Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Национален шампионат " Bulgaria Trophy Challenge" 2015 - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
    Трофи веригата има 9 кръга и имам предложения:
    1/ Нека тези които ще участват във веригата да направят заявки за участие в класирането и да се пусне списък с конкуренцията. Участваш ли във веригата трябва задължително да караш определен брой състезания, пропуснеш ли един старт повече те изключват от класирането за веригата. Участваш в клас Експерт -до края караш в Експерт, Караш в Хоби -до края караш в Хоби.
    2/ Нека класовете в Трофи веригата да са еднакви за всички състезания. Не в едни да има един клас а в други да не са предвидени. Водих дълъг разговор по телефона дали ще има Хоби във Варна. За сега никой не знае. Ако го има в другите състезания е редно да го има и във Варна. Ако дадено състезание е във веригата то организатора на същата трябва да задължи организатора на състезанието да се организира по правилата на веригата и с класовете на веригата.

    До този момент Пламен Тенев още не е гледал какво пишем тук в темата. Според мен организатора на
    Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

    трябва да му звънне и да стане ясно какво ще става с тези класове. Приятно ми е да се чувам с този и онзи и да си поприказваме но не съм човека който може да каже какво е в главата на Пламен. Ако няма да има Хоби клас то състезанието ще е компрометирано относно веригата.






    3/ Май ще се наложи един вид "паспортизиране" на автомобилите. Направи ли се това ще се улеснят техническите прегледи преди състезанията. Няма да има възможност автомобил за Експерт да се пуска в Хоби. Видяхме как Ушко бе записан за Експерт в Кърджали а изведнъж отиде в Хоби. Не бе редно.
    Ще кажете кой ще го прави това "Паспортизиране"? Ами бих се наел с тази задача но от там идва следващото предложение:
    4/ Изискванията към автомобилите за различните класове трябва да са точни и ясни. Като се строи автомобил да има ръководство по което да става. Стига с този "селски" тунинг. Повечето автомобили са СТЪКМИСТИКА, купето ЪГЛОШЛАЙФ ПРОЕКТ, окачването ВИНКЕЛЩАЙН, ужас някакъв. На повечето колите са като сдъвкани и изплюти и технически неизправни. Водих разговор в Кърджали това кой как си конструира автомобилите и присъстващите стигнаха до извода че всичко се прави на принципа ОПИТ-ГРЕШКА
    5/ Реална регистрация и реален технически преглед според изискванията за автомобилите.


    Батаците се задълбочават с всяка изминала година.
    Имам още предложения но на час по лъжичка. Нека се осмислят тези.
    Как да се участва в нещо голямо където няма ясни правила ,организаторите правят каквото си знаят и не се интересуват какво става в другите състезания а участниците не знаят къде да го снесат и по какъв начин


    Благо, всичко това което предлагаш не е лошо, но не е реализуемо на този етап.
    По първото ти предложение за заявките съм за- нека наистина се знаят кои са участниците, но не може да ги накараме да карат всички състезания-това е обречено на провал. Само си представи- тръшка те някакъв грип и не можеш да отидеш да караш на едно състезание, и какво правим-изгаряш, отпадаш!
    Във Веригата участва за момента само един клас в Трофито и това е клас "Експерт" от догодина може би вече ще са и Хоби, а може би и Прото. Всеки един организатор си решава за момента дали ще има Хоби клас или не.
    Това че Ушко кара в Хобито на Кърджали си е в негов минус- просто не взима никакви точки от това състезание за Веригата.
    Колкото до изискванията за автомобилите- да , съгласен съм трябва да има такива, но това за догодина.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • #17
      От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Порочно е според мен да имаш 2 първи места на състезания които са ти наблизо, а някой с 9 седми места да е шампион.
      Въобще не е порочно и така е правилно и честно !
      Първите места на местното състезание не са критерий, а не рядко са и плод на обстоятелства - малко участници, познаване на района, местна подкрепа и т.н. хипотези...
      Обаче този, който е ходил на девет състезания и се е класирал седми се е преборил девет пъти, за да завоюва това седмо място !
      Разбира се, че той ще трябва да е по-напред от този дето е спечелил двете местни състезания !!!


