Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тестове на евтини зумове на Fujinon

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тестове на евтини зумове на Fujinon

    Много често по форумите се изказват суперлативи към един или друг обектив от хора със спонсорирани обективи и трудно може човек да се ориентира.

    Често се споменава и фразата "моята бройка" и вероятно има леки разлики, но пък чак толкова драстични не ми се вярва за производител като Fujinon.

    Поиграх си и тествах следните зумове за острота и си извадих следните изводи.

    1. Fujinon XF18-55mm F2.8-4 R LM OIS е един от най-хвалените зумове в нета, вероятно защото е китов и за такъв наистина е много качествен. Честно казано никъде не съм чул лоша дума за него. Оказа се обаче, че 18-135 е една идея по остър дори на ф-3.5 където 18-135 е на най-отворената му бленда.

    2. Fujinon XF18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR - Излиза, че е много качествен този зум, въпреки първоначалните ми разочарования, който са базирани главно на слабото му качество на 135мм, където има добра острота чак на ф7.1. За мен този обектив е най-вече 18-100 ф4.5-7.1(като на 18мм и на 6.4 става, но пък на ф7.1 е още по добре).

    3. Fujinon XF55-200mmF3.5-4.8 R LM OIS - Този пък обектив е на обратно. На 55мм е безумна мекица. За съжаление не тествах повече от ф5 на тази дължина. Реално този обектив може да се каже че е 100-200 ф5.6, където е резачка отвсякъде.
    Не мога да си представя как лабораторни тестове показват резултати, които не съответстват на моите наблюдения
    Примерно този блър индекс тест:
    http://slrgear.com/reviews/showprodu...t/1608/cat/108
    според който на 55мм обектива е много по добре от на 200мм ако го разбирам правилно...

    Тестовете ми са базирани на общо взето централната част (2/3) от снимката. Не съм гледал по краищата, защото който иска краища не трябва да си купува зумове.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X