Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

    Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
    Аз също мисля че заслужават да участват във веригата участниците от клас Хоби!
    Летвата в този клас се вдига със всяко изминало състезание а участниците все по-подготвени!
    Летвата се вдига щото Експертите и парите намаляват и отиват в Хоби, а там разходите, най вече след състезание, са по малко.

    Коментар


    • #32
      От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

      С две ръце подкрепям легализирането на Хоби клас да стане още този сезон. Понеже съм се друсал на няколко такива състезания в такъв клас, и смятам засега да не предприемам стъпки към Хард Трофи класа понеже летвата към автомобилите се вдигна доста, а не всеки може да си позволи да подготви състезателен автомобил с който да се дават някакви добри резултати. Защото за мен не е приемливо някой да влиза в битка с автомобил който е стоков погледнат отвсякъде. Най-лесно е да се направи една клетка от 20м. тръби и по правилник да отговаря за Екстремният клас и да кара там, аз не бих го направил. Може би в по-горните коментари е отбелязано, че Хоби класа е с най-многобройни участници, а кой организатор не иска повече бройки участници. Някъде видях коментари за това, че в този клас джиповете не били подготвени и трябвало да се организират хора евентуално за спасителни акции в трасето. Мога да дам за пример, състезанието което се проведе началото на Декември 2014г. което трасе беше толкова много напоено от валежите и имаше адски много кал, та там нямаше един от клас Хоби/Калфи/ който да иска помощ за изваждане от трасето. Другият пример е за състезанието в началото на Ноември 2014г. където имаше пак съответният клас за който говорим и пак не помня някой да е имал нужда от помощ/освен инцидента с влака/, помня че заради големият клас където имаше още джипове по трасето късно вечерта, ни съкратиха нощният етап. И на двете състезания които споменах се изкефихме адски много, затова и тази година ще караме пак!
      TT-Tuning Team
      АСК Добрич

      Коментар


      • #33
        От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

        Колеги,
        Имам едно състезание - Кърджали 2015.Т.е. няма опит , ааа и карам фронтера.Е и?Но подкрепям Banjo.Клас "хоби" трябва да присъства във всяко едно състезание.Участниците стават все повече,включително и преместване от хард към хоби.Що ли?Та,направете така ,че хората да решават къде и дали да участват.И не съм съгласен(лично аз),че един човек спечелил две състезания и не участвал в другите, може накрая на броенето да бъде призьор.Ами другите,които които са участвали във всичките,чупили са се,влагали са средства и усилия,какво?Това е само предложение,в което искам да участвам.Успех на организаторите във Варна.

        Коментар


        • #34
          От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

          Благо, не живея във форума. Ходя и на работа да изкарвам по нещо, защото се боря с живота.
          От внимателното прочитане на темата за Варна поне е ясно, че ще Хоби клас и ще бъде даже с отделно трасе, тъй като основното трофи ще е по-скоро като средно труден траял с елементи на навигация.
          Мисля обаче, че е немислимо в момента да се разглежда опцията " Национален шампион по Трофи-хоби".
          Точките е справедливо да са като при ралирейда. Всяко състезание си има само един победител, но когато е верига, този с най-висок постоянен резултат е най-добрия състезател.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #35
            От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            Благо, не живея във форума. Ходя и на работа да изкарвам по нещо, защото се боря с живота.
            От внимателното прочитане на темата за Варна поне е ясно, че ще Хоби клас и ще бъде даже с отделно трасе, тъй като основното трофи ще е по-скоро като средно труден траял с елементи на навигация.
            Мисля обаче, че е немислимо в момента да се разглежда опцията " Национален шампион по Трофи-хоби".
            Точките е справедливо да са като при ралирейда. Всяко състезание си има само един победител, но когато е верига, този с най-висок постоянен резултат е най-добрия състезател.
            Може ли малко разяснение за израза ,,немислимо в момента,,.Кое е немислимо и какъв е момента,че да няма клас хоби в трофи шампионата.

            Коментар


            • #36
              От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

              Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
              Може ли малко разяснение за израза ,,немислимо в момента,,.Кое е немислимо и какъв е момента,че да няма клас хоби в трофи шампионата.
              Хоби клас в момента има съдържание на компромисен вариант по отношение на изисквания за сигурност и вид на трасето.
              В рали-рейда има т1, т2и т3, като съществуващите разлики са по отношението на нивото на подготовка, а за т3 даже по вида на четириколесното. Общото е трасето. Едно и също е. Немислимо е да има шампионат по лесно трофи. То даже трофи и лесно не си подхождат въобще. Иначе другото е рали с лебедки. Мина тази епоха.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #37
                От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                Хоби клас в момента има съдържание на компромисен вариант по отношение на изисквания за сигурност и вид на трасето.
                В рали-рейда има т1, т2и т3, като съществуващите разлики са по отношението на нивото на подготовка, а за т3 даже по вида на четириколесното. Общото е трасето. Едно и също е. Немислимо е да има шампионат по лесно трофи. То даже трофи и лесно не си подхождат въобще. Иначе другото е рали с лебедки. Мина тази епоха.
                Да изразя несъгласието си относно вашите съждения за,, немислим шампионат за лесно трофи,,. Лесно трофи е защото вие така сте си го нарекли.Това ,че е по-малък клас от експерта да ,но чак пък лесно или както се изразява др.колега ,,детска градина,, мисля че е неправилно.
                Относно изискванията за вид на трасето,досега винаги са били по трасето или част от трасето на експерта със заобикаляне на траялните елементи.Мое мнение е ,че хоби класа трябва да има по-сложна навигация и по дълго трасе 50-80 км.,но това не винаги е възможно за второ трасе различно от това на експерта.Като пример за хоби трасе бих дал Варна 2014 ден първи без финалния екстрем разбира се.
                За немислимоста от хоби шампионат в спор няма да влизам,само погледнете в околните нам държави,
                Румъния три класа-стандарт,отворен,екстрем
                Сърбия два класа-хард,софт
                Хърватска два класа-трофи,адвенчър
                Гърция,Турция- не знам,но факта че гърци карат в хоби по наши състезания явно и там има подобен клас.
                За сигурноста съм съгласен с вас,че е компромисен вариант засега каски и колани.За догодина дъги в купето,лебедки,гуми,кубатури и всякакви др. кълами по джипките може да се обсъжда .
                Според мен хоби/лесно трофи / шампионат трябва да има.Доста участници в класа изказаха мнение ,че са за такъв нека кажат мненията си и самите организтори на състезанея .Факт ,че на седем от тях има такъв клас .Остава един общ правилник и нанасяне на точките в табличка .Но да кажат организаторите ,те решават.