      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
      Трофи веригата има 9 кръга и имам предложения:
      Смятам, че повечето от предложенията ти имат дискриминационен характер и не е правилно да се приемат...не отричам или отхвърлям всички, но не забравяй, че всяко ограничение, рестрикция или забрана във връзка с определяне на участниците или къде и как да карат ще нарушат свободата на избор, респективно ще намалят участниците и т.н.
      Не коментирам техническите изисквания, защото там в момента е дълбоко блато и ще се видите в чудо
      Като ти чета предложенията, направо си е за Комисия в БФАС... Което не е лошо...поне ще има ред
      Смятам, че е време Влади да удари по масата, да събере всички организатори и да се промени правилника !!!
      Настоящия е сложен, неработещ и меко казано смешен (без да обиждам никого).
      Изисква от Организатора да има двама счетоводителя минимум и двама да гледат тракове до следващото състезание

      Коментар


      • #18
        От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

        Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
        А за промяна на точките съм за, но нека и други си кажат мнението.
        Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
        Подкрепям точковата система предложена от Тодор Христов.
        Така наистина има по голяма вероятност за разместване в челните места и по голяма интрига.
        Ето как ще изглежда класирането след първия кръг, ако ползваме всеобщо приетата система за точкуване :

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ranking.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5649040

        Всички чужденци са заявили изрично участие във веригата, като гърците имат планове за поне за четири състезания, турците се готвят за Варна, а за Самоков ще идват със сигурност (от сега уговаряме автовоз от границата).
        Португалеца ми потвърди вчера за Варна, ще идва на Пловдив и Самоков със сигурност.
        Ако приемем съществуващата система, то първите трима гърци (ще карат поне четири състезания) стават недостижими и разместванията ще бъдат козметични и то след петото място...т.е. загубва се интригата за българските екипажи, от там и интереса към състезанията...
        И още нещо...много важно
        при девет кръга трябва на края да отпаднат поне два слаби резултата, защото ще облекчи състезателите финансово и ще запази интригата до последния кръг !!!
        Мислете го...
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 18-03-15, 09:06.

        Коментар


        • #19
          От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

          Изисква от Организатора да има двама счетоводителя минимум и двама да гледат тракове до следващото състезание

          Това не е вярно.Наско от Русе проверява траковете още до 5-та минута.Ако има възражения,тогава се гледат отново.А за порочната практика да не се гледат тракове са виновни само организаторите,като по този начин се създават предпоставки за спорове,размествания в класиране и караници.Лошото в тези случаи е,че някои от състезателите остават с впечатлението за "подпиране и лансиране" на даден екипаж,а оттам се стига и до кавги между самите състезатели.
          Точно и поради тези причини няма взаимопомощ между българските екипажи.Всеки се бори сам за себе си,а има и случаи за умишлена заблуда или криене на маркери,само и само да не се помага.
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар


          • #20
            От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

            С Тодор Христов се чухме по телефона и човека отново предложи да е домакин на една среща между организатори и хора, които са заинтересовани от Трофи шампионата, с идеи и смислени предложения, относно бъдещето на тази Верига.
            За това предлагам на 18-19 април да се съберем в Троян и да обсъдим всичко това, за което пишеме тука и си чешем езиците. Ако някой организатор е възпрепятстван и не може да присъства, нека опълномощи друг такъв или изпрати някой, който да го представлява.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #21
              От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

              Правилника наистина е малко сложен , но го има и всички които искат да участват в веригата трябва да го спазват и прилагат , говоря за организаторите . Какво се получава до сега - организатора си пуска свой правилник , в който правилник някои параграфи и точки липсват или противоречат със правилника на веригата . Същевременно състезанието е част Трофи веригата , а състезателите почват да се питат защо се нарича верига щом се кара по различни правилници ... Моето предложение е всеки организатор който иска участва в „Bulgaria Trophy Challenge 2015” да се задължи да спазва и прилага регламента на веригата .
              Предложението на Тодор за точките е добро , така повече участници имат шансове за призови места . Увеличаването на броя състезания със най слаби резултати на 2 бр. също е добре .
              И тъй като в съседната тема се дискутира участието на тръбарките във веригата , според

