Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

    Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
    ....приблизително 30% по-малка калоричност при изгаряне на газта няма как ИЗПРАВЕН двигател да харчи по-малко газ и да върви повече от колкото при използване на бензин.
    Не е точно така, по-скоро е граЦка легенда. LPG е с близо 20 % по-високо октаново число, енергийно съдържание 26,5 MJ/l за бутана и 23,4 MJ/l за пропана срещу 29,00 MJ/l за бензин. Това не са 30 % разлика и е мерено на обем, при тегло нещата са изцяло в полза на LPG.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #62
      От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

      Подкрепям колегата Scrapheap.

      Такива експерименти са недопустими,само защото някой си там "специалист" е решил да се прави на велик с порше на ГАЗ!!!
      Страхотна демонстрация......НЯМА ЩО!!!!

      Коментар


      • #63
        От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

        То нито да карам с 70 нито със 270

        Коментар


        • #64
          От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

          Просто карай безопасно,не един и двама съм вадил на части след лошо стечение на обстоятелствата (аварирал в аварийната лента?!?)
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #65
            От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

            0887.... може и да имаш късмета някой ден да разбереш, че не си безсмъртен.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #66
              От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

              Scrapheap :
              Признавам, че и аз понякога карам бързичко, но пилотът на тази кола е откровен общественоопасен дебил и не би трябвало да е на свобода.
              Цървул+мощна кола е опасна комбинация.
              Тропчо:0887.... може и да имаш късмета някой ден да разбереш, че не си безсмъртен.

              +1!!!Подкрепям,няма какво повече да добавя!
              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

              Коментар


              • #67
                От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Не е точно така, по-скоро е граЦка легенда. LPG е с близо 20 % по-високо октаново число, енергийно съдържание 26,5 MJ/l за бутана и 23,4 MJ/l за пропана срещу 29,00 MJ/l за бензин. Това не са 30 % разлика и е мерено на обем, при тегло нещата са изцяло в полза на LPG.
                Ти продължаваш с градските легенди.
                LPG има октаново число от 85 до около 100 и у нас (еле па лятото) клони към долната граница (почти чист бутан, че по-евтино). Беше време когато калпазанския бензин беше около 86 и пропан-бутанът беше е-хе-хе. Вече не е.

                За мощността на двигателя е важна калоричността на единица обем гориво-въздушна смес и там пропан-бутанът сериозно изостава (когато е газообразен). Като е течен леко изпреварва бензина защото охлажда въздуха ПРЕДИ той да влезе в цилиндрите.

                Коментар


                • #68
                  От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  И като цяло има защо.

                  Това че си фен на скъпия сегмент на VAG не прави другите неща бокуци.
                  Eстествено, други неща ги правят боклуци, но това не е темата.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                    ДАли ще завърша по един или друг начин ...., само един знае ! НИто доктор нито вие можете да го определите ! С цялата ми скромност, мога и шофирам по-добре от всеки изтъкнал себе си критик преди няколко поста ! ДАли ще влезна в затвора или в ритуална зала ..... всеки може да влезе, но пак с благословията на оня горе !!!
                    Няма човек който да не е крал, да не е е*ал жената на съседа, да не е лъгал, да не е карал и по-зле от мен, да не е пребивал ....... Така че си съдете себе си !!!
                    Спирам да участвам в темата в тази посока на коментари. Ще пиша само на тема газ на течна фаза, ако има интерес. Ако не ..... здраве

                    Коментар


                    • #70
                      От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                      Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                      Веднага мога да кажа че при студено палене веднага обръща на газ на 15-та секунда, без значение от температурата. Дори когато е още на "смукач" в повишени обороти.
                      Това важи за всяко стартиране на двигателя 15 секунди. Не си спомням имаше ли възможност за аварино стартиране директно на газ. За Фобус и Романо има, ама за тази течна фаза Icom не зная.
                      Мерси това ме интересуваше, ще следя темата ако участваш независимо от развитието и
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #71
                        От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                        Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                        ДАли ще завърша по един или друг начин ...., само един знае ! НИто доктор нито вие можете да го определите ! С цялата ми скромност, мога и шофирам по-добре от всеки изтъкнал себе си критик преди няколко поста ! ДАли ще влезна в затвора или в ритуална зала ..... всеки може да влезе, но пак с благословията на оня горе !!!
                        Няма човек който да не е крал, да не е е*ал жената на съседа, да не е лъгал, да не е карал и по-зле от мен, да не е пребивал ....... Така че си съдете себе си !!!
                        Спирам да участвам в темата в тази посока на коментари. Ще пиша само на тема газ на течна фаза, ако има интерес. Ако не ..... здраве
                        Ако убиеш мой близък, освен Оня горе и аз ще те съдя! От подобен кретен преди време брат ми още има пирони и винтове в краката!
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                          Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                          ДАли ще завърша по един или друг начин ...., само един знае ! НИто доктор нито вие можете да го определите ! С цялата ми скромност, мога и шофирам по-добре от всеки изтъкнал себе си критик преди няколко поста ! ДАли ще влезна в затвора или в ритуална зала ..... всеки може да влезе, но пак с благословията на оня горе !!!
                          Няма човек който да не е крал, да не е е*ал жената на съседа, да не е лъгал, да не е карал и по-зле от мен, да не е пребивал ....... Така че си съдете себе си !!!
                          Спирам да участвам в темата в тази посока на коментари. Ще пиша само на тема газ на течна фаза, ако има интерес. Ако не ..... здраве
                          Предполагам и ти имаш жена и съседи...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Течна газ (течна фаза) Porsche Cayenne

                            Дрънннн!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X