Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене над 50 км/ч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тресене над 50 км/ч

    Благодаря за информацията!
    Предполагам този лагер е в корпуса на раздатката, преди фланеца за кардана.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #32
      От: Тресене над 50 км/ч

      За съжаление, не говоря за лагера на оста, пусто това чудо има един иглен лагер, като го разглобиш на две. Прилагам една снимкта за ориентир.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072364_10153297028989903_1816962815047033386_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5654338

      Коментар


      • #33
        От: Тресене над 50 км/ч

        Както се казва, направо си е жива "умирачка" да го намериш тоя лагер, мисля даже, че е невъзможно и иска да се мисли алтернатива.

        Коментар


        • #34
          От: Тресене над 50 км/ч

          Това тялото от към изхода за задния кардан ли е?
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #35
            От: Тресене над 50 км/ч

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
            Това тялото от към изхода за задния кардан ли е?
            Това чудо го има на 300д обикновено и е между раздатката и кардана
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Тресене над 50 км/ч

              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
              Това тялото от към изхода за задния кардан ли е?
              Точно, между кардана и фланеца на раздатъчната кутия. В официалната група за Мерцедес Г-класа, имаше една доста голяма дискусия, точно за този балнсьор, основния виновник за вибрациите на Г-то.

              Коментар


              • #37
                От: Тресене над 50 км/ч

                При мен нямам със сигурност.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #38
                  От: Тресене над 50 км/ч

                  Ако Мерцедес го нямат тоя лагер като резервна част, втора опция е СКФ и другите фирми за лагери и трета опция като вариант при бедствие е да се намерят иглички и да се допълни/поднови лагера ако е здраво леглото.

                  Черока ми имаше един супер сложен лагер в кардана и понеже резервна част беше нов кардан на цена на половин черок, ходих по магазините и в работилница за ремонт на бормашини ми намериха идеалните иглички, бяха от някакъв винтоверт, сглобих кардана след много неврохирургия и после мисля не се обадил повече точно този лагер.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тресене над 50 км/ч

                    Добър ден! Колеги, възможно ли е, ако имам разбити тампони на панхардните щагни, да има вибраций. Последно време стана страшно в купето - тресе таблото, тресе седалките, тресе вратите, общо взето всичко тресе. Работата е следната, до към 40-50км, всичко е в допустимите норми на тресенето, филма започва след 50, тогава е истинското мазало. Лоста на раздатъчната кутия не можеш да го държиш, такива вибраций се получават. От време на време, при завиване или накланяне, вибрацийте моменто намаляват до нормите и след известно време пак се появяват. Започвам да си мисля, че старата Г-класа си идва от завода с тези зверски вибраций. Имате ли някакви идей и предложения на какво може да се държи това.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тресене над 50 км/ч

                      При мен проблема с тресенето е само, когато се движи на право. При завой, всичко изчезва и влиза в нормите. Колеги, дали може да е каре на предния мост и как да се диагностицира кое, ако евентуално е там проблема. Поздрави

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тресене над 50 км/ч

                        Здравейте на всики, така поради незнанията на колегите или може, пък джипките ви да са уникално запазени и за 30годишна служба да са ходили само петък и събота на полянката на пикник. Пояснявам сркомния ми опит с легендарния автомобил Геленде ваген. Цялата тая работа и дандания е верига от скапали се с времето детайли и агрегати. Почваме с тампоните, които държат мостовете, ушким изглеждат наред, но за времето, което са престояли там долу и са изложени на какви ли не гнасотий, направо са станали на партал и превърта втулката вътре с самия тампон. Голяма част от вибрациите идва там, да кажем най-голямата част. Следващите детайли по великата джипка, които ушким бяха наред са кормилните накрайници. Реших и смених всичките 4ри броя с нови. Смених и кормилния демпфер, ревизирих всички карета на карданите, като при тях същия случай - уш здраво, ама само изглежда, че е здраво. Най проблемен, беше кардана между скорости и раздатка, двете карета бяха спекли. След смяната на всички тези детайли, чудото настъпи. Сега вече, можеш да караш трактора, като нормален автомобил и да не се страхуваш, че може да ти изпадне нещо от тресене. Поздрави.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X