Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моя Дифендър вече е с нормални "обувки" - Interco

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моя Дифендър вече е с нормални "обувки" - Interco

    Колеги!
    Моя Дифендър вече е с нормални "обувки" - Interco - Super Swamper Trux...
    Поставих размер 265x75х16, който е доста над максималния за модела..
    Гумата външно изглежда перфектна, мирише на каучук и е като 17 годишна венецуелка..
    При монтажа се оказа, че бая тежести са й необходими за да кротне, но това все пак не е магистрална гума.
    Динамиката на джипа се промени рязко!
    Започна да набира много по-бавно, да спира много по-трудно, но най-важното е че на завой почти усетих как се обръщам / мисля че за момент отлепи от едната страна/..
    Шума е малко по-силен от щатните мишелини, но в Дифендър този въпрос не е от значение.
    При пълен десен малко закача, но единствено при пълен десен.

    Дотук с лошите неща..

    Гумата на вода не мърда, явно е мека и се впива в асфалта.
    Усещането е като в лодка, поема всички удари и не разбираш по какъв път се движиш!
    Това което не успях да разбера е къде ще се издъни, защото не промени хода на джипа през всички възможни гадости, /все пак още няма сняг/ и наистина, като че ли за тази гума няма значение върху какво стъпва...
    Не можах да избуксувам никъде, но ще се постарая да и намеря слабото място!

  • #2
    още един път честито и поздравления за добрия иизбор. за тези гуми из нета пише, че са перфектния избор за кола, която се кара по асвалт и през почивните дни и по без асвалт. трябва да внимаваш защото е мека и лесно се реже от остри предмети и в големите жеги бързо се износва.

    за лошите работи ... това което казваш е нормално, аз затова за нашия дифендер взех малко по - ниски щатните гуми и много по - здрави SS thorn bird 31" - 11" R16". щатните след 3000км са 2 към 3 сасипани. небих сложил по - високи гуми на кола 120 к.с., но ако динамиката не е качеството, което търсиш всичко е ОК.

    иначе решението на проблема е просто, V8 chevy big bolck с чарджър на около 400 к.с. , незнам дали е възможно да се сложи в дифендера
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Ти ми помогна за избора и наистина мисля, че е добър..
      Не ми трябва динамика, трябва ми да рови калта като глиган, супер си е така, само трябва да свикна с удължения спирачен път, че ще взема да мина през някоя гъзария на светофара...

      Коментар


      • #4
        http://www.sunrayengineering.com/main.html

        хареса ми, но защо толкова мако показват
        drive alive

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Volk
          Ти ми помогна за избора и наистина мисля, че е добър..
          Не ми трябва динамика, трябва ми да рови калта като глиган, супер си е така, само трябва да свикна с удължения спирачен път, че ще взема да мина през някоя гъзария на светофара...
          не са чак толкова по-големи... "щатните" не са ли ти 7.50-16?
          ползвай двигателя като спирачка... за стабилност ги помпай повече на асфалт...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Е, те тука стана интересно!
            Щатните са много по тесни и им дават налягане по инструкция 190 на предните и 340 на задните, но за два пъти по-тънки..

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Volk
              Е, те тука стана интересно!
              Щатните са много по тесни и им дават налягане по инструкция 190 на предните и 340 на задните, но за два пъти по-тънки..
              и при едните и при другите, проблема е във височината на профила... 7.50-16 по принцип са твърди "камионджийски" гуми с подсилени бордове, интеркото са много по-меки и при еднакво налягане изглеждат много по-меки...
              когато гумата е с подходящо за офроуд налягане, тя е мека /за да прилепва към терена/ и при завой се "кълчи"... 19psi за предните е прекалено малко... при остър завой почти половината тегло на колата отива върху външната предна гума... гледъл съм снимка на гума в този момент... ръба на джантата почти докосва асфалта...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от LJ73
                ...не са чак толкова по-големи... "щатните" не са ли ти 7.50-16?...
                Щатните по принцип са 7.50/16, ако излиза с метална джанта 5.5 инча и 235/85/16 ако излиза с лети джанти, обикновено 6.5 инча. 265/75/16 е по-широчко от 235, но все пак малко ме учудва, че опира..

                Go go go, каква гума си сложил на Вашия Дифендър на 15 инча? Interco, или? За 110-ките ли става дума или за 90-ката?

                Коментар


                • #9
                  90 ката му е с ровърските алуминиеви джанти на 16 инча..
                  Яро, при мен опира съвсем малко и то само на пълен десен..

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Volk
                    при мен опира съвсем малко и то само на пълен десен..
                    в какво опира?
                    при мен опира леко в някакъв гумен калобран между шасито и гумата отпред вдясно, но при проверка се оказа, че "проблема" е в калобрана... деформирал се е навън към колелото...

                    разликата в радиусите на гуми 235/85/16 и 265/75 е 1мм... т.е. никаква... вероятно проблема е в страничния грайфер на американските гуменетки
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Разбира се, че в страничния, вътрешен на дясната гума...
                      Кой би помислил, че може да има проблем във външния диаметър?!

                      Коментар


                      • #12
                        Дайте идея за налягането !!
                        В петък ще падне сняг и ще заровя "глигана" в някоя пряспа..

                        Коментар


                        • #13
                          Честито
                          Вземи сложи една снимка, че на саита на Интерко не намирам такъв модел, има само Super Swamper и всякакви негови вариаций ама трък не намерих?
                          А къде да ги закопаеш, бързо ще се намери, дори и сняг не ти трябва и аз си бях повярвал с мойте trxus-и
                          Но бързо разбрах че със законите на Физиката шега не бива Но поне си имаш лебедка
                          Със здраве да си ги караш и много да им се радваш

                          Коментар


                          • #14
                            коригирах се, гумите са 16"

                            а щатните на дифендера с алуминиеви джанти са 235/85 R16", поне на нашите 2 бр са такива, марката е general модела е едикойси. размера е точно между 31" и 32" но 32"/10.5 според мен няма да се съберат, а лифта при роверите е малко лимитиран от към кардани затова внимателно с гумите
                            drive alive

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от alex_markov
                              Честито
                              Вземи сложи една снимка, че на саита на Интерко не намирам такъв модел, има само Super Swamper и всякакви негови вариаций ама трък не намерих?
                              А къде да ги закопаеш, бързо ще се намери, дори и сняг не ти трябва и аз си бях повярвал с мойте trxus-и
                              Но бързо разбрах че със законите на Физиката шега не бива Но поне си имаш лебедка
                              Със здраве да си ги караш и много да им се радваш
                              Алекс, благодаря ти, те мойте са такива, ама нали ми етрудно да ги изписвам тия наименования, никакви trux, ами TRXUS, я вземи га кажи на глас, езика ще ти се оплете..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X