоматик, по каталог е по-лека от Каптивата и с по-висок разход от нея (?!?). Чувал съм, че возията и не е от най-комфортните.

    - за Нисана: Четох във форума за нея, има много позитивни мнения, но: изключително скъпи и труднонамираеми части, огромен разход, тя е 3.5 V6.

    Значи, за сравненията съм използвал данни от auto-data.net и вярвам, че са относително достоверни.

    Моля ако някой е карал от посочените автомобили и има идея как стоят нещата наяве, да помогне.
    Приемам също и предложение за други автомобили в посочените граници.

    Както карах, това ще е кола за всекидневно каране и за мен са важни неща като разход и цена за поддръжка.
    Преди време имах Grand Cherokee 5.2 V8 и ми даваше разход от 12 извънградско и 24 в града.
    Затова сега за СУВ с двигател от рода на 2.4 и 4 цилиндъра, с предно, и ръчна скоростна кутия, разход от рода на 20 е неприемлив.

    Мерси за отделеното време!

  • #2
    От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

    СУВ, бензин, след 2007г., ефтини части, разход под 20/100, комфортна возия.... Няма такова чудо. Махни някой от критериите и ти пожелавам успех. Ако намериш - пиши, да го видим поне.
    П.С. В една от другите 1000 подобни теми препоръчват Фиат Панда - горе - долу съвпада с критериите...

    Коментар


    • #3
      От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

      Първоначално публикуван от vkirov Преглед на мнение
      Затова сега за СУВ с двигател от рода на 2.4 и 4 цилиндъра, с предно, и ръчна скоростна кутия, разход от рода на 20 е неприемлив.

      Мерси за отделеното време!
      Ако някакво 4х4 не е абсолютно необходимо, то защо не се търси и някакъв миниван или подобни , които поне имат возия и са доста по-икономични?
      Peugeot 4007
      ex Nissan X-Trail 2.2 Di

      Коментар


      • #4
        От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

        То въобще не видях колегата и да е упоменал наличието на 4х4, като задължително условие. Това, че изброените марки и модели сигурно го имат, просто явно е плюс. Какви миниванове, какви панди.........вие знаете ли какво е, когато жена каже СУВ, та СУВ Едва ли въобще я интересува дори 4х4, клиренси, възможност за офроуд и т.н. Според мен няма никакъв смисъл да се дават каквито и да е предложения, извън такъв вид автомобил. Целта е очевидна-иска се нещо високо, с "джиповско излъчване" и с що годе приятна визия и комфорт. Хората си знаят желанието и са си направили избора вече, иначе щяха да питат за препоръка, какво да си вземат за определен тип маршрут и настилка. А то ясно е казано, че се търси СУВ
        SUV

        Коментар


        • #5
          От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

          Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
          ... Хората си знаят желанието и са си направили избора вече, иначе щяха да питат за препоръка, какво да си вземат за определен тип маршрут и настилка. А то ясно е казано, че се търси СУВ
          Не останах с такова впечатление. А СУВ с изброените по-горе изисквания и параметри не съществува.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

            Погледнал ли си Кашкай? Горе-долу в параметрите, които си показал. Удобен за града (късичък е, особено ако не е Кашкай+2)...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

              PolYank, и какви са изискванията. Аз лично не видях да изброява изисквания, а само коментира впечатленията си от тази или онази кола и иска мнение и препоръка. Никъде не е посочено, че поддръжката следва да е евтина, а просто казва, че е от значение, т.е. ясно е, че на различните модели е различна и някои са по-приемливи. Единственото което упоменава, че е неприемливо е разход от 20/100 за 4-цилиндров мотор и то само ако ще е на предно предаване. Това явно е пример.

              Иначе към колегата автор на темата............ може да се погледнат Нисан Кашкай (както се упомена в предходното мнение) и Киа Соренто, например. Видях предлагане на не лоши на пръв прочит екземпляри за този бюджет.
              SUV

              Коментар


              • #8
                От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

                вместо Дачия и Китайската стена, бих препоръчал да погледнете Кия и Хюндай, специално Туксона се вписва в параметрите........... не видях нищо за скоростите, но ако не държи специално на ръчка, препоръчвам автоматик.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

                  Ако са ти по вкуса виж и Rav4 2.0i и SantaFe. Ако бюджета до 15 000 не включва първоначалното обслужване си ти!
                  За мен тези, които си избрал са от посредствени надолу, но това не значи, че нямат и добри страни (например цени за части и консумативи)!
                  Като цяло бих ти препоръчал да е по масов!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

                    Малко трудно ще се вместиш във бюджета и то за що годе във добро състояние и то след 2007г но що пък не опитай Аз също ще те насоча към Santa Fe след 2006г новия фейс нищо че е 6V разхода е като на 4цил.и задължително със ръчка имат и 2WD но из Холандия добре се газифицира Другото е Мазда Трибют или Форд Маверик със 2.3i мотора м/у 2005-2007г добри мотори и ходова част много добра возия и Rav4 2.0i но тук ще се сблъскаш със проблема - цена много я надуват но салона на последната е най малък а Santa Fe- то си е разкош Успех !!!!!!!!!!!!!!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

                      Да, може би определението "джиповско излъчване" и с що годе приятна визия и комфорт е най-близо до изискванията
                      Нисан Кашкай е наистина добро предложение, макар че излиза леко от бюджета.
                      Santa Fe също, но там категорично сме извън бюджета.
                      RAV4 е опция и ще обмисля и нея.
                      Ще огледам и останалите предложения.
                      Днес мисля да видя един Нисан Кашкай 1.6, ще напиша по-късно какви са ми впечатленията от него.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

                        Този двигател ми се вижда много малък за подобно съв-че.
                        И аз бих те насочил към спортидж или туксон. Приличен вид, приличен разход, прилична возия, прилична изработка, скъп съединител, за това по добре автомат.
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

                          Хонда СРВ вмества ли се?
                          Аз имам такава от 2,5 години и е доста приятен автомобил. 2.0 бензин, ръчка, дава около 12 - 13 градско.
                          Любимия "джип" на американските домакини(понеже ползвателя ще е жена)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

                            Първоначално публикуван от vkirov Преглед на мнение
                            ...... Днес мисля да видя един Нисан Кашкай 1.6, ще напиша по-късно какви са ми впечатленията от него.
                            Относно Кашкай-чето, за съжаление нямам снимки, но една бройка 2008г. купувана чисто нова, автомат CVT, безупречна поддръжка само в Нисан, на 88к хвърли скоростна кутия ... паралелно с това ходовата част е на дроб и за капаче на тортата, ръждата отдолу (чарколяците по ходова част) е тръгнала доволно. Отвътре по копчетата на централната конзола има видимо износване (изтрити все едно е милионник) ... Това, на мен поне, ми разби тотално представите за Кашкай.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на СУВ, моля за малко помощ.

                              Условията които поставяш - Жена, СУВ, 15 х.лв. и да е след 2007г., автоматично те изпращат на предложението на колегата IvanIvanovi.
                              Даже за този бюджет, можеш да си позволиш Хюндай Туксон, доста по- нова година на производство, респективно по - запазен.
                              Иначе също е хубаво и предложението за Хонда СРВ, но за нея, както и за Тойотата, ще са ти нужни още около 5 х.лева, освен ако не промениш годината на 2006.
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X