Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

    Първоначално публикуван от кайо Преглед на мнение
    абе човека иска да ходи на пампорово на ски
    а вие с вашите гуми до каде стигате в гората зимата
    Прочети пак какво е писал човекът в началото.
    А в гората зимата с нашите гуми стигаме дотам, докъдето снегът стане толкова дълбок, че вече е без особено значение с какви гуми си.

    Я виж какво има под снега - само е за ситни ламелки ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
      Еми той пита за кал и сняг и др.И ние му отговаряме. Ако всички му бяхме казали АТ и тои тръгне с тея по деретата напряко

      Па и тва са гуми те се търкалят на всякъде не е писал че ще ходи да Пампоровец Тогава най добре вериги

      Търкулнал се слампера намерил си джантичка
      как бе ,пише че отива на пампорово и само последните метри закъсва
      ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

      Коментар


      • #78
        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
        Прочети пак какво е писал човекът в началото.
        А в гората зимата с нашите гуми стигаме дотам, докъдето снегът стане толкова дълбок, че вече е без особено значение с какви гуми си.

        Я виж какво има под снега - само е за ситни ламелки ...
        прощавай ама това не е сняг доколкото виждам вие направо си карате в калта ,това едруго
        ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

        Коментар


        • #79
          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

          Първоначално публикуван от кайо Преглед на мнение
          прощавай ама това не е сняг доколкото виждам вие направо си карате в калта ,това едруго
          Това, дето не било сняг, го кажи на колегата, който пробиваше пъртина отпред и на няколко пъти кипна чайника ...

          Ей ти го терена преди да минем през него
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #80
            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

            Много съм доволен от Гудиър МТ/Р-а в дълбог сняг със кал, мал, каманак и тн. отдолу. Но това не е зимна гума, и ако се кара много често извън гората малко губи смисъл. за безпътицата виняги си трябва безпътна гума, а тоза е 1 универсалан 80% оф 20% асфалт, гума смятана не за кал, но за пъстрата палитра настилки в САЩ, за кадето е проектирана. Наблегнали са най-много на скали, там и е силата, здрава. чисти се достатъчно за да се ползва в сериозна кал, в сълбог сняг е още по-добре от кал, но зависи от снегъ/калта, с глокиран неждинен и бавни съм катерил поледици успешно, но на пътната мрежа изисква повишено внимание зимата, удължен спирачен път, страничната стабилност е слаба, особено като не е нова. все пак каучукът и е много мек и държи на студ, както и на остр камана учудващо много. и т.н. и т.н. накратко не е е кална гума, а универсална оф гума...

            Коментар


            • #81
              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

              Миналата зима беше изключително безснежна, не забравяйте това. Този може да не е. Когато снега е 20см стигаш до калта, ама когато е 100+ нямаш шанс. Джиповете са безпомощни там според мен. Единствения вариант е да е фирнован снега и то много, защото съотношението тегло на контактна площ на джип е малко. Фирна за да се задържи и през деня темепературата трябва да е под нулата или вятъра да я направи такава и да го е гряло слънце - това само на открити места, а в гората-рядкост. Калта ЗАМРЪЗВА и то добре.Като обощим-при безснежна и топла зима като миналата МТ задължитено за ОФФ, при повече пресен сняг според мен няма ОФФ. Ако зимата е студена има много ЛЕД-там МТ куца, зимна е по добре. При много снежна зима джипа оре и рано или късно спира. Моето мнение след миналогодишни опити с Кобра по лед и неутъкан сняг М+S плюс вериги. Може би ако все пак има камъни и кал- АТ, ако са повече и е по-топло МТ.

              И сега за де не отварям нова тем -някой има ли впечатления и мнения от тези:

              Първата по ми допада ама размера е най-малкия възможен за мен 195/75/15 и е еднинствен. Малко като АТ

              Втората-Много шосейна ама размери бол. 205/75/15 по-точно
              Прикачени файлове
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #82
                До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                Колега,

                На първо четене дори абстрахирайки се от шарката, Термика има много по-мек материал, на порядък, днес отново тествах разни Малатеста МТ и АТ, спрямо твърдоста Термика са много по-меки, останалите изводи сам може да си ги направиш...

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #83
                  До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  И сега за де не отварям нова тем -някой има ли впечатления и мнения от тези:

