Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един Рейндж Ровър П38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Още един Рейндж Ровър П38

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    Махаш решетката под джама и чистиш в двата края.
    Те тука ме разби...

    Гледах че има китове освен поленовия филтър да се сменя и дунапрен някакъв между чистачките, но какво ще намеря под решетката?

    За какво да оглеждам ? ако са дренажните канали в зоната на механизма на чистачките не трябва ли да е валяло за да влиза вода?

    Коментар


    • #32
      От: Още един Рейндж Ровър П38

      Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
      Те тука ме разби...

      Гледах че има китове освен пооленовия филтър да се сменя и дунапрен някакъв между чистачките, но какво ще намеря под решетката?

      За какво да оглеждам ? ако са дренажните канали в зоната на механизма на чистачките не трябва ли да е валяло за да влиза вода?
      Този дунапрен не е за отпред, а за отзад, за излизащия въздух от купето. Намира се на 5тата врата, развиваш винтовете на кората около мотора на задната чистачка и си го сменяш.

      Коментар


      • #33
        От: Още един Рейндж Ровър П38

        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
        Те тука ме разби...

        Гледах че има китове освен поленовия филтър да се сменя и дунапрен някакъв между чистачките, но какво ще намеря под решетката?

        За какво да оглеждам ? ако са дренажните канали в зоната на механизма на чистачките не трябва ли да е валяло за да влиза вода?
        Махни решетката и погледни в двата края. Вода влиза защото е запушено и ти прелива през поленовите филтри.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #34
          От: Още един Рейндж Ровър П38

          Да не забравя ако на някой му потрябват да сФирка. 4 височини са за акцесса трябва да се махнат бъмб стоповете. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1434568545820.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5667092

          Коментар


          • #35
            От: Още един Рейндж Ровър П38

            Бърз въпрос,

            Сутрин при първо палене лампите на спирачките изгасват за около 15-20 секунди, това не се отнася за АБС-лампата, както знаем тя изгася след потегляне.

            А през деня изгасват за около 5-8 секунди.

            Трябва ли да се притеснявам от този факт или всичко е наред?

            Коментар


            • #36
              От: Още един Рейндж Ровър П38

              Лампата изгасва след като помпата вдигне налягане. При теб всичко изглежда наред.

              Коментар


              • #37
                От: Още един Рейндж Ровър П38

                Изгасват след преминаване на 6-7-8км/ч.

                Коментар


                • #38
                  От: Още един Рейндж Ровър П38

                  Хайде пак с глупостите....

                  бърз тест на виското и се оказа че с 10кг на динамометричния ключ стягам много добре болта(гайката) на гумата но не се движа в рамките на минута ама хич...

                  Пред мен стоят няколко избора.

                  Ново виско на неприятна цена,

                  Втора ръка със съмнителен живот

                  Рециклаж на мойто.

                  Въпроса е някой правил ли е рециклаж, отзиви, къде?

                  Благодаря на отзовалите се.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Още един Рейндж Ровър П38

                    Понеже не мога пусна линк(заради правилата) набери бегемуфиточкаком
                    Човекът си разбира от работата. Мисля, че цената се въртеше около 250-60лв
                    "Bis dat qui cito dat"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Още един Рейндж Ровър П38

                      Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                      Понеже не мога пусна линк(заради правилата) набери бегемуфиточкаком
                      Човекът си разбира от работата. Мисля, че цената се въртеше около 250-60лв
                      Говорих с него. И явно ще карам нещо друго за седмица

                      Тъкмо да си ревизирам кондензни канали, отводнители разни че ми писна....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Още един Рейндж Ровър П38

                        Днес беше ползотворен ден, смених амовете със стандартни сакс.

                        За мен е добре, не е твърд дори напротив, но е приятен за каране.

                        Богета, както знаем не се произвеждат вече, а сакс ползват същата поточна линия - 384лв за 4-те купени в БГ (естествено с отстъпките от Интеркарс).

                        На тези които ги свалих пишеше LAND ROVER и бяха с палстмасови напрашници. Шайбите си бяха наобратно с изпъкналото навън, и така ги сложих и на новите.

                        Рапорт даден.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Още един Рейндж Ровър П38

                          Що не се произвеждат? Иначе си се продават:
                          http://www.lrdirect.com/STC3672-supp...nded-boge.html
                          http://www.island-4x4.co.uk/shock-ab...2g-p-4269.html
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Още един Рейндж Ровър П38

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            Що не се произвеждат? Иначе си се продават:
                            http://www.lrdirect.com/STC3672-supp...nded-boge.html
                            http://www.island-4x4.co.uk/shock-ab...2g-p-4269.html
                            Аз знам че ги продават. Но от 2-3 години вече под името Сакс. Концерна ZF преустановява производството на амове от марката BOGE. На практика са едни и същи дори се произвеждат на едни и същи машини идват си с парт номера на боге и на сакс, на етикета на амортисьора има номер на боге и номер на сакс а иначе идва с холограма Сакс оригинал.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Още един Рейндж Ровър П38

                              И малко паркетни работи
                              50% 3М

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150722_095749.jpg
Прегледи:1
Размер:73.9 КБ
ID:5672651

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150722_100712.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5672648

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150722_100748.jpg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5672649

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150722_100808.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5672650

                              Коментар


                              • #45
                                От: Още един Рейндж Ровър П38

                                Колеги,

                                Издирвам информация за карданите в частност предния (поне на него го усещам).

                                Ситуацията е следната.

                                при скорост между 80 и 100(110) при подаване на газ, започват леки вибрации с увеличаваща честота но не и амплитуда (сила), при връщане на газта изчезват.
                                между 100 и 120 ситуацията е същата но се увеличава леко амплитудата, честотата също но вече се появяват и при върната газ.
                                между 120 и 140 вече преминават при подаван на газ в графата притеснителни със увеличена амплитуда и честота.
                                към 160 вече силата придобива силно притеснителен характер, за 100км при подобна скорост нищо не се счупва. иначе близо 250км със скорост между 140 и 160 изминати и нищо.
                                Правих и експеримент при постоянна скорост от 130 и 3000 оборота със заключен торк конвертор честотата на вибрациите е постоянна и силата също, подавам леко газ кутията отключва конвертора отива на близо 3800 оборота но честотата на вибрациите не се променя.
                                Днес смених гумите перфектни джанти гуми и баланс.
                                Всичко е по старо му.
                                Каретата на карданите на вид и пробване за въртене са перфектни никакъв луфт клатя кардана нищо въртя го нищо.

                                И понеже този "проблем" си го имам от както е купен си мисля че някой може да е сменял каретата и да не е зацепил кардана предния както трябва.

                                Как трябва да са зацепени двете части на кардана при П38-цата.

                                Къде мога да изпратя двата кардана за проверка и баланс евентуално.

                                Къде може да е проблема като цяло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X