Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вакуум

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вакуум

    Имам следното питане!Няколко секунди след подаване на контакт се чува отчетливо пуфкане откъм двигателния отсек.Това нормално ли е,и на какво се дължи?Явно е някакъв вакуумен елемент,джипа е 99 година 128 коня с газов инжекцион.

  • #2
    От: Вакуум

    Колега помъчи се да установиш от къде точно се чува, ти стой до двигателя а някой да подава контакт. Тогава може да коментираме.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Вакуум

      Първоначално публикуван от exilim Преглед на мнение
      Имам следното питане!Няколко секунди след подаване на контакт се чува отчетливо пуфкане откъм двигателния отсек.Това нормално ли е,и на какво се дължи?Явно е някакъв вакуумен елемент,джипа е 99 година 128 коня с газов инжекцион.
      АБС-а на спирачките.
      Нормално е.

      Коментар


      • #4
        От: Вакуум

        Благодаря за отговора,олекна ми!А случайно някой да кара без датчик за детонации?Моят липсва,незнайно защо предишния собственик го е махнал!Конекторът му не се вижда в коша,ефекта е нестабилни обороти на газ!Особено отчетливо се усеща на студен двигател,т.е преди да достигне работна температура.Прочетох тук-там и разрах,че от този датчик еку-то вади данни за ъгъла на запалване,който се различава при бензин и при газ заради различния октан и различното време на изгаряне на двете горива!Когато купих джипа нямаше инсталиран газов инжекцион и нямаше проблем да се кара без този датчик,но сега свети чека и двигателя работи в авариен режим.

        Коментар


        • #5
          От: Вакуум

          колега я дай малко повече информация за този датчик .... как изглежда и къде се намира ... понеже и при мен доста често светва ЧЕК лампата като прехвърли на газ ....
          LZ1ICD
          Иван - 08девет683едно883
          VW GOLF4 1.8 4motion.

          Коментар


          • #6
            От: Вакуум

            Първоначално публикуван от exilim Преглед на мнение
            Имам следното питане!Няколко секунди след подаване на контакт се чува отчетливо пуфкане откъм двигателния отсек.Това нормално ли е,и на какво се дължи?Явно е някакъв вакуумен елемент,джипа е 99 година 128 коня с газов инжекцион.
            При мен се чува същото но се дължи на газовия инжекцион. По-точно чува се като превключва на газ(по-точно на метан). Когато двигателят работи е трудно да се чуе особенно в купето. Моята инжекция е тамона и допуска директно включване на газ още при подаване на контакт (по-точно 2 -3 сек след завъртането на ключа). И се чува добре, защото двигателя още не работи. Но от индикацията на "пулта" за газта се вижда, че превключва на газ. Ако твоя газов компютър има подобна възможност и е "включена" може да е заради това. Погледни дали със звука превключва на газ.
            Обикновенно "директното включване на газ" (не аварийното,което е само за еднократно стартиране на газ и става с комбинация или последователност от бутони) е свързано и с определена температура на системата. Ако става само при топъл двигател, сигурно е от това.
            Не знам при газ дали ще се чува, зависи от конструкция на изпарител, вентили и тнт. При метана редукторът издава този звук, когато се пълни с метан. Този звук съм го слушал 15 г. всяка сутрин, когато развивах един двустепенен редуктор на бутилка аргон-метан за един апарат.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #7
              От: Вакуум

              Датчика за детонации се намира под колектора,над масления филтър.Като застанеш отпред гледай отляво,при мен се вижда отвор с резба 8мм.Слагам линк към сайт,снимката е много зле,но обясненията са информативни.Иначе в Ютуб има доста материали за смяна на тази сокаджик!
              http://www.justanswer.com/kia/6dr4u-...or-go-bad.html

              Коментар


              • #8
                От: Вакуум

                Аз си мисля нещо друго,имам инсталирана система за мазане на клапаните.Тя работи с вакум,казанчето с маслото се намира под капака на двигателя пред шоф.седалка.A обръщането на газ е при достигане на 35 градуса.

                Коментар


                • #9
                  От: Вакуум

                  Първоначално публикуван от exilim Преглед на мнение
                  Аз си мисля нещо друго,имам инсталирана система за мазане на клапаните.Тя работи с вакум,казанчето с маслото се намира под капака на двигателя пред шоф.седалка.A обръщането на газ е при достигане на 35 градуса.
                  Ами, трябва сам да провериш - тази система сигурно може временно да се изключи. Ако при изключването и изчезне и звукът при "контакт" - значи е от нея.
                  Това с ABS-а също не е за пренебрегване. Но не съм се интересувал от подробности и не смея да коментирам.
                  ОФБ ДБ X22SE
                  Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X