Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешен въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спешен въпрос

    Здравейте,имам нужда от спешен отговор...
    При обслужването на тераното,майстора установи,че играят гумите и има разбити накрайници но не разбрах вътрешни или външни...днес като отидох при него ново 20 иска да смени щанга с един накрайник и тампоните.
    Може ли да се сменят само накрайниците или трябва о щанга?
    Благодаря
    Последно редактирано от Mnissan; 17-03-15, 19:03.

  • #2
    От: Спешен въпрос

    Ами ако е разбита централната щанга, не може само накрайници, защото тя просто няма такива.Отлята е с шарнирите и като се разбият те се сменя цялата.Отделно от нея има и външен + вътрешен накрайник, които могат да се сменят отделно...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      От: Спешен въпрос

      Благодаря за отговора,как стои въпроса с рециклирани.

      Коментар


      • #4
        От: Спешен въпрос

        Ако е разбит само един накрайник и тези на средната щанга,сменява само тях.Не е задължително да сменявате всичко.

        Вярно,средната е скъпичка,ама ......!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Спешен въпрос

          Здравейте, колега напиши от къде си и така ще е по лесно да ти се каже къде да отидеш за рециклиране.

          Коментар


          • #6
            От: Спешен въпрос

            От София съм колега.

            Коментар


            • #7
              От: Спешен въпрос

              Преди 2 седмици имах същия проблем. Смених дългата щанга и 2 накрайника. Накрайниците са по 20-25 лв., но щангата я платих 220 лв, можех да я закарам да я рециклират, но в крайна сметка реших да взема нова тъй-като времето ме притискаше. Ако имаш време по-добре я рециклирай, ще спестиш не малко пари.

              Коментар


              • #8
                От: Спешен въпрос

                Благодаря Ви колеги,взех я нова с останалите части за да знам,че ще е сменено и да не го мисля,а да си карам.

                Темата може да се изтрие.

                Коментар


                • #9
                  От: Спешен въпрос

                  [COLOR=DimGray ]Mnissan[/COLOR] , за какви пари взе накрайници и щанги и какви?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спешен въпрос

                    Щанга 140
                    Накрайници 28

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спешен въпрос

                      Първоначално публикуван от Mnissan Преглед на мнение
                      Щанга 140
                      Накрайници 28
                      Точно с щанга от 140лв. не съм сигурен , че ще си караш дълго време безгрижно...доказано от практиката на мои познати, опитали се хванат дявола за опашката, ама той бързо се извръща...за съжаление...
                      Оригиналната щанга, с която можеш наистина да си караш доста време безгрижно си е няколко такива по 140лв. като стойност...и има защо
                      Дано да нямаш скоро проблеми...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спешен въпрос

                        Времето ще покаже

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спешен въпрос

                          Аз на много места съм писал, ама и тук пак ще напиша: По предницата на терано се слагат само оригинални части. С неоригинални излиза по-скъпо. Говоря от личен опит, придобит по трудния и скъп начин.

                          За горни шарнири са пробвани 5-6 марки, за тампони 2, за битлетки 3. Само примерче - горните шарнири се разтропват ако не още на излизане от сервиза, то в следващите 2000-3000км. Оригиналните не се чуват 15000км като минимум. Накрайниците ми са си оригиналните (140000км) и чак сега са за смяна, централната щанга съм я сменил, но оригиналната имаше само с една идея повече луфт от сегашната.

                          Единствените неоригинални горни шарнири, от които съм останал доволен са Lemforder. Всичко друго е леж (555, GMB, Delphi, корейски и китайски някакви).

                          С тампоните хавата е още по-зле. Оригинални карат по 100000, неоригинални след 5000км са леж.

                          Биалетки, някакви си (Някаква марка, започваща с "L", ако помня добре), изкараха половин разходка. Delphi - около година. Оригинални при нормална експлоатация карат между 2 и 3 години. А правените, дето съм сложил сега (с тампони), сигурно ще продам със все джипката, някога. Справка в "Някои факти по предното окачване....".
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спешен въпрос

                            Знам колега извел съм голяма част от информацията за терано във форума.
                            Явно и аз ще трябва са черпя някакъв опит.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спешен въпрос

                              Въпросната щанга я рециклирах за 40лв. За 10хил. Км. не е мръднала все още,пък ще видим.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X