Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулотор с гел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулотор с гел

    Интересува ме някаква по-подробна информация за акумулаторите запълнени с гел, а не с киселина.Това което прочетох досега ме оставя с впечатление,че са с по-дълъг живот от обикновените и практически не искат поддръжка.Освен това понеже търсих в Добрич на няколко места такъв акумулатор на 6 V за моторите ми ,в магазините ми отговориха,че нямало такива,което определено ме съмнява.Така че ако имате впечатления за експлоатацията на тези акумулатори,а също и дали и къде евентуално в Добрич или Варна могат да се намерят,ще съм благодарен за информацията!

  • #2
    До: Акумулотор с гел

    Освен, че са 6 волтови, какъв им е капацитета(А/ч) и с какви размери е кутията, където са разположени? Ако искаш повече информация, пусни Л.С.
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Времето е ценно, само ако не бързаш.
    0889623098

    Коментар


    • #3
      До: Акумулотор с гел

      аз карам с такъв акумулатор (12V)
      акумулатора е добър
      има различни варианти и размери
      дай повече инфо и ще провеля в София какво има и какви пари е

      Коментар


      • #4
        До: Акумулотор с гел

        Ами мотоциклетите ми са стари.По данни на производителите акумулаторът трбябва да е 6 V,12-15 А/ч като предполагам и по-голям капацитет няма да им навреди.Поставката за акумулатора на единия ми мотор е с размери 12х6 сантиметра,като може да се разшири с около 1-1,5 см.Височината на мястото е около 10-11 см.

        Коментар


        • #5
          До: Акумулотор с гел

          Телефони: 029561779; 029201875; 029201879 АДИ 95 БЪЛГАРИЯ ООД
          аз си го купих от тази фирма

          Коментар


          • #6
            До: Акумулотор с гел

            благодаря за телефоните ,ще се свържа и ще попитам!

            Коментар


            • #7
              До: Акумулотор с гел

              http://www.electroninvest.com/shop/i...2&id=100005771

              Акумулатор TP6V/12Ah д.151,ш.50,в.94 0 16.44 (лева с ДДС)
              Имаше и 14 Ач но ги няма на сайта

              Коментар


              • #8
                До: Акумулотор с гел

                Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                http://www.electroninvest.com/shop/i...2&id=100005771

                Акумулатор TP6V/12Ah д.151,ш.50,в.94 0 16.44 (лева с ДДС)
                Имаше и 14 Ач но ги няма на сайта
                тези не са стартови...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  До: Акумулотор с гел

                  Какво разбираш под стартови? Или по скоро по кой параметър да сравняваме? "Cold cranking", Масимален ток за 5 секунди при 25 градуса по Целзий? Или ток на късо? Или при постоянен ток на разреждане за определено време?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Акумулотор с гел

                    например по Масимален ток за 5 секунди при 25 градуса по Целзий
                    но не видях да е даден в линка...
                    става за мотоциклет без стартер...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      До: Акумулотор с гел

                      Ами те всичките ми мотоциклети са без стартер.Ако смятате,че са подходящи да звъня по линка!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Акумулотор с гел

                        Масимален ток за 5 секунди при 25 градуса по Целзий e 180A.Само че е в друг линк.
                        http://www.topinbattery.com/vrla/tp/TP6-12.pdf
                        Основните параметри на геловите са равни, ако не по-високи от тези на електролитните. Едно от предимствата им е , че са необслужваеми и могат да се монтират във всяка позиция. Липсва параметрите CA и CCA - cranking amps и cold cranking amps - Капацитетът им наистина спада с понижение на температурата. Най общо това са параметри измерени при нула и при минус 18 градуса по Целзий. Ампери за половин минута при запазване на 1.2 волта на клетка . Имат доста по-дълъг живот. Сигурно няма да успееш да развъртиш двигателя на ифата при минус 18. За мотоциклети са перфектни.Даже и да имат по два стартера.Аз все по-рядко карам при температури по-ниски от +10 градуса. Добро предимство е, че са поне два-пъти по евтини от най-простия електролитен. Стига с теория
                        На практика - карам две години с такъв, мотоциклета се пали средно през месец и половина. Досега не съм го зареждал принудително. Разпъването на палатката се извършва при покой на двигателя и включени дълги светлини...При мерак понякога включвам и други консуматори от порядъка на 1 ампер за 3-6 часа


                        И така като гледам имат офис във Варна

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X