Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery 2 vs Discovery 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Discovery 2 vs Discovery 3

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Какво те уплаши ? Сподели...
    Извинявам се, че доста време не съм влизал в темата... Та първо ме стресира факта, че трябва да се спазват стриктно интервалите на обслужване. А като не знаеш километрите, няма как да разбереш как е стопанисвана колата. Всички се кълнат в сервизни книжки и прочее ... Има една в нашето Фото Мое, ама като питах за кръгче и за оглед, отговорът беше "не е за теб, ще я женим на запад" (познават ме там). Което ме накара да се замисля, относно другите "истински", предлагани от основната фирма, предлагаща такива ППС-та. Има един РР спорт, дето се продава из нашия вилает. Звъннах му и питам - как е обслужвана машината, а той - всичко каквото трябва съм сменил, елате и вижте колата....
    Та така де, така и не успях да се кача на едно такова .
    Вчера видях един спорт в нета, пуснал съм тема, ако може някой да го погледне и да се произнесе, ще бъда много благодарен.
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

    Коментар


    • #17
      От: Discovery 2 vs Discovery 3

      Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
      Извинявам се, че доста време не съм влизал в темата... Та първо ме стресира факта, че трябва да се спазват стриктно интервалите на обслужване. А като не знаеш километрите, няма как да разбереш как е стопанисвана колата. Всички се кълнат в сервизни книжки и прочее ... Има една в нашето Фото Мое, ама като питах за кръгче и за оглед, отговорът беше "не е за теб, ще я женим на запад" (познават ме там). Което ме накара да се замисля, относно другите "истински", предлагани от основната фирма, предлагаща такива ППС-та. Има един РР спорт, дето се продава из нашия вилает. Звъннах му и питам - как е обслужвана машината, а той - всичко каквото трябва съм сменил, елате и вижте колата....
      Та така де, така и не успях да се кача на едно такова .
      Вчера видях един спорт в нета, пуснал съм тема, ако може някой да го погледне и да се произнесе, ще бъда много благодарен.
      Прав си за сервизните интервали.Ако са ги спазвали-лошо...Аз на моето Диско маслото го сменям на 15 хиляди (интервала е 25 ).Тези дни съм много зает ,но ако намеря време може и да намина да видя харесания РР. Макар ,че Иван май ще ме изпревари...
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #18
        От: Discovery 2 vs Discovery 3

        Днес минах през нашето фото мое да проверя гореспоменатото МПС по ВИН-а. Не можаха да ми дадат много инфо, щото нямали цялостна база данни за Европа, но... Жипката е вкарана за проверка в софия и там е установено, че са за смяна 2-та ЕГР-а и компресора. Един от младежите в сервиза спомена, че тия смени се правят на по над 200 к километра (освен ако не са се скапали преждевременно, ама надали). Та има ли нещо верно в това, щото в превод означава че, има "скатани" едни 100-тина хиляди и повече км?
        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

        Коментар


        • #19
          От: Discovery 2 vs Discovery 3

          Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
          Днес минах през нашето фото мое да проверя гореспоменатото МПС по ВИН-а. Не можаха да ми дадат много инфо, щото нямали цялостна база данни за Европа, но... Жипката е вкарана за проверка в софия и там е установено, че са за смяна 2-та ЕГР-а и компресора. Един от младежите в сервиза спомена, че тия смени се правят на по над 200 к километра (освен ако не са се скапали преждевременно, ама надали). Та има ли нещо верно в това, щото в превод означава че, има "скатани" едни 100-тина хиляди и повече км?
          Компютърът на колата помни последните 50 грешки, по километраж. Смяната им е твърде трудоемка и надали са променени.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            От: Discovery 2 vs Discovery 3

            Малко да поосвежа темата...По-скоро да се върна на основния въпрос - заслужава ли си да ръсна едни 12-13-15 бона (плюс парите от диско2, около 7), за да си начеша крастата с д3??? Условно приемаме, че съм намерил читав екземпляр.
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • #21
              От: Discovery 2 vs Discovery 3

              Приемаме че Д2 и Д3 ще са в едно и също състояние. И двете биха ти вършили една и съща работа.
              Д3 е повече парички обаче. Парите са си твои.. както и удоволствието да се возиш на по-нов (и евентуално по-скъп за поддръжка) автомобил.
              Д3 е основателно ако искаш пердимно кола за чести и по-дълги пътувания и забежки леки извън пътя, Както и за опцията за имаш 5+2 приличи места за пътници.
              Последно редактирано от Slick; 15-04-15, 17:33.