                  Втората-Много шосейна ама размери бол. 205/75/15 по-точно
                  Карал съм Мишлен с тази шарка. По заснежена магистрала, навято, на места почистено, на места лед, на места пресен сняг, на места сух асвалт, на места луга и шльокавица, поддържах 100 без проблем, просто колата е като залепена. За дълбок сняг извън пътя, не става.
                  Веднага след края на зимата смяна, че е много мек каучука, и при мен се накъсаха ламелите на парцали, само до 15 април.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #84
                    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    1.За твоите изисквания има сравнително евтин варянт на 2" при който стабилноста се ПОДОБРЯВА и то не за сметка на комфорта. Ама е много дълго за писане пък и тебе май не те интерисува.
                    2. По темата за гумите нямам какво повече да допълня.
                    Или питаш някой който го е правил или почваш сам да търсиш ключът от палатката. Взимаш гуми - не става - продаваш на полвин цена - взимаш други. И така 4-5 пъти.
                    Пътищата са различни но и двата водят до едно място.
                    Най-лесно е да сложиш заводските цвички.
                    3. Ама така все ще питаш "оная що изглежда по-добре от мойта". Между другото имам зимни Пирели 235/70/16 по 80лв/бр с 10мм грайфер. Според мен този размер е по-подходящ за Витара.
                    4. Сигурен съм че 265/70/16 не упират. На Хаки Гранда беше с такива без лифт, на заводските джанти без фланци.
                    Аз съм карал 275/70/16 (доста изтрити) пак без лифт.
                    5. А това упиране за което се притеснявате със Стефан е бял кахър. Предполагам че ви липсват крепежни елементи по тая пласмаса дето и викат подкалник.
                    1. За лифта пиши или ако искаш в твоята лифт тема интересува ме, но нямам много време и пари. Мислил съм за лифт просто да си струговам малки подложки точно за де не се превръщам на снегорин.
                    2. Не ми се иска да купувам и продавам гуми, не търся и максимума. От написаното от колегите излиза наистина, че зад мена трябва да е джугана с подв. работилница. А някои гумаджии и колеги с джипки казват, че за джипа нямало зимни и летни. Груб офроуд няма да карам, но ще карам зимата по наш'те пътища из планините до хижите. За това са ми нужни.
                    3. Не ме тресе изобщо гъзарията. Джипа ми изглежда супер, но просто, защото така съм го купил. Ако трябва аз да го правя-нямам ни време ни условия. Взел съм го да мъкне семейството ми и зимен багаж до там /писах по-горе/ и да дърпа платформата с АТВтата, с нормална скорост, и затова търсих мощен джип, за да изпреварвам. Ако ще да изглежда като "шибан щъркел" ама да върви стабилно.
                    4. На прик. снимка джипа е на мой приятел и е с 255/50/19 и отпред опира също.
                    5. На моя подкалниците са си на място. Първо това проверих и ги доукрепвах също. При по-голям размер ме дразни, че макар антирадара ми да работи полицайте пак ме спират т.е. показанията на уредите. В момента като карам на прав аутобан и километража ми показва 100 gps показва 102 км/ч.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от s_s1; 17-10-07, 15:07.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #85
                      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                      Четох много добри отзиви и за Good Year Wrangler MT/R M+S, точно за целите, за които ми трябват, но нещо не мога да ги намеря с приличен размер за моя джип 245/70/16.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #86
                        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Четох много добри отзиви и за Good Year Wrangler MT/R M+S, точно за целите, за които ми трябват, но нещо не мога да ги намеря с приличен размер за моя джип 245/70/16.
                        Нещо целите не са много ясни. В един момент говориш за каране на сняг и кал, в следващия:

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Груб офроуд няма да карам, но ще карам зимата по наш'те пътища из планините до хижите.
                        MT/R-ите са много хубави гуми, но, ако ще караш предимно по пътищата, няма смисъл от тях. С тях се кара по-скоро на "груб офроуд". На път с утъпкан сняг или лед ще са като повечето кални гуми - т.е. нестабилни.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #87
                          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                          Колеги , на няколко пъти срещнах мнения за веригите. Някой карал ли е джип с вериги ? Интересуват ме реални впечатления , тъй като от край време си мисля , че това е моят вариант . Например задължително ли да са четири , от 30 (то такива за нашите размери май няма ), 130 или 300 лв да са , тъй да се каже .
                          Аз лично съм слагал навремето вериги на една нива , само един чифт , но беше отдавна , първата ми зима с 4х4 , гуми-галош и реално не мога да преценя.
                          Щото алтернативата за мен е роторна приставка-снегорин , в кръга на шегата.

                          Коментар


                          • #88
                            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                            Нещо целите не са много ясни. В един момент говориш за каране на сняг и кал, в следващия:
                            Мнение на s_s1
                            Груб офроуд няма да карам, но ще карам зимата по наш'те пътища из планините до хижите.
                            MT/R-ите са много хубави гуми, но, ако ще караш предимно по пътищата, няма смисъл от тях. С тях се кара по-скоро на "груб офроуд". На път с утъпкан сняг или лед ще са като повечето кални гуми - т.е. нестабилни.
                            Не се ръгам по дерета и не се правя на герой и като закъсам, като се откопая се връщам обратно надолу. а за Good Year Wrangler MT/R M+S четох до колкото разбирам от тук:
                            http://www.tirerack.com/tires/survey...r=15&type=ORMT
                            за утъпкан и за дълбок сняг ги дават супер, ако правилно съм разбрал.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #89
                              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                              Колега,карах такива Гудиър Вранглер на старата джипка,само че бяха на Малатеста със същата шарка.Гумите са хубави и наистина съм минавал с тях през невероятно кални и снежни места,не съм закъсвал,само ги разбортирах два пъти,бяха станали като валяци от толкова кал,че не ми се спомня даже.Незнам дали ще има твоят размер,защото малатеста правеха само до 15-ки.
                              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                              Коментар


                              • #90
                                До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Не се ръгам по дерета и не се правя на герой и като закъсам, като се откопая се връщам обратно надолу. а за Good Year Wrangler MT/R M+S четох до колкото разбирам от тук:
                                http://www.tirerack.com/tires/survey...r=15&type=ORMT
                                за утъпкан и за дълбок сняг ги дават супер, ако правилно съм разбрал.
                                E, като не се ръгаш по деретата, защо ще слагаш същите гуми като тези, които го правят?!?

                                Тази таблица хубаво я гледаш, ама аз защо си мисля, че тя сравнява гумите от една и съща категория, в случая - OFF ROAD MAXIMUM TRACTION. Т.е. MT/R-ите може да са по-добри на утъпкан сняг от, примерно, BFG MT, но това ни най-малко не означава, че са по-добри от BFG AT или други всесезонни гуми.
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-10-07, 18:53.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X