Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Насоки за Фронтера 2.2 DTI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Насоки за Фронтера 2.2 DTI

    Здравейте,
    Нов собственик съм на Фронтера В 2.2 DTI, 116 к.с. 1999г.
    Моля за малко насоки и потвърждения за това което прочетох тук, чух, видях, казаха ми и т.н. относно въпросната машина.

    Относно кормилна рейка, тъй като моята има лек теч и лек ляв луфт: Става ли въобще кормилна рейка от Фронтера А на Фронтера В, има ли значение двигател (дизел/бензин), къса ,дълга база? (не ме съдете за този въпрос, не съм механик, а ми предлагат рециклиране за 400 лв. в София на оригиналната.... иначе намирам за 150лв. втора употреба)

    Предстои ми смяна на масла, и моля да потвърдите дали информацията, която събрах е правилно разбрана от мен.
    1. Двигател - 10w40. Побира 4.5 литра??
    2. Скоростна и раздатъчна - 10w40. Побира 4.5 литра???
    3. Преден диференциал - 80w90. 1 литър побира?? Марка масло??
    4. Заден диференциал, ако е с LSD 75w140 (SAF-XJ) Castrol.. 2,2 литра побира??
    Ако не е с LSD слагам 80w90.
    (на диференциала има планки захванати с болтове с инициали PL на лявата и номер 4-56 на дясна планка). Ще се качи на стенд за проверка за LSD.

    За смяна и на дебитомер съм, сегашния е куча марка според диагностикЪт. Чека ми светва от време на време и от там демек бил този проблем, не че е сериозен, но било хубаво да се сложи оригинален, така че ако има някой, който да разполага с работещ/изправен оригинален на Бош да пише.

    Гумите и те ще се сменяват, сегашните са 245/70/16, но различна марка...познат ми предлага зимни 255/70/16 с добър грайфер за 40лв. бр. , как ще се отрази на поведението този размер?

    Благодаря Ви предварително.

  • #2
    От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

    Единствено мога да ти кажа,че маслото в двигателя е 6 литра
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

    Коментар


    • #3
      От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

      Няма такова нещо като "рейка от фронтера А"
      Тя е с кормилна кутия.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

        Мерси за информацията.
        Тогава съвестими ли са от фронтера В къса база от бензин на дизел?

        Коментар


        • #5
          От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

          виж първо гуменото каре на волана то отваря луфт също.
          постовете ти минават одобрение и не се появяват веднага а чак като ги видя и ги одобря. Не ги пускай по няколко пъти
          Последно редактирано от fanatic; 25-03-15, 13:08.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            виж първо гуменото каре на волана то отваря луфт също.
            постовете ти минават одобрение и не се появяват веднага а чак като ги видя и ги одобря. Не ги пускай по няколко пъти
            карето ще се провери, но има и лек теч рейката

            Коментар


            • #7
              От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

              Първоначално публикуван от sovaxa Преглед на мнение
              Мерси за информацията.
              Тогава съвестими ли са от фронтера В къса база от бензин на дизел?
              Да.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

                Първоначално публикуван от sovaxa Преглед на мнение
                ...4. Заден диференциал, ако е с LSD 75w140 (SAF-XJ) Castrol.. 2,2 литра побира??
                Ако не е с LSD слагам 80w90.
                (на диференциала има планки захванати с болтове с инициали PL на лявата и номер 4-56 на дясна планка). Ще се качи на стенд за проверка за LSD - на тези планки трябва да пише и дали е с LSD!
                Гумите и те ще се сменяват, сегашните са 245/70/16, но различна марка...познат ми предлага зимни 255/70/16 с добър грайфер за 40лв. бр. , как ще се отрази на поведението този размер? - ще се отразят идеално! Всъщност едва ли ще усетиш разлика...
                Благодаря Ви предварително.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Да.
                  Ок, ще слагам тогава

                  Коментар


                  • #10
                    От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Честно да ти кажа и аз имам някакви планки на дифа,но са доста ръждиви и не се вижда нищичко
                    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                    feikot@abv.bg
                    Обратно дороги - НЕТ !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

                      прим мен се вижда само инициали PL на лявата и номер 4-56 на дясна планка
                      Рейка е поръчана от Фронтера В КБ (бензинка) за 140 лв, утре би трябвало да е при мен. Освен за течове има ли други неща за които да огледам при доставката, за да се провери дали е ок?? продавача казва че е изправна, а дано
                      Дебитомер намерен за 60 лв.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

                        за да не пускам нова ще питам тук за тази странна джаджа. Какво е това??
                        от снимките се вижда къде се намира
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150326_132055.jpg
Прегледи:1
Размер:137.5 КБ
ID:5650366
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150326_132107.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5650367

                        дали има нещо общо с тези кабели, които са в багажника? белия кабел е плосък, като този на черната джажда..
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150326_132211.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:5650368

                        а това е в кутията, кабели за музика / чейнджър / стапало???
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150326_132226.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5650369

                        подозиран потенциометър сила звук ???
                        ако някои има идея да сподели дали да режа кабела на онази джаджа и да я махам от там..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

                          Най-вероятно е обемен датчик. имаш ли допълнителна аларма? А там да имало е усилвател съдейки по дебелия червен кабел.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Най-вероятно е обемен датчик. имаш ли допълнителна аларма? А там да имало е усилвател съдейки по дебелия червен кабел.
                            допълнителна аларма няма, но явно е имало нещо прикачено точно зад дебелия червен кабел съдейки по дупките от рапиди, което или предишния собственик си е прибрал или джамбазите са конфислкували(най-вероятно) и да ми искат после 100 кинта (щото продават без музика) за CD/MP3 имало и Bluetooth...айде мерси

                            Коментар


                            • #15
                              От: Насоки за Фронтера 2.2 DTI

                              Като гледам как е омотан с изолирбанд червения кабел, значи по него има постоянно ток и няма да е лошо да го откачиш от клемата на акумулатора (обикновено там се закачва и преди него има голям предпазител) за да не ти направи беля случайно! Или си купи качествено оригинално гнездо за запалка (в никакъв случай не купувай тези от по 5-10лв китайските!) и го монтирай някъде по кората на багажника и да имаш да включваш компресорче например

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X