              Коментар


              • #22
                От: Discovery 2 vs Discovery 3

                Фен съм на Р38 и ако бих избирал аз бихи избрал да имам 2-3 Р38-ци отколкото някокво недорузомение като Спорт. Вие сте фенове на Д2 и май нещато стоят по същия начин

                Коментар


                • #23
                  От: Discovery 2 vs Discovery 3

                  Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
                  Фен съм на Р38 и ако бих избирал аз бихи избрал да имам 2-3 Р38-ци отколкото някокво недорузомение като Спорт. Вие сте фенове на Д2 и май нещато стоят по същия начин
                  Абе и аз съм фен на P38 но диско 3-ката си е готина евридей офроуд машина (не състезателна хард оффроуд). Но като казах имам П38 защото гроздето било кисело или с две думи едни 10-12 отгоре над него за Диско3 ги нямам. А и поддръжката на Диско 3 е бая над тази на диско 2 и П38.

                  Иначе ако ги имах парите скачах с двата крака.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Discovery 2 vs Discovery 3

                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    ....Както и за опцията за имаш 5+2 приличи места за пътници.
                    Че какво му е на 7 местното Диско 2.
                    Моето е такова и смея да кажа че най задните две места стават да се ползват и от възрастни.
                    Аз имам пари да си взема Диско 3, но предпочитам да си направя 2-ката с малко лифт и едни всетеренки да си я ползвам за експедиционен автомобил.
                    А за едни 25-30 да си взема едно сувче дизел автомат за градско джиткане.
                    Поздрави.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Discovery 2 vs Discovery 3

                      Прегледах темата отново и видях, че няма мнения точно по заглавието "D2 vs D3". Всъщност общото между двата модела са само марката и емблемите. Ето някои съществени разлики:

                      Агрегат LR Disco2 LR Disco3
                      Мотор (дизел) Td5: LR; 138 к.с. TDV6: Peugeot; 190 к.с.
                      Ангренаж Верига Ремък
                      Окачване Два цели моста Макферсони
                      Асистенции и сигурност ACE (Active cornering enhancement);
                      SLS (Self-leveling suspension);
                      HDC (Hill Descent control);
                      TC (Traction control);
                      SRS (2 предни)
                      Terrain Response;
                      SRS
                      Различното между LR Disco 3 и Range Rover Sport е само фасона на купето.
                      Вероятно има неточности и пропуски.
                      Ае, наздраве за Д2 и Д3
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Discovery 2 vs Discovery 3

                        LR Disco2 LR Disco3
                        Колесна база 100.0 инча 113.6 инча
                        дължина 470 cm 485 cm
                        ширина
                        Гуми
                        блокажи
                        189 cm
                        29''
                        0-1
                        192 cm
                        30''
                        0- 2

                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #27
                          От: Discovery 2 vs Discovery 3

                          Бат`Марто, тва вкарваш ли го в калта? И, освен екстрите, има ли нещо друго - окачване, разлики в терен-респонс-а, което да липсва при по-ниските нива?
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Discovery 2 vs Discovery 3

                            Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                            Бат`Марто, тва вкарваш ли го в калта? И, освен екстрите, има ли нещо друго - окачване, разлики в терен-респонс-а, което да липсва при по-ниските нива?
                            Тези дни ми идват Дуратраците... иначе е трагедия без гуми,въпреки двата блокажа и супер-дупер теренреспонса...
                            А за разликите в нивата ето тук:
                            http://www.disco3.co.uk/wiki/Base_5_Seat
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X