Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

    еее половин час стана как ги гледам тия снимки ,замалко дасе хвана, ато снежната покривка маи около 5см била.
    boko
    Jeeep---KIA
    https://www.facebook.com/autoboko/

    Коментар


    • #17
      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

      Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
      Ударихте го на майтап, но въпросът на колегата е много естествен, съществен и сигурно интересува и много други хора.

      Що се отнася до мен, мечтая си за "кално-снежни" гуми (не непременно за дълбок и неутъпкан сняг). Според същата мечта би трябвало за стават и за пролетно-есенна кал, и за сух летен камънак, и за сняг.

      Не знам дали е само мечта или има вариант да се реализира. Ако има вариант - не знам как се казва той като марка, шарка, препоръчвано налягане и т.н.

      Пуснах търсачката и освен че прочетох много любопитни неща на български и руски, а също така се убедих колко непостижимо сложна е цялата тая история, нищо не разбрах.

      А въпросът ми не е сложен за разбиране. Имам доста добри гуми, които са пробвани и в лек оф-роуд, и които ще ми свършат работа и през зимата. Но не се залъгвам - те са предимно асфалтови. Въпросът е: Нима не съществуват всесезонни гуми, които са поне малко повече от асфалтови? Не е ли прост?

      Извинявайте де, но наистина си струва да се отговори. А и зимата наближава.
      Колкото пъти и да се задава въпросът, отговорът все ще е един: "Пълно щастие няма". Т.е. НЯМА гума, която да е еднакво добра хем за дълбок сняг с кал отдолу, хем за утъпкан сняг, хем за лед, хем за сух и мокър асфалт.

      А въпросът ти наистина не е сложен, ама аз пък се чудя толкова ли е трудно да види човек, че тук на търсещите всесезонна гума, която да е добра и за асфалта и за не тежък офроуд, многократно е препоръчвана BFG AT?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

        Е на това не съм обърнал внимание. Ще го имам предвид.

        Благодаря!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • #19
          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          А въпросът ти наистина не е сложен, ама аз пък се чудя толкова ли е трудно да види човек, че тук на търсещите всесезонна гума, която да е добра и за асфалта и за не тежък офроуд, многократно е препоръчвана BFG AT?
          Евентуално плюс вериги за голямата кал и големия сняг.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #20
            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

            Гумата е една.И даже не е точно гума,а регенерат.Малатеста Кобра.На Гранда точно заспиват 31х10,5х15 или 245х70х16.Единствената настилка на която Не държат на 100% е ЛЕД.Трябва с по-повишено внимание.Истината е,че е има голямо сцепление на всякаква настилка.Толкова голямо,че на лед може да те подлъже.Там има разлика.А всъщност ако си подготвен-няма проблем...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #21
              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

              Според мен гумата за неутъпкан сняг трябва да е широка, мека и агресивна ( ламелите не са задължителни ). Вече в зависимост какво има под снега и колко е дълбок той, различните гуми дават различна ефективност. Примерно в много дълбок сняг, гумата която е с по НЕагресивен грайфер е за предпочитане. С нея няма да закопваш, а ще тичкаш отгоре ( естествено трябва прилична широчина и под 1 атмосфера ). Но за сняг, под който има кал или почва до която може да се стигне ... решението е Бугър
              RB Patrol Team

              Коментар


              • #22
                До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                Има едни руски гуми "Таганка" (по спомен) Тесни и високи, като грамофонни плочи. За много кал са просто идеални. Рохкавият и неутъпкан сняг, също не е проблем, тъй като не "тежи" на мостовете. Не е като да караш 2 тона джип и да буташ 3 тона кал.... Но Въобще не съм убеден, че въпросната "Таганка" ще стои на асфалт. Е ако караш с 30-40 става.
                П.С. Въпросните Таганки бяха на Лада Нива. С тях я купиха от АУТОМОТОР (тук се разнесе мириса на спомени, нафталин и комунизъм) вървя поне 10 години, и с тях си замина.... нямаха свършване. Като от пластмаса.
                Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                http://www.cardomain.com/ride/2562837

