Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage 2.0 95 к.с. бензин има ли ЕГР клапан?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sportage 2.0 95 к.с. бензин има ли ЕГР клапан?

    Здравейте колеги!
    Искам да Ви попитам Киа Спортидж 2.0 бензин 95 к.с. има ли ЕГР клапан? Моята Киа има проблем с оборотите, като изключа от скорост падат до около 500-600, след това се качват до към 1000-1100 и после се нормализират. Четох в Сузуки подфорума, за идентичен проблем при бензинова Витара с 2.0 мотор, и там пишат, че виновника е точно този ЕГР клапан, но незнам дали моята Киа има такъв.
    Другото нещо в което се съмнявам е стъпковото моторче.
    Благодаря предварително!
    Поздрави!

  • #2
    От: Kia Sportage 2.0 95 к.с. бензин има ли ЕГР клапан?

    Да има,и той често е виновник.Решението е да се изолира с подходяща ламаринка.Изпробвано-работи без да свети ЧЕК.При мен имах аналогичен проблем и не се реши само с това,смених и регулатора на оборотите на празен ход"стъпково моторче",но там цената е вече друга

    Коментар


    • #3
      От: Kia Sportage 2.0 95 к.с. бензин има ли ЕГР клапан?

      Свети ли чека колега?Диагностика правена ли е?Моята е 128 коня,имам същия проблем.Но при мен липсва детонационния датчик,който играе ролята на октан коректор и подава информация на екуто за детонации в мотора.При липсващ или неработещ датчик ефекта с оборотите е същия като при теб.Особено преди да достигне работна температура,т.е около 90 градуса.

      Коментар


      • #4
        От: Kia Sportage 2.0 95 к.с. бензин има ли ЕГР клапан?

        Първо благодаря за отговорите!
        По въпроса: Диагностика е правена, но нищо конкретно не ми казаха. Като взехме Киа-та преди 8 месеца, положението беше много по зле. Сутрин не искаше да пали от първия път, в движение много пръдърпваше и прекъсваше, като изключиш от скорост в повечето случаи гаснеше или ако не изгасне оборотите падаха толкова много, че даже педала на спирачката ставаше твърд, заради сервото. От тогава до сега е махнат катализатора (беше много запушен), сменена е бобината (имаше пукнатина и я бяха замазвали с някаква смола), сменен е дросела и датчика за положението на дроселовата клапа, сменени са свещите. След тези неща Киата върви много добре, като изключим гореописания проблем с оборотите на празен ход. Колата я кара предимно баща ми и той вече е доволен от вървежа (примирил се е с оборотите на празен ход ), но мен ме дразни този проблем, затова искам поне да изолирам въпросния ЕГР, тъй като това така и не изисква още набутване на пари.
        Между другото колата е с обикновена газова уредба, но проблема с оборотите си го има още от преди поставянето й. В момента колебаенето на оборотите на празен ход го има, както на газ така и на бензин и то се задълбочава, когато колата загрее, като е студена е по-добре.
        Чекът светва от време на време, но без да влияе на работата на двигателя.
        Поздрави!

        Коментар


        • #5
          От: Kia Sportage 2.0 95 к.с. бензин има ли ЕГР клапан?

          Аз чистих инжекторите на ултразвук преди 5 месеца.Сутрин палеше от третия път.Като потеглях забиваше муцуната и гаснеше,въобще голяма мъка докато позагрее.Лятото биваше,но когато започна есента и сутрините станаха хладни започна да ми прави тези парчета!Смених свещи два пъти,кабели,дебитомер,чистих стъпков мотор,нарая ултразвука ми реши този проблем.На диагностиката обаче ми излязоха два проблема,ламда сонда-слаб сигнал,и липса на данни от детонационния датчик.Въпросния датчик липсва физически!Пробвай с егр-а,ако не стане намери някой да ти направи качествена диагностика,не с кламер.

          Коментар


          • #6
            От: Kia Sportage 2.0 95 к.с. бензин има ли ЕГР клапан?

            Колеги проблема е решен!
            Оказа се, че ЕГР-а е бил виновника.
            Извадих и затапих два маркуча. Единият е вакума от колектора към управлението на ЕГР-а,
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150324_172731.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5650257
            а другият е от управлението на ЕГР-а към самия ЕГР клапан
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150324_172749.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5650258
            и о чудо, колата работи перфектно, както на бензин, така и на газ.
            Единственият недостатък е, че от време на време си ми светва ЧЕК-а, но не му обръщам внимание.
            Предпочетох да не затапвам самия ЕГР с ламаринка, тъй като мисля, че там ще се насъбират много боклуци.
            Благодаря на всички за помощта и си карайте джипките със здраве!

            Коментар


            • #7
              От: Kia Sportage 2.0 95 к.с. бензин има ли ЕГР клапан?

              @P_mihailow
              а разлика в разсхода? имам в предвид в положителна посока???

              Коментар


              • #8
                От: Kia Sportage 2.0 95 к.с. бензин има ли ЕГР клапан?

                Разлика в разхода няма, или ако има е минимална.

                Коментар


                • #9
                  От: Kia Sportage 2.0 95 к.с. бензин има ли ЕГР клапан?

                  Първоначално публикуван от p_mihailow Преглед на мнение
                  Колеги проблема е решен!
                  Оказа се, че ЕГР-а е бил виновника.
                  Извадих и затапих два маркуча. Единият е вакума от колектора към управлението на ЕГР-а,

                  а другият е от управлението на ЕГР-а към самия ЕГР клапан

                  и о чудо, колата работи перфектно, както на бензин, така и на газ.
                  Единственият недостатък е, че от време на време си ми светва ЧЕК-а, но не му обръщам внимание.
                  Предпочетох да не затапвам самия ЕГР с ламаринка, тъй като мисля, че там ще се насъбират много боклуци.
                  Благодаря на всички за помощта и си карайте джипките със здраве!
                  А отворите(тръбичките)които са на управлението на ЕГР-а трябва ли да се затапят за да не се пълнят с боклуци и ако се затапят това дали ще е проблем?
                  08888 седем шест 888

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X