Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изпускателна система CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изпускателна система CR-V

    Отварям темата с идеята в нея да обменяме мнения и опит относно подръжката и подобряването на същата.

    Конкретната причина, която ме провокира е кръстосването с карданния вал и намаления просвет при коляното в това място.

    При оригиналната схема каквото и да се направи най-много да се спестят няколко сантиметра затова си мисля върху варианта с цялостна трансформация ...

    Мнения, опит, снимки могат само да са от полза ...
    Honda CR-V 1-st Generation

  • #2
    От: Изпускателна система CR-V

    Е няколко, ама са си към 5 см. което не е малко : ) При първа генерация няма пречка гърнето да се премести в лявата част (гледано отзад) тъй като симетричната й структура позволява, но все си мисля, че тази "чупка" има по-важно значение ... да спомага малко или много затоплянето на маслото в деференциала, понеже е непосредствено преди него, на диференциала се забелязва радиаторно оребрение и като добавим движението на въздушния поток се получава сметката Така си мисля де, не съм го чел официално някъде ! Иначе можеше да е къде къде по-напред, например

    п.с. иначе в Япония гледам известна част от притежателите са "фенове" на крайни гърнета от мотоциклет. Ефекта е по-бързо напускане на газовете от изпускателната система и естествено Sound
    HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
    Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

    Коментар


    • #3
      От: Изпускателна система CR-V

      Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
      ..... но все си мисля, че тази "чупка" има по-важно значение ... да спомага малко или много затоплянето на маслото в деференциала, понеже е непосредствено преди него, на диференциала се забелязва радиаторно оребрение и като добавим движението на въздушния поток се получава сметката Така си мисля де, не съм го чел официално някъде ...
      Ааа... Не.
      Ние се чудим как да го охладиме това масло, ти искаш да го затопляш принудително.
      И по принцип, когато има някакво оребрение, обикновено се прави с цел охлаждане.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #4
        От: Изпускателна система CR-V

        Просто размишлявам ! Но оребрениено е съвсем малко и затова си мисля, че ако беше за охлаждане щеше да е поне навдясъде около дифа, а не само отдолу.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diffinst3.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5649483

        п.с. Иначе задния диф на Фронтера да речем, си е с цел охлаждане.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0049.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5649484
        HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
        Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

        Коментар


        • #5
          От: Изпускателна система CR-V

          Мислил съм си дали нарочно не са пуснали отдолу средното гърне та,като удариш нещо отдолу да не е баш кардана ......един вид да е по-малката беля....

          Коментар


          • #6
            От: Изпускателна система CR-V

            Първоначално публикуван от cr-v 1 Преглед на мнение
            ......един вид да е по-малката беля....
            Ам ти сериозно ли ... ШегоУбиец!

            Аз съм на мнение, че трябва да мине от обратната страна без да се налага това пресичане с кардана.

            Я вижте ся за к'во стаа въпрос:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Gas Exhausts 1.jpg
Прегледи:1
Размер:182.0 КБ
ID:5649525

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Gas Exhausts 2.jpg
Прегледи:1
Размер:178.4 КБ
ID:5649524


            Тая простотия щтряя се оправя няк' си та давайте по-конструктивно ...
            Honda CR-V 1-st Generation

            Коментар


            • #7
              От: Изпускателна система CR-V

              В тоя форум напоследък взех кат питам да си отговарям сам!

              Абре момци, ... к'во са умълчахти?!

              Еле пък не вярвам само при мен да са виснали тез тръболяци ...
              Honda CR-V 1-st Generation

              Коментар


              • #8
                От: Изпускателна система CR-V

                Е не са само при теб - при всички ХРВ-ТА е така.
                На повечето не им пречи, а едва ли някой е преправял генерацията, та да има и снимки.
                Ама ти може да се пробваш, но преди това помисли как ще закачиш задното гърне и предпазни щит за купето, най -безпроблемно.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #9
                  От: Изпускателна система CR-V

                  Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                  ... помисли как ще закачиш задното гърне и предпазни щит за купето, най -безпроблемно.
                  Емич, аз задното гърне не мисля да се мести щото там ми се струва да си е добре.

                  Това, което искам е да избегна кръстосването на изпускателната система и кардана:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08f2b450.jpg
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:5650885

                  Така както им е дошло вече на акъла и са го изправили при втората генерация:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b3c1039e.jpg
Прегледи:1
Размер:46.9 КБ
ID:5650886

                  Понеже и аз се съмнявам някой да е преправял а още повече пък да е снимал то преди да предприема това начинание исках да видя кое би се оказало евентуален проблем както и някой да упъти към майстор, който може да го направи ...
                  Honda CR-V 1-st Generation

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изпускателна система CR-V

                    Съжалявам, но нямам време да се ровя в нета.
                    Мисълта ми е, това RD3 при първа генерация, и RD4-RD7 при втора, дали не са ония хамерикански измислици, които са само с предно, а не 4х4?!
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изпускателна система CR-V

                      Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                      Емич, аз задното гърне не мисля да се мести щото там ми се струва да си е добре....
                      Както прецениш, обаче като гледам ако то остане там, тръбата която ще го свързва с предното гърне, ще трябва да се огъва доста и да прави много чупки. Сигурно няма да могат да а направят цяла, а ще свиват, режат и заваряват за да я напаснат.
                      Обаче пак трябва да помислиш за някакъв предпазен топлинен щит по трасето, между нея и купето, защото си се нагрява доволно.

                      п.п. Предполагам ,че в Ем комплект 33 , ще могат да ти я направят, имат необходимите тръби машини и т.н.
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изпускателна система CR-V

                        Краси, снимките на изпускателните системи мисля са си на стандартните 4х4 но пък не пречи да погледнеш дали е така, само че огледално и при твоята ...

                        ... а ще свиват, режат и заваряват за да я напаснат...
                        Хм, не ми изглеждаше да е толкова сложно но пък виж за ЕМ Комплект 33 бях забравил и ще взема да се допитам и до тях та да видим, какво ще предложат.
                        Honda CR-V 1-st Generation

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изпускателна система CR-V

                          След като се наслушах на професори и тук-таме доценти по изпускателни генерации колко трудно било да се преправи и как по-добре било да се сменят тръбите с по-широки от което колко много щял да ми падне разхода и след като един колега ми охлади ентусиазма относно ЕМ колмплект реших, да мина на план Б и се разрових из руските форуми...

                          Братушката, който си го е направил пише, че за период от една година не е имал никакви проблеми.

                          И ето го и него - елегантното решение което ме устройва и при това е изпробвано!









                          Ето и линк към темата във форума ако някой се интересува - цък

                          Сега остава по-трудното - да намеря достатъчно кадърен и можещ човек, дето да ми го направи ...

                          Приемам предложения на лс, черпенето после!
                          Последно редактирано от tzocho; 01-04-15, 15:27. Причина: добавяне на информация
                          Honda CR-V 1-st Generation

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X