Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Duster за 10 000 или...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Duster за 10 000 или...?

    Здравейте колеги! Искам да си взема семеен SUV. На първо място са цената за поддръжка и да е с приличен багажник и пространство в купето. С най-нисък приоритет за мен е проходимост, бързина и тем подобни. Целта е машината да вози добре, да е комфортно вътре и да е възможно най-изгодна за поддръжка. Ще се ползва за каране по дупките в София и излети в планината със семейството. Планирам около 10-11 хил като сума (за съжаление повече няма) за машина на 5-6 годдини, не ми се и взима по-стар автомобил от 7 годишен. Доста варианти изгледах, но нарочно не искам да ги споменавам. Конкретния ми въпрос е, дали Duster има алтернатива като отношение цена/ качество/ поддръжка за тези пари, които съм решил? Изчетох темите надолу, включително и тази за семеен SUV, която е доста подобна, но не открих това което търся, а и май е от преди доста време.

  • #2
    От: Duster за 10 000 или...?

    Ами колега с тези посочени години на производство и определения бюджет, ако не ги промениш (т.е. да отидеш на по-стар автомобил, тъй като казваш, че бюджета е на макс), каквито и акъли да ти дават съфорумниците, избора е много малък-няма с какво да сравняват. То само по критерий джип/сув и производство от 2008 г. насам, първата страница от съответния сайт за продажба на автомобили, селектиран по най-ниска цена започва с Тата Сафари, Грейт Уол, един-два Рекстъна и някакви непознати за мен лично марки и модели. С това избора се изчерпва и вече още на първата половина от втората страница отиват на 12 000 лв. и нагоре. Даже Дъстър въобще не видях дори един да се продава на такива пари, а теб конкретно той те интересува. Първият започва от близо 13 бона, следват два над тази сума и от четвъртия натам отиваш на 15 000 лв. и нагоре. Освен ако не си намерил някъде за цената, която можеш да си позволиш. Имай предвид също така, че и да намериш, той ще е от първата серия произведени, т.е. фирма (Дачия, макар и Рено), която за първи път влиза в този сегмент, с първия си модел. 100 % е имало неща, които се е наложило после да отстранят в последващите автомобили на поточната линия.
    А ако и държиш да е 4х4, един единствен е на 13 000 лв. близо, като втория след него вече отива на близо 17 000 лв. Натам да не говорим...........а за капак, общо обявите за Дачия Дъстър, било то 4х4 или не, са около 10 ина - 11, които излизат на мен в един от посещаваните сайтове.
    Да, не е казано да се купи от БГ и непременно продаваният автомобил да е качен на обява в сайт, но публикуваните обяви общо взето ориентират за какво иде реч. Също така, да се вкара нещо читаво от вън сигурно няма да е по-евтино. Конкретно обаче за Дъстър не знам, може пък да вървят по-надолу в някои държави, но пък имаш разходи по докарване и т.н. Апропо, не съм виждал Дъстър с десен волан, може пък и да правят за износ в държави с такова движение , но нали за ляв волан говорим в случая.
    Последно редактирано от Dydo; 21-03-15, 15:19. Причина: допълнение
    SUV

    Коментар


    • #3
      От: Duster за 10 000 или...?

      Благодаря за бързото включване!

      Като казвам 10-11 имам предвид, че толкова ще дам, а колата може да тръгва и от повече. Ето няколко резултата за Duster:
      ***Без линкове към обяви ****
      Ето няколко и за H5:
      ***Без линкове към обяви ****
      Като се разходя до Дупница може и избора да се разшири.

      Като цяло този ховър, който и ти споменаваш на някои места е доста оплют и се чудя дали става въпрос за чисто българския ни негативизъм, особено като някой е решил да прави нещо тук или наистина има сериозни основания. От тази гледна точка пък Дъстъра се прави от Рено, което си е по-голям авторитет пред Ловеч. Между двете като поддръкжа/ цена/ качество, какво мислиш?

      За годините знам, ако сваля идват повече варианти, но не ми се иска, знаеш приказката "хвали старо- карай ново". Много хора ще ми кажат че да кажем една тойота или друго с 2-3 години по-старо е по-добре и сигурно ще имат основание, но при тази покупка съм решил да се огранича в годините до тези и за това поставям така въпроса.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-03-15, 18:59.

      Коментар


      • #4
        От: Duster за 10 000 или...?

        Брей, и такова животно има

        Дъстър с десен волан.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dacia-Duster-UK-export-1.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5649523

        Коментар


        • #5
          От: Duster за 10 000 или...?

          Ако бюджетът е 10-11 000 лв. ще трябва да търсиш кола до 8-9 000. Сочи го опитът.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Duster за 10 000 или...?

            За тези пари увеличи 1-2 годинки,2006-2007г има хубави каптиви,които за мен са по добри от дъстър.
            SUZUKI VITARA V6
            HONDA CBR 919RR
            MERCEDES ML
            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

            Коментар


            • #7
              От: Duster за 10 000 или...?

              Руснаците дето си го произвеждат Дъстъра са много доволни. Ти ще си вземеш румънски, който трябва да е още по-добър.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Duster за 10 000 или...?