                Коментар


                • #23
                  До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                  Простете мен, профана но тънките и високи гуми не са ли за нещо меко, под което има нещо твърдо? И широките, меки гуми за нещо меко, до безкрай във вертикала(надолу)? Едно време в "Моделист конструктор" се избиваха да пускат снимки на "блатоходи" само с вътрешни гуми, овързани с някакви върви.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    В темата за лифта на Гранда съм задал един въпрос за едни размери. Напиши ги и ще ти кажа коя е твоята гума. Не само модела. И размера знам.
                    Не е лифтиран и не мисля да го правя, за да не загубя стабилност при управление на асфалт. Когато ходя на ски минавам около 1000 км. тръгвайки от морето до Пампорово на последните 15 км. закъсвам, защото цитирам: "зимата пак ни изненада". Обичам хижите, пикниците сред природата, а тези черни пътища никой никога не ги рине. По пътя пред се случва да е минал камион с голям клиренс и после пак да е валял сняг. На пандата ми с лифт отпред 4 см. и леко шпренгвани ресьори 4х4 бях изкривил радиатора и задната част на ел. мотора на вентилатора беше опряла в блока на двигателя.
                    С размера, който карам Гранда сега 255/65/16 гумите съвсем леко опират в подкалника отпред към халогените и то само при лек офроуд, когато карам несъобразено бързо.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                      Относно мненията за BF Goodrich AT съм ги изчел всичките, но между тях има много противоречиви, като тези, че за сняг изобщо не стават.
                      Знам, че на теория нещата са едни, а в целия живот всичко е конпромис. и аз това търся - ОПТИМАЛНОТО.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                        Гумата е една.И даже не е точно гума,а регенерат.Малатеста Кобра.На Гранда точно заспиват 31х10,5х15 или 245х70х16.Единствената настилка на която Не държат на 100% е ЛЕД.Трябва с по-повишено внимание.Истината е,че е има голямо сцепление на всякаква настилка.Толкова голямо,че на лед може да те подлъже.Там има разлика.А всъщност ако си подготвен-няма проблем...
                        Да знаеш че ако ми прецакаш зделката ти ще ходиш да мериш ония разтояния дето ми трябват.

                        Кобрата не се представя добре на 4.7. Бърз му е педала на газта и много лесно ги превърта. Закопават се за секунда. Особено на КуадраДрайв където за да прехвърли въртящ момент трябва едната да пробуксува.
                        15 цолова джанта не влиза. Упират апаратите.
                        245/70/16 е щатния размер. Тесни са. Късат се и се разбордират лесно. Това последното не важи за Кобра на този размер защото при Кобрата широчината на контактната повърхност (протектора) е широка.
                        На отъпкан сняг Кобрата има по лошо сцепление от лятна гума. Сравнявам я с Гудиар и Бриджстон. Летни, не АТ.

                        Значи, търси се гума която не копае много.
                        Размера трябва да е по-широк и по-висок от щатния.

                        Коментар


                        • #27
                          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Не е лифтиран и не мисля да го правя, за да не загубя стабилност при управление на асфалт.
                          Знам че не си го вдигал и не те карам да го правиш.
                          Трябват ми размери от оригиналното окачване.
                          Просто забравих от къде тръгнах да променям.

                          Коментар


                          • #28
                            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                            +1. По принцип независимо дали е регенерат или истинска гума, "калната" гума, чиито грайфер по условие е "рошав" никога няма да е най-подходяща за дълбок, неутъпкан сняг. Тези гуми ще "копаят" в снега и ако е понатрупал повечко, джипа ще легне по-бързо на мостовете... и до там.

                            Коментар


                            • #29
                              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Знам че не си го вдигал и не те карам да го правиш.
                              Трябват ми размери от оригиналното окачване.
                              Просто забравих от къде тръгнах да променям.
                              Измервам от центъра /капачката на джантата с надпис"JEEP"/ на всяко колело, до ръба на калника вертикално: предни - 440мм, задни - 465 мм. мм. Малко е усреднено, защото не е спрял на съвсем равно място.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #30
                                До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                Да знаеш че ако ми прецакаш зделката ти ще ходиш да мериш ония разтояния дето ми трябват.

                                ....
                                245/70/16 е щатния размер. Тесни са. ......

                                Значи, търси се гума която не копае много.
                                Размера трябва да е по-широк и по-висок от щатния.
                                На табелката пише 225/75/16.
                                А каква е сделката?
                                На почти нов Гранд на 50 000 км. с 2.7 дизел1 163 к.с. фабрично със 17 цола тези премерени разстояния са : предни - 465 мм, задни - 485 мм.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X