Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

    Абе три две, дреме ти, от джип са извели трайл рейтед правилата - там пише че отговаря на тях джип който може да продължи да се движи при оставане във въздуха на едно или две колела. Е, отговаря, к`во пък толкова
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Добре, ти питаш - аз ти отговарям.
      Казах 265/70/16 БФ Гудрич АТ без лифт.
      Щом не вярваш слагай цвички.

      Ако имаш кадърен механик на който му се занимава с конструиране пусни нова тема за лифта. Ще помогна.

      За стабилноста има едно решение.

      http://www.ironrockoffroad.com/Merch..._Code=AC-WHRSB

      Увеличава осезаемо стабилноста на асвалт и също толкова осезаемо влошава офроуд възможностите.
      Аз първо още в края на септември обиколих почти всички гумаджии в района, минах и през тези, които се излагат на пловдивския панаир, но повечето казват: слагай максимално високата и тясна гума за дълбок сняг. Пък до колко са специалисти....повече са търговци.
      За лифта: "козметичен лифт на Гранд Чероки 99-04"
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

        Вериги

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%F0%E8%E3%E8

        Коментар


        • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
          Прочетох го, но ако слагам вериги трябва да търся и тесни и малки гуми.
          Значи пак трябва първо гуми... А какви?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

            Май още доста време ще си задаваш този въпрос

            Ще ти кажа какво реших за себе си.
            BF Goodrich AT + комплект вериги. Гумите ги взех. Сега търся хубави вериги.

            Коментар


            • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
              Май още доста време ще си задаваш този въпрос

              Ще ти кажа какво реших за себе си.
              BF Goodrich AT + комплект вериги. Гумите ги взех. Сега търся хубави вериги.
              И аз на 99% ще взема BF Goodrich AT но не съм решил за размера. Ако мисля и за вериги гумите трябва да са малки. А Вериги? и крик от къде?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                Размери всякакви, тук: http://www.emk-33.com/VERIGISNIAG.htm

                Марка, например тази : http://www.konig.it/SchedaProd.aspx?ID=140 .Препоръчва я нашия колега Турбозмей

                Крик. Не си купувай такъв: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...436#post228436

                Коментар


                • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                  Тези вериги, които ги предлага българския магазин какви са производител и добри ли са?
                  А за крика разбрах, но мен ми трябва такъв, който да стъпва в мека основа и да се работи бързо.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Тези вериги, които ги предлага българския магазин какви са производител и добри ли са?
                    ..
                    Не знам, съжалявам.
                    Дадох ти го за пример, за да видиш, че има всякакви размери вериги. Или с други думи, да не се притесняваш, че ако си купиш по-големи гуми, няма да намериш вериги за тях.

                    ..Ако мисля и за вериги гумите трябва да са малки..

                    Коментар


                    • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                      Не знам, съжалявам.
                      Дадох ти го за пример, за да видиш, че има всякакви размери вериги. Или с други думи, да не се притесняваш, че ако си купиш по-големи гуми, няма да намериш вериги за тях.
                      Ако си вземе по-големи гуми трябва да се притеснява, че като сложи и вериги може да опре някъде при завой и/или наклон! А опирането на веригата някъде не е толкова безобидно като опирането на гумата! Щатния размер гуми е предвиден да се ползва с вериги. За това и винаги има възможност за слагане на по-големи гуми. С по-големите гуми, ако не си лифтвал и рязал калници е препоръчително да сложиш вериги само, ако си съвсем напълно сигурен, че все още има достатъчно място и за тях...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                        Ако си вземе по-големи гуми трябва да се притеснява, че като сложи и вериги може да опре някъде при завой и/или наклон! А опирането на веригата някъде не е толкова безобидно като опирането на гумата!
                        Да, разбира се. Просто колегата беше написал 'малки', което ме наведе на мисълта, че може да реши да си купи по-малки и от стандартните

                        Коментар


                        • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                          Да, разбира се. Просто колегата беше написал 'малки', което ме наведе на мисълта, че може да реши да си купи по-малки и от стандартните
                          Не няма да са по-малки от стандартия 225/75/16, че ще е грозно и ще се подвиват по завоите, но кинекса ми предлага 265/75/16, а аз си мисля за 245/70/16 до 275/70/16 с малък лифт 4-5см.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Не няма да са по-малки от стандартия 225/75/16, че ще е грозно и ще се подвиват по завоите, но кинекса ми предлага 265/75/16, а аз си мисля за 245/70/16 до 275/70/16 с малък лифт 4-5см.
                            Не ти знам колата как изглежда под калниците, но при толкова по-големи гуми ще трябва изключително внимателно да измериш разстоянията и прецениш дали можеш да сложиш вериги...
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Не няма да са по-малки от стандартия 225/75/16, че ще е грозно и ще се подвиват по завоите, но кинекса ми предлага 265/75/16, а аз си мисля за 245/70/16 до 275/70/16 с малък лифт 4-5см.

                              Не съм казвал такова нещо.
                              Добре че всичко написано остава форева.
                              Казах 265/70/16.
                              Стандартния размер на WJ Лимитет е 245/70/16
                              http://www.wjjeeps.com/wheels.htm

                              Коментар


                              • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение

                                Не съм казвал такова нещо.
                                Добре че всичко написано остава форева.
                                Казах 265/70/16.
                                Стандартния размер на WJ Лимитет е 245/70/16
                                http://www.wjjeeps.com/wheels.htm
                                Да моята джанта е тази на прик. файл. На вратата пише 225/75/16 и налягането.
                                Погледна ли другата тема?
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...958#post229958
                                Прикачени файлове
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X