Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Струг

    Здравейте колеги,

    от много време ползвам стругарски услуги, а колко пари съм набутал не искам да знам. Поради прицината че през 2-3 дни пак съм по стругари за елементарни неща, силно се замислям за закупуване на струг.
    Бюджета ми е до 900-1000лв и виждам че има разни С8ци които влизат в диапазона. Мястото където мога да го разположа е силно ограничено!

    Като човек, който никога не е пипал струг, помогнете ми съвети при избора на машината и какво трябва да се проверява при огледи.
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Избор на Струг

    След като си нямаш хабер от струг , най-добрият вариат е да вземеш с теб някой който е в час с нещата ,когато ходиш на оглед! А и после ще има кого да псуваш... !
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на Струг

      Първоначално публикуван от Pachopacho Преглед на мнение
      Здравейте колеги,


      Като човек, който никога не е пипал струг, помогнете ми съвети при избора на машината и какво трябва да се проверява при огледи.
      Благодаря предварително!
      Всичко се проверява, но знай че евтино и хубаво няма! С последния ти въпрос би било много по лесно ако си тръгнал да си търсиш булка щото трябва да гледаш само 2-3 неща.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #4
        От: Избор на Струг

        И нов да го вземе по някое време ще почне да псува сам себе си Комплектацията и инструментите обикновено струват повече от струга . Ние сме събирали едни 30 години и пак нямаме всичко .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Избор на Струг

          Мерси колеги, със сигурност ще взема някой при огледа. А реалистичен ли е ценовия диапазон за тази машина и какво друго може да се намери за тези пари?

          Коментар


          • #6
            От: Избор на Струг

            Ценовия диапазон е до късмет. Като тръгнеш да търсиш ще видиш че има и скъпи бараки, и по-евтини, но в по-добро състояние. При положение че C11 може да се намери с малко повече късмет за пари почти като теглото му в желязо за скрап, вероятно и C8-ца може да се намери за подобни пари. Пак - с малко късмет. Но после ще имаш разходи поне за инструменти, даже струга да е перфектен.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на Струг

              Да сме живи и здрави, времето и парите ще съберат оборудването
              Какви са минусите на С8цата ?

              Коментар


              • #8
                От: Избор на Струг

                Като цяло не е лоша машина особено последната серия С8С . Но това е машина която по проектно задание за оборудване на ремонтно - възстановителните звена не за интензивна стугарска работа . Няма бърз ход и управлението на супортната кутия е малко по сложно и бавно . Ако намериш читава машина примерно от някой ВАРЕМ (военна авторемонтна машина) ще останеш доволен .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на Струг

                  Днес гледах една обява за С8 за 800 лв.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на Струг

                    Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
                    Днес гледах една обява за С8 за 800 лв.
                    Видях я и аз тази обява, въобще не му се чуди. Стругчето изглежда поне на снимките много добре.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на Струг

                      Внимавай за 800лв ми се струва, че няма да намериш машина готова за работа, но избора е твой.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на Струг

                        Намерих потенциален струг, др седмица оглед но забравих важния въпрос - с честотните инвертори ще мога ли да го пусна на 220V??

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на Струг

                          Първоначално публикуван от Pachopacho Преглед на мнение
                          Намерих потенциален струг, др седмица оглед но забравих важния въпрос - с честотните инвертори ще мога ли да го пусна на 220V??
                          За три фази, няма ли възможност? Към 200 лева е упражнението. Това в София де.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на Струг

                            Електромотора на С 8 е 2.2 киловата може да го смениш с монофазен можеш и неговия да го захраниш с честотен инвертор .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на Струг

                              Трифазен и в момента имам, обаче всяко нещо свързано с роднини не предвещава нищо хубаво
                              Продължава търсенето на струг, този на който се спрях няма да го бъде ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X