                Да, Вени, предположих, че може да има за износ в държави с "обратно" движение. Но тъй като колегата не е уточнил, а с оглед бюджета и невъзможността да видя в продажба екземпляр дори един за такива пари, та затова попитах. Но пак са сравнително нови коли и едва ли кой знае колко се продават, та от тях да имаш и възможност да си избереш.
                SUV

                Коментар


                • #9
                  От: Duster за 10 000 или...?

                  Благодаря колеги за адекватните отговори, полезни са! Само да уточня, че бюджета 10-11 хил е само за закупуването на автомобила, трябваше да го уточня. Хубава идея за десен волан, но просто не искам, не мисля че ще ми е удобно пък и с дете. Това за Каптивата ще го проверя. До тук разбрах каквото ми трябваше. Единствено ще повторя въпроса за H5, тъй като по някаква причина още не е одобрен предния ми коментар. Та, H5 на места в интернет са доста оплюти, чудя се дали е само заради прословутия български негативизъм или има сериозна база? Все пак сравнени Ловеч с Рено на пръв поглед има разлика, но искам да го чуя от вас, които имате доста опит с различни возила.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Duster за 10 000 или...?

                    Карам Дачия Сандеро и е на 207 000 км. За тези километри са сменени агренажен ремък 2 пъти , гумени тампони на стабилизираща щанга вътрешни и външни , крушки , маншон вътрешно каре . Колата е бензин - газ 1.6 и съм очарован от здравината и , а доста я ползвам и като рибарска кола ... Не е такси , карана е повече на дълго , малко е мудна , но по черно няма равна . Мога да си представя ако имаше още един задвижващ мост .....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Duster за 10 000 или...?

                      От това което виждам да се предлага в момента, единствена алтернатива е Грейтуол, но спрямо него Дачията е по-удобна за пътуване и съм сигурен че ще има по-малко технически проблеми. В Грейтуол са вложени по-малко инженерна мисъл и по-малко качествено изпълнение/материали, липсва контрол за стабилност, което е доста забележима разлика. За други марки трябва да направиш компромис с годините на автомобила, съответно километража, и от там доста по-голямо износване, т.е. след по-кратък период ще трябва отново да имаш някакъв разход за ремонт и смяна на части. Ако търсиш да е икономично, вземаш Дъстера сега, караш го 6 години и го продаваш, прибираш някакви пари, без междувременно да харчиш за ремонт. Ако тръгнеш към по-стар автомобил, може да вземеш примерно една по-възрастна и на повече километри Киа, Витара, Туксон, но там вече през същия 6 години период ще смениш я съединител, я помпа, я ауспух, т.е. ще имаш допълнителен разход, след което няма да вземеш и кой знае какво като я продадеш, и ще си на минус.

                      Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                      За тези пари увеличи 1-2 годинки,2006-2007г има хубави каптиви,които за мен са по добри от дъстър.
                      Тъй, тъй, има. Тамън е дошло времето да му сменят съединител и ги продават, та новия собственик да му виси предстоящ ремонт над главата.
                      Иначе са убави.
                      Последно редактирано от Asteri; 21-03-15, 17:35.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Duster за 10 000 или...?

                        Разходката до Дупница по добре да я пропуснеш. И от къде реши че в голямата стена е вложено по малко инженерна мисъл?
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • #13
                          От: Duster за 10 000 или...?

                          Колегата с Сандерото- полезно от първа ръка, мерси!

                          Астери- супер полезен съвет, голямо благодаря! И за отзива за H5.

                          Тирамису- Разбирам за Дупница какво имаш предвид, ако за тези пари имаш по-добър вариант, сподели. Доколкото разбирам за теб пък H5 е с предимство или греша?

                          PS: Понеже съм нов в форума и нормално да ми се модедрират коментарите (бавят се). Моля ви да поглеждате по-нагоре в коментарите от време на време че и моите ще изникнат в някакъв момент.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Duster за 10 000 или...?

                            Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                            И от къде реши че в голямата стена е вложено по малко инженерна мисъл?
                            Най-лесното е, на първо място Дачията успява да е по-икономична, значи е по-ефективен двигателя. Другите неща са дребни. Усещането в нов Грейтуол е все едно шофираш 15-годишен автомобил с омазан мотор и раздрънкана конструкция. Вътре бучи, като караш липсва плавност, липсва онова усещане дето все едно можеш да въртиш волана с един пръст. Ако караш в малка градска уличка, трябва да награбиш волана здраво, защото имаш чувството че колата ще ти избяга като необязден кон. Под капака ги има достатъчно литри двигател и достатъчно коне, но тегли като крава, тромаво набира, на баир колкото и да сваляш скорости и все се задъхва. Това си е автомобил направен да покрива минималните изисквания, докато останалите автомобилопроизводители са се стремяли да отидат малко по-нататък, да добавят елегантност и комфорт. Иначе захласват купувачите с кожени седалки, климатик и ала-бала повече копчета, да си мислиш че е луксозно докато му четеш описанието. Важните неща са другаде. Примерно от каква ламарина се прави и на какъв акордеон ще стане ако се катурне в канавка. Не знам дали има промяна, но досега това беше съществена издънка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Duster за 10 000 или...?

                              Дъстъра е чудесен семеен автомобил,няма общо с джип относно проходимост ,но за целите които е посочил автора дачията е идеална,имам няколко хиляди км.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X