Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиционен Ленд Роувър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Експедиционен Ленд Роувър

    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
    Като разглеждам снимки от разни експедиции,забелязвам че всички ползват куфари като на снимките за пренасяне на багаж.Някой да има идея къде може да се продават подобни тук.Тези които са за инструменти не са толкова големи, а и веднъж бях сложил два на багажника,заваля силън дъжд и пропуснаха вода вътре.



    [ATTACH=CONFIG]259723[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]259722[/ATTACH]
    UVT внасят explorercase - изключително добри куфари, всякакви размери. Тук може да потърсиш Веско за информация.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #47
      От: Експедиционен Ленд Роувър

      Алекс, в багажника се прави конструкция (виж темата за Аляска) под която може да има чекмеджета или както при мен засега с касетки за зеленчуци е събрано всичко като инструменти, къмпинг оборудване и други полезни работи. Над нея слагам чантите, хладилник, столове и др. Същата при нощуване е част от леглото. Когато се приберем в къщи, необходим е около час да се смъкне багажа, конструкцията, палатката и колата е пак стандартна. Толкова време отнема и оборудването за път.
      Имам още малко работа по констукцията и ще пусна тема за нея.
      LR Discovery I 300 TDI

      Коментар


      • #48
        От: Експедиционен Ленд Роувър

        Първоначално публикуван от apavlov
        Алекс, в багажника се прави конструкция (виж темата за Аляска) под която може да има чекмеджета или както при мен засега с касетки за зеленчуци е събрано всичко като инструменти, къмпинг оборудване и други полезни работи. Над нея слагам чантите, хладилник, столове и др. Същата при нощуване е част от леглото.
        ...........
        Имам още малко работа по констукцията и ще пусна тема за нея.
        Както чета и ми се завъртя една идея знам, че има плюсове и минуси.
        Да се направи една решетъчна конструкция в която да се слагат куфарите (кутиите) като в гнезда от горе и един плъзгащ си капак който да се използва според различнити нужди. Знам, че в идеята има какво още да се желае но ако имаш 2, 3 кутии в дълбочина няма да вадиш придните но пък трябва да свалиш това върху тях.
        Ако имош някакви скици или снимки на твоята конструкция пусни и тук за илюстрация на едеята.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
          До скоро си мечтаех следващият ми джип да е експедиционен Defender 110.В неделя ходих до София да гледам един,тъй като беше доста евтин.Има го в мобилето на 6600.Производство 90г. със сменен двигател 300 ТДИ.За тези пари си заслужава между другото.Досега не бях се качвал на Defender.Като седнах на задните седалки половината ми ентусиазъм се изпари.После като запалих двигателя останалата половина и тя изчезна.Такова нещо мога да карам по горите без проблем.Но да тръгна с него до Гърция на къмпинг примерно, просто няма сравнение с Discovery.Бях останал с впечатлението, че е доста по голям от Диското, а то какво излезе,че е по-тесен и неудобен.Естествено багажника е по-голям.Не виждам как бих изминал 500-600 км и да остана доволен от пътуването.Остава си ми на сърцето,но предпочитам Диското за експедиционен автомобил (под експедиция,разбирайте екскурзии на дълги разстояния с много багаж и само лек офроуд).За Африка и джунглата е ясно,че Дифендъра е № 1, но не вярвам някога да имам шансът да осъществя експедиция там.

          П.П. Който си търси Дифендър задължително да види този в София,намира се на бул.Сливница, между Шел и Кенар.Нямаше ръжда по шасито, гумите са нови BFG, има и шнорхел,салона е много запазен, има някои външни забележки.

          Колега и аз ходих да го гледам този дифендър , подлъган от цената и двуседмичните убеждения на продавача че си струва парите . Преди време можеби 6 месеца беше пуснат за 8000 лева , сега е за 6600 и освен предните нови гуму и шнорхела ... друго не става в този джип . Забрави да кажеш , че като отвориш предния капак той пада на земята , и волана е сменян по много некадърен начин , като ръчната спирачка и жилото за капака са оставени в краката на пасажера; таблото изглежда като сглабяно от конструктор с тиксо ; за другото съм съгласен , по шасито няма ръжда
          От доста време си мислех да напиша тема за въпросния жип и да изложа реално състоянието му, за евентуалните мераклии да знаят за какво са тръгнали , че да не ги яд като мен ))
          Ако някой се съмнява в моите думи , като младши "незнайко" , може да попита Лазар , на който май сега е времето да благодаря за отзивчивоста, и че ме спаси от една голяма грешка
          БЛАГОДАРЯ


          П.П. Извинявам се, че не е по темата , но не се сдържах просто . Ако модераторите преценят нека да изтрият мнението.

          Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
          Почти всички от пишешщите в подфорума на L.R си попълват местоживеенето, ти си от Русе.
          Има колеги от там, и с двата вида "мАтори", драсни по едно Лично Съобщение, вижте се, сравни и си прецени (ще обсъдите подръжка, консумативи, разход, и други неща).
          Какъвто и да вземеш, гледай да е запазен екземпляр, за да ти е после приятно да го дозавършиш ( както си го виждал, или как си си го представял), не да се намразите взаимно още в началото от ремонти.
          Благодаря, колкото и странно да звучи не се бях сетил да разпитвам по моя край ( тук се изчервявам ), веднага ще поправя грешката
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-12-10, 14:16.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #50
            От: Експедиционен Ленд Роувър

            Имам само това засега, но дава представа.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0336.jpg
Прегледи:1
Размер:205.4 КБ
ID:5220145

            Поздрави.
            LR Discovery I 300 TDI

            Коментар


            • #51
              От: Експедиционен Ленд Роувър

              И аз много се чудя дали да правя такава рамка, много добре е станала при теб.Какво слагаш върху нея за спане.Аз на моята като падне задната седалка и двете в багажника слагам отгоре два дунапрена 12см изрязани по размер и става перфектно за двама души да спят (180х160,а в долната част на 140).Само че дунапрените са обемни и ги слагам на горния багажник.Но ако направя такава рамка,е хубаво отдолу да има чекемджета,а върху нея куфарите.Само,че всеки уикенд да си играя да сглабям и разглабям...Най-добре да взема да махна седалките в багажника и да го направя като теб.

