Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

    Гумата която търсиш е :
    BF Goodrich AT 265/70/16



    Да не се шашнеш от разхода.
    Реалния ще е с литър по-малко от показанията на БК.

    Коментар


    • #32
      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Гумата която търсиш е :
      BF Goodrich AT 265/70/16



      Да не се шашнеш от разхода.
      Реалния ще е с литър по-малко от показанията на БК.
      много голяма изглежда, мисля, че ще опира на подкалниците откъм халогените, а и вериги ако е необходимо?
      А някъде бях чел, че показанията на километража могат да се сменят, или на БК ли беше, ама къде го бях чел и за кой модел не мога да се сетя.
      Моята идея е да не бягам от допстимия размер /е с малки отклонения/, въпроса ми е най вече за марката и модела на гумите.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Относно мненията за BF Goodrich AT съм ги изчел всичките, но между тях има много противоречиви, като тези, че за сняг изобщо не стават.
        Знам, че на теория нещата са едни, а в целия живот всичко е конпромис. и аз това търся - ОПТИМАЛНОТО.
        Май ще си стоиш без гуми ...

        Както вече се спомена, такава гума, за каквато си питал (да е добра на дълбок сняг, на кал, на лед, че и на асфалт), просто няма, а освен това май искаш да намериш и такава, за които всички да са с еднакво положително мнение.
        Трудна работа ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          Май ще си стоиш без гуми ...

          Както вече се спомена, такава гума, за каквато си питал (да е добра на дълбок сняг, на кал, на лед, че и на асфалт), просто няма, а освен това май искаш да намериш и такава, за които всички да са с еднакво положително мнение.
          Трудна работа ...
          Е няма да остана без гуми, но въпроса е за моите нужди гумите да са оптимални, а мисля, че не само аз имам такива потребности.
          Значи до тук имам само 1 предложение:BF Goodrich AT?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

            Ако тампоните на носачите са ти каталясали е ВЪЗМОЖНО при определени ситуации да ОБЛИЗВА подкалника отпред.
            Решението е, дупчиш две дупки на подкалника и със свинска упашка (черна) го хващаш за стойката на халогена.
            Вериги само на щатния размер. Дори на тези с които си в момента могат да упрът. Отзад в амортисьора или отпред в носача. Щото мостовете се мандахерцат като откачени. А верига упре ли става страшно. Не е като да упре гума.
            Там където тази гума не помогне и вериги няма да помогнат.
            Веригите копаят и потъваш.

            Коментар


            • #36
              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              Май ще си стоиш без гуми ...

              Както вече се спомена, такава гума, за каквато си питал (да е добра на дълбок сняг, на кал, на лед, че и на асфалт), просто няма, а освен това май искаш да намериш и такава, за които всички да са с еднакво положително мнение.
              Трудна работа ...
              Ми аз да ти кажа вече си мисля че на Гранда кални гуми не му трябват.
              Помниш ли с какви гуми бях като се срешнахме за първи път.
              Трасето на закъсалите Виетнамки ли беше ко беше.

              Сега съм с 325 кални та кални. Е още не мога да им свикна.
              Все на долу тръгва.
              А на колегата КудраДраива с АТ много ще му помогне.

              Коментар


              • #37
                До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Е няма да остана без гуми, но въпроса е за моите нужди гумите да са оптимални, а мисля, че не само аз имам такива потребности.
                Значи до тук имам само 1 предложение:BF Goodrich AT?
                Определено никой не би се отказал от гуми, които да са добри на всякакви терени, ама нямааааааааа, няма пълно щастие ...

                BFG AT се предлага като най-добрата гума за "всякакви терени" и наистина е добра. Естествено обаче, тя не е по-добра на кал от добра кална гума, нито пък на сняг стои по-стабилно от добра зимна гума. АТ-тата са именно компромис.

                Освен от тази гума, лично аз имам не лоши впечатления от Toyo Open Country AT. Също се справяше доста прилично.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                  Имам някакъв спомен че дълбочината на грайфера при Тойото беше по малка. При Гудрича е 16мм.
                  Има огромно значение на какъв джип се карат гумите.
                  На 4.7 силата идва буквално след празния ход. На 1000 оборота вече е много. Сега не ми се вадят графики на въртящия момент и предавателни числа на скоростната кутия но това го няма при никое от другите ГрандЧерокита. Карал съм ги всичките без 5.9. Всички си поемат газта плавно. Дори 5.2.

                  Коментар


                  • #39
                    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Имам някакъв спомен че дълбочината на грайфера при Тойото беше по малка.
                    Да. Така си беше. Не съм го мерил точно, но визуално грайферът беше по-малък.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                      Послушай хората. Аз карам с Гудрич АТ и съм доволен, несравними са с Кобра. За дълбок сняг Кобрата е по-добра - лично пробвано, но как ще караш на пътя? На лед калните гуми ги няма въобще, защото нямат "ламели" - ей тия дребни прорезчета, които те държат на леда. Хиляда километра да карам с 40-50 и то постоянно настръхнал, защото не знаеш на кой завой ледът ще те завърти - не благодаря! По добре си вземи един комплект вериги и някоя друга лопата и така ще изкараш последните метри. Между другото недостатъкът на АТ е, че при утъпкан сняг същия се сбива в грайферите и гумите стават сликове, но ако не даваш много газ няма да имаш проблем. Все пак по-вероятно е зимата край хижите под пресния сняг да има лед, отколкото твърда почва и тогава пак АТ е по-добре от МТ.
                      А и нека не забравяме, че специално за зимата хората си продават зимни гуми - едни мишленки са много по-стабилни зимно време от гудричите. Предимството на последните е, че са дълговечни - изкарват повече километри и са относително за "всякакви" терени. Най-доволен съм от това, че не се късат лесно от камъни.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #41
                        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Имам някакъв спомен че дълбочината на грайфера при Тойото беше по малка. При Гудрича е 16мм.
                        Има огромно значение на какъв джип се карат гумите.
                        На 4.7 силата идва буквално след празния ход. На 1000 оборота вече е много. Сега не ми се вадят графики на въртящия момент и предавателни числа на скоростната кутия но това го няма при никое от другите ГрандЧерокита. Карал съм ги всичките без 5.9. Всички си поемат газта плавно. Дори 5.2.
                        Да при натискане съвсем леко на газта колата буквално подскача нагоре, държи се като спортно купе, а не като "джипка". Бях го писал това още като я купих...
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #42
                          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                          Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                          Според мен гумата за неутъпкан сняг трябва да е широка, мека и агресивна ( ламелите не са задължителни ). Вече в зависимост какво има под снега и колко е дълбок той, различните гуми дават различна ефективност. Примерно в много дълбок сняг, гумата която е с по НЕагресивен грайфер е за предпочитане. С нея няма да закопваш, а ще тичкаш отгоре ( естествено трябва прилична широчина и под 1 атмосфера ). Но за сняг, под който има кал или почва до която може да се стигне ... решението е Бугър
                          А какво е бугър?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                            Ами защо не и монтираш една ръчна газ? Доколкото знам е много удобна точно за каране бавно, бавно... Съвсем сериозно!
                            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                            Коментар


                            • #44
                              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              А какво е бугър?
                              Ей това
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                БЛАГОДАРЯ! Вече разбрах, но май не е това за сега имам много "+" за BF Goodrich AT
                                и 1 "+" за Toyo Open Country AT.
                                Може би ще се спра на BF Goodrich AT.
                                Още мнения?!?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X