Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

    Добър ден !
    Отварям темата, за да споделя дали има смисъл от подобна газова уредба или не.
    Газовата уредба е Производител Романо (но името е различно - не си спомням в момента).
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

    Ми айде сподели де!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

      Ох, пак ли?
      Сложи му метан.

      Коментар


      • #4
        От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

        Ето още снимки от монтажа:
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

          Монтажа беше миналата година, по памет декември може би. Първия проблем беше с бутилката, сондата "смучеше" газта отпред в бутилката и когато намалее газта по баир нагоре и обръщаше на бензин. Отлепиха ми бутилката и я завъртяха така че сондата да сочи някъде по средата в бутилката.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

            Та до сега не мислех да пиша защото беше пълен провал. При монтажа му сложиха размер на дюзите D3. Върви та се къса, но разхода на 80км/ч беше 18-19л/100км
            При 160км/ч беше 27л/100км

            Коментар


            • #7
              От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

              След това смениха размера на дюзите с C9. Вървежа остана същия както от старт така и в максимална скорост.
              Разхода също се запази същия. Без промяна или малко свали при 80км/ч на 17л/100км

              Коментар


              • #8
                От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                Днес мениха отново дюзите с C5. Разхода при 80км/ч стана 11.6л/100км
                Не съм проверявал на максимална скорост дали се отрази, но набирането е същото както с предните размери дюзи.
                Тези дни ще проверя и това.

                Та дали има смисъл....., ами не зная НО вървенето е доста повече от това на бензина. Доста повече означава че се усеща, а не въображение.
                ЗА цената....., тя е 2 пъти (и нещо) повече от стандартен газов инжекцион Романо.

                Коментар


                • #9
                  От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141128_152530.jpg
Прегледи:1
Размер:184.2 КБ
ID:5649024

                  А това какво е? Защо си го монтирал?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                    А защо се отказа от обикновения газов инжекцион ? Нали бяха едни хвалебствия, колко е гот и т.н. ? Тия газови уредби купуваш ли ги или ги взимаш за проба безплатно отнякъде ? Щото ако ги плащаш, като направиш още един експеримент, ще си покрил разликата в цените на горивата, за поне пет години каране, все едно си карал на бензин ?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                      Много се радвам, че споделяш с нас опита си. Говорил съм със собственик на хонда акорд с монтиран ГИ с течна фаза. Той ми разказваше, че на дълъг път му гори 5,5/100, а в Сф го докалва до 8/100, като нямало никаква разлика във "вървенето", а от сервиза му гарантирали, че няма да има проблем с клапани и легла. На мен не ми се вярва да е толкова икономична, но вярата си е мой проблем, нали.
                      Единствения му проблем бил, че оригиналната помпа сдала фронта още след изтичане на гаранцията /1г/. Купил втора, която издържала само 8 месеца... От фирмата, която е поставила ГИ му казали, че не зарежда чиста газ и, че в Холандия, с тяхната газ помпите били вечни...
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                        Не разбирам защо трябва да си тествате колите и газовите инсталации на магистрала с 230 км/час, изпреварване отдясно и т.н?

                        Отиди на писта и се трепи
                        Y260

                        Коментар


                        • #13
                          От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                          Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
                          Не разбирам защо трябва да си тествате колите и газовите инсталации на магистрала с 230 км/час, изпреварване отдясно и т.н?

                          Отиди на писта и се трепи
                          И да беше спортна кола да кажеш, че има управление, а на тоя леген му трябват 2 часа да ги дигне тия скорости и сигурно още 2 часа да спре, а и дъжд вали...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                            Е това ако не е спортна кола ,каква ли е преставата за тебе за спортна кола.А относно спирането съм сигурен че тоя кайен като съм му виждал спирачните апарати спира по добре от 99% от колите в бг.
                            0 8 76 36 8 542

                            Коментар


                            • #15
                              От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                              Е това ако не е спортна кола ,каква ли е преставата за тебе за спортна кола.
                              Че тя си е на аватара му. Лека (космически сплави), може сам с гръб да я повдигнеш
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X