              Яро, тези от Аляска и те ползват такива куфари,по-удобни са от чанти, а на багажника мога да слагам в краен случай когато нямам вече място вътре в купето и то куфар пълен само с леки неща (ботуши,спални чували,посуда някаква и подобни)

              RUDECANCEL аз казах,че дифендъра е хубав за тези пари,които му искат.Все пак да не забравяме, че е с двигател 300 ТДИ.
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • #52
                От: Експедиционен Ленд Роувър

                Другата част от леглото е предпазната решетка. Спуска се над задните седалки, отгоре и аз съм с дунапрени, но три парчета 140х60 см. При нощуване багажа от багажника се слага под предната част на леглото (между предните и задните седалки) и на предните седалки. Това което е под задната част на леглото си стои там. Хамалогията е голяма, но ...
                LR Discovery I 300 TDI

                Коментар


                • #53
                  От: Експедиционен Ленд Роувър

                  Ето малко идеи

                  http://www.mobilestoragesystems.fsne.../products.html

                  И една хубава тема от друг форум:

                  http://www.expeditionportal.com/foru...ead.php?t=9034

                  Коментар


                  • #54
                    От: Експедиционен Ленд Роувър

                    Още.

                    http://www.offroadsystems.com.au/
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Експедиционен Ленд Роувър

                      Ето и от мен малко идеи.

                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28854

                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=30130
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #56
                        От: Експедиционен Ленд Роувър

                        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                        ....RUDECANCEL аз казах,че дифендъра е хубав за тези пари,които му искат.Все пак да не забравяме, че е с двигател 300 ТДИ.
                        Колега , наистина всеки има право на мнение, аз само казвам обективно нещата защото от думите ти не се разбира реалното състояние на автомобила. Не бихме желали да подлъжем никого нали , ако някой прецени че това си струва нека да отиде и да го види , но за мен 6600 за едно шаси, 3 гуми и един двигател, на който несе знае с какво са го комплектовали .. ми се видха много това си е лично моето мнение ; и зада не си кривя душата точно тук признавам , че ако бяха намалили цената и аз имах собствен гараж със необходимите инструменъи бих ко взел веднага , но с идеята да строя върху тази основа и пак личното ми мение е че ако се закупи този екземпляр . тепърва трябват много доработки на когото го устройва този еариант .. нека да отиде и да го види
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #57
                          От: Експедиционен Ленд Роувър

                          Първоначално публикуван от RUDECANCEL Преглед на мнение
                          Колега , наистина всеки има право на мнение, аз само казвам обективно нещата защото от думите ти не се разбира реалното състояние на автомобила. Не бихме желали да подлъжем никого нали , ако някой прецени че това си струва нека да отиде и да го види , но за мен 6600 за едно шаси, 3 гуми и един двигател, на който несе знае с какво са го комплектовали .. ми се видха много това си е лично моето мнение ; и зада не си кривя душата точно тук признавам , че ако бяха намалили цената и аз имах собствен гараж със необходимите инструменъи бих ко взел веднага , но с идеята да строя върху тази основа и пак личното ми мение е че ако се закупи този екземпляр . тепърва трябват много доработки на когото го устройва този еариант .. нека да отиде и да го види
                          Хахах, че то Дифендъра си е Лего за големи деца! Не ща да казвам до сега колко са заминали по моята играчка, ама то Дифендър и от магазина да го вземеш няма начин да не скочиш веднага да го човъркаш и ъпгрейдваш!
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Експедиционен Ленд Роувър

                            Ето как реших проблема с кучето, газовото и палатката едновременно.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7613.1.JPG
Прегледи:1
Размер:477.9 КБ
ID:5234365 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8121.1.JPG
Прегледи:1
Размер:583.5 КБ
ID:5234364 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8119.1.JPG
Прегледи:1
Размер:586.5 КБ
ID:5234362 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8116.1.jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5234363 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8149.1.JPG
Прегледи:1
Размер:780.4 КБ
ID:5234361 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8148.1.JPG
Прегледи:1
Размер:611.4 КБ
ID:5234366
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-12-10, 14:09.
                            Land Rover Discovery II 3,9 V8
                            Лада Нива 21214 1,7i

                            Коментар


                            • #59
                              От: Експедиционен Ленд Роувър

                              Най-вече за тези от вас, които са "на ти" с Енглиш-а :
                              http://www.expeditionportal.com/foru...ad.php?t=37713

                              Приятно четене. Вземете си лигавници и разни такива.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Експедиционен Ленд Роувър

                                Уникална машина. И на "ваше Кралско величество" да си с Енглиш-а, снимките гворят инаф
                                Както си говорихме с тебе, само багажното го е "претупал" и не е нито красиво, нито функционално.
                                Виждал съм 130 вагон! на едни снимки, знаеш ли дали такова животно е правено някога или е самоделка?
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X