Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

    Поставен съм пред следния казус: Пътуване до Естония от където да се докара автоплатформа /празна/ до БГ, като попътно от Полша на нея да се натовари лодка /350кг/...
    Колата ми е Волво ХС70 и в талона не пише макс. тегло на ремарке със спирачки, но по каталозите го дават 1700кг, а платформата ще е с макс. общо тегло 2700кг...
    Притеснява ме дали няма да имам проблеми с пътната полиция из Естония, Латвия, Полша, Словакия, Унгария... То вече и в Румъния ще започнат да са "в час"...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

    В Унгария съм имал проблеми искаха ми големия талон да видят макс теглото,а и аз бях претварен но за някор евро ме пуснаха.Ако всичко то е ок натоварване и документи няма да имаш проблеми.

    Коментар


    • #3
      От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

      Тедо ... аз ли не мога да смятам?
      Лодка 350 кг.
      Общо тегло ... 2700 кг.
      Тая платформа колко тежи?
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
        Тедо ... аз ли не мога да смятам?
        Лодка 350 кг.
        Общо тегло ... 2700 кг.
        Тая платформа колко тежи?
        Предполагам, че има предвид "допустимо максимално тегло"!
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

          По европата се интересуват от реалното тегло(собствена маса и товар) на ремаркето и колко е позволено на теглич, тази платформа с макс 2700 кг. няма да е по тежка от 500-600 кг. с лодката няма да е повече от 1000 кг. няма да те закача никой, полицаите знаят кое колко тежи...
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

            Максимално допустимата маса с товар на платформата е 2700 кг , реално масата ще е 350 кг лодка и 600 кг платформа = 950 кг . На автомобила е разрешено да тегли ремарке с общ товар до 1700кг според каталога , така че няма да имаш проблеми да теглиш с този автомобил ремарке 950 кг с товара .
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #7
              От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

              Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
              По европата се интересуват от реалното тегло(собствена маса и товар) на ремаркето и колко е позволено на теглич, тази платформа с макс 2700 кг. няма да е по тежка от 500-600 кг. с лодката няма да е повече от 1000 кг. няма да те закача никой, полицаите знаят кое колко тежи...
              Добре че не всички четат по този начин законите ! Това че на теб така ти е удобно не означава че си в правото си !
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #8
                От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

                Така ми отговориха и от фирмата с ремаркетата /че собственото тегло + товара ще е под разрешения максимум и няма проблем/...
                Между другото всичките им ремаркета са преоразмерени и съответно по-тежички... Това конкретно е към 800кг и съм убеден, че ще издържи и 3 тона товар, ако се наложи...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Добре че не всички четат по този начин законите ! Това че на теб така ти е удобно не означава че си в правото си !
                  Мисля, че ще е интересно да споделиш как е правилния начин за тълкуване....ако не тайна де.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    Така ми отговориха и от фирмата с ремаркетата /че собственото тегло + товара ще е под разрешения максимум и няма проблем/...
                    Между другото всичките им ремаркета са преоразмерени и съответно по-тежички... Това конкретно е към 800кг и съм убеден, че ще издържи и 3 тона товар, ако се наложи...
                    Ако срещнеш мечка в гората върви й обяснявай че си турист ! Когато теглиш ремарке се гледа това какво е максималното разрешеното тегло с товара . Това че колата тегли нещо което може да тежи с товара повече от максимално разрешеното тегло е за санкция .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      Ако срещнеш мечка в гората върви й обяснявай че си турист ! Когато теглиш ремарке се гледа това какво е максималното разрешеното тегло с товара . Това че колата тегли нещо което може да тежи с товара повече от максимално разрешеното тегло е за санкция .
                      Колега, ти ли не четеш, аз ли...? Хората това казват- ремаркето + лодката няма общо да надвишат разрешеното за автомобила.
                      Я виж пак...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

                        И аз знам, че се гледа максималното бруто тегло, дали е правилно или не е друг въпрос. Хубаво е да разберем със сигурност как стоят нещата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

                          Сериозният проблем ще стане ясен, ако стане произшествие за много кинти. Тогава се почват яки сметки за тегла и габарити... После ходи да доказваш, че "немаш сестра" ...
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Колега, ти ли не четеш, аз ли...? Хората това казват- ремаркето + лодката няма общо да надвишат разрешеното за автомобила.
                            Я виж пак...
                            Табелки се гледат. Брои се максимално допустимото тегло. Това че ти не си го оползотворил си е само твой проблем. Кантарите се ползват само за да проверят дали не си превишил максимално допустимото тегло.

                            Сега проверих в Гугъл - на тази кола се полага ремарке с максимално допустима маса 1600 кг

                            Аз се сещам за евентуално три нарушения в които ще изпаднеш

                            1 Теглиш ремарке по голямо от разрешеното.
                            2 Ремарке с такава маса се кара с категория ВЕ. ( не знам дали имаш)
                            3 Композицията става над 5 тона - освен всичко трябва тахограф и спазване на регламент 561 ( време за шофиране и почивките между него )

                            И за трите неща глобите са от неприятните

                            Практически - единствено в Унгария евентуално може да имаш проблеми. Освен всичко, в Унгария през деня нямаш право да изпреварваш по аутобан, ако си над 3,5 тона. Гадовете висят по мостовете, където имат видимост по няколко километра в посока и следят.

                            Съветвам те да си запишеш телефоните на тези, които твърдят че имаш право, и ако стане беля, набери ги да обяснят на органите че си в правото си

                            Коментар


                            • #15
                              От: Теглене на автоплатформа с лек автомобил из Европа?

                              Това
                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              може да тежи.
                              има отношение за правоспособност, а за натоварването ако няма претоварване на теглич и ремарке проблеми няма...и пак казвам, гледа се реалното тегло в момента а не макс допустимото!
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X