                Коментар


                • #38
                  От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                  Защо хоби класа да не може да бъде част от трофи шампионата,според мен именно на този клас трябва да се обръща повече внимание.От състезание на състезание техният брой се увеличава,а нали от тези екипажи утре ще бъдат майсторите във формата.Според мен ще трябва да се измисли по опростен правилник и да се включат във веригата.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                    Аз ли не схващам или вие трудно го обяснявате. Трофи без екстремите. Какво е това?
                    Предполагам, че аз не схващам нещо...
                    На мен по-ми прилича на крос-кънтри с джипки евридейки.
                    Чакам за разяснение.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #40
                      От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                      Не съм против Хобито, но като говорим за развитие,колко екипажа досега са преминали от Хоби в Експерт?Обратното го видяхме вече.
                      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                      0885 660 613

                      Коментар


                      • #41
                        От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                        Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                        Не съм против Хобито, но като говорим за развитие,колко екипажа досега са преминали от Хоби в Експерт?Обратното го видяхме вече.
                        В Експерт разходите са много по-големи, нормално е хората да се ориентират към Хоби класа. Този клас има бъдеще като най-масов. Организаторите ще решат дали си струва да има шампион и там, но това е реалността.

                        Доста е прав Пламен Тенев, че този клас е нещо като рали с лебедки, но при подходящи трасета може да бъде интересен....

                        Коментар


                        • #42
                          От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                          Е щом има клас и награждаване, какво пречи да има и шампион?
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                            Аз съм сигурен, че си струва. Формата на бреслау е точно такъв.
                            просто нека момчетата да не се плашат от малко лебедки.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #44
                              От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                              Правилника трябва да не позволява машини които не са в оригинален вид да се състезават в хоби класа.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                                Tук май се говори за "стара чанта с нови дръжки". Тези състезания ги карахме 2003, 2004 и т.н до 2010. Разгледайте темите за първите състезания във Варна(имаше дори две в годините назад през седмица), Бистрица, Габрово, Ком - Емине, Пловдив и много, много други в периода. Този "мач" сме го "играли" вече, ама няма нищо лошо в цикличността на процесите.
                                Говорите, че в БГ няма подготвени коли да бият гърците и турците, как едно време сме ги били на техен терен, а сега те си връщат. И преди гърците бяха с добри коли и караха в екип, но губеха и редяха класиранията, за да не загубят. Ами ще ви кажа, с риска да ме разпънете на кръст: просто едно време нашите пилоти бяха с класа над всички останали, сега за съжаление форумните офроудъри са много по-добри от тези на терен. Знам какво казвам и заставам зад думите си, като съм сигурен, че повечето, които пишат тук ще ме обругаят за изтъкнатата истината. Кофти е, но това е гадната реалност. Само да уточня: пилотите и навигаторите ги има и сега, но не карат.
                                Сега по темата:
                                1. За да има какъвто и да било шампионат, в какъвто и да било клас, по какъвто и да било спорт са нужни адекватни изисквания (в случая минимални за сигурност и проходимост).
                                2. Ако обаче се въведат изисквания за сигурност(поне клетка) и проходимост(поне лебедка), как ще се определя, кой е за Експерт и кой за Хоби след като у нас нямало подготвени коли за "Кралския клас" изкл. тази на Киров.
                                3. Какво ще спре слабите Експерти да преминат в Хобито?
                                Аз съм на мнение, че първо трябва да се уточните какъв формат ще карате, а след това колко и какви класове ще има. Но това мнение си е мое и не ангажирам никого с него. Христов вдигна летвата много високо с трасето за трофи в Кърджали и сега всички останали организатори ще го последват и ще се опитат дори да го задминат. Да обаче никой от българските състезатели не се представи добре там. Нали никой от вас не си мисли, че във Варна, Ст. Загора, Самоков и прочие ще е по-лесно?
                                Ето ви теми по които да мислите и подготвяйте колите, защото скоро ще става дума за Турбо Хард и Хард Трофи.
                                Поздрави на всички и нищо лично към никого.
                                "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                                „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X