              Чл.13. (1) За старт се допускат автомобили с висока проходимост до 3,5 тона и редовна регистрация, преминали проверка при Административните и Технически комисии на отделните състезания.
              (2) Не се допускат МПС тип ATV, UTV, „бъги” или както и да било други МПС, които не са определени като „лек автомобил”

              не отговарят на регламента на веригата , предлагам тръбарки и бъги които отговарят на изискванията за безопасност да се състезават в конкретното състезание , но да не взимат точки за участие във веригата . Така смятам че ще е на справедливо за всички .
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #22
                От: Верига състезания Bulgaria Triphy Challenge 2015

                Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                Благо, всичко това което предлагаш не е лошо, но не е реализуемо на този етап.
                По първото ти предложение за заявките съм за- нека наистина се знаят кои са участниците, но не може да ги накараме да карат всички състезания-това е обречено на провал. Само си представи- тръшка те някакъв грип и не можеш да отидеш да караш на едно състезание, и какво правим-изгаряш, отпадаш!
                Във Веригата участва за момента само един клас в Трофито и това е клас "Експерт" от догодина може би вече ще са и Хоби, а може би и Прото. Всеки един организатор си решава за момента дали ще има Хоби клас или не.
                Това че Ушко кара в Хобито на Кърджали си е в негов минус- просто не взима никакви точки от това състезание за Веригата.
                Колкото до изискванията за автомобилите- да , съгласен съм трябва да има такива, но това за догодина.
                Нали за това е направено правилото че можеш да не участваш във всички състезания. Е то ако на повече от 50% от състезанията ако си болен то по-добре отивай в болница и се лекувай.
                Това всеки организатор сам да решава какви класове да организира внася допълнителен хаос. Сори за Любо от Пирдоп и другите искащи Хоби клас. Ако Пламен реши да прави такъв клас ще сте добре дошли ако не ..... СОРИ. Каквото можах направих. Колата която съм направил ме прави участник в единствения клас Трофи.
                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                Въобще не е порочно и така е правилно и честно !
                Първите места на местното състезание не са критерий, а не рядко са и плод на обстоятелства - малко участници, познаване на района, местна подкрепа и т.н. хипотези...
                Обаче този, който е ходил на девет състезания и се е класирал седми се е преборил девет пъти, за да завоюва това седмо място !
                Разбира се, че той ще трябва да е по-напред от този дето е спечелил двете местни състезания !!!




                Смятам, че повечето от предложенията ти имат дискриминационен характер и не е правилно да се приемат...не отричам или отхвърлям всички, но не забравяй, че всяко ограничение, рестрикция или забрана във връзка с определяне на участниците или къде и как да карат ще нарушат свободата на избор, респективно ще намалят участниците и т.н.
                Не коментирам техническите изисквания, защото там в момента е дълбоко блато и ще се видите в чудо
                Като ти чета предложенията, направо си е за Комисия в БФАС... Което не е лошо...поне ще има ред
                Смятам, че е време Влади да удари по масата, да събере всички организатори и да се промени правилника !!!
                Настоящия е сложен, неработещ и меко казано смешен (без да обиждам никого).
                Изисква от Организатора да има двама счетоводителя минимум и двама да гледат тракове до следващото състезание
                Тодор е прав за участието в местните състезания. У дома стените помагат, дано не помагат и организаторите.
                Не съм казал че ограничавам хората да карат където си искат. Не ме обвинявайте в дискриминация. Много е лесно с подготвен автомобил да се пуснеш в Хоби. Виждаш каква е конкуренцията , не те кефи и просто не слагаш лебедка. За материалната част ставаше дума. Както писа Блатото там е дълбоко.
                Не е лошо да се съберат организаторите и да се разберат. Тодор е предлагал не веднъж терен за това а може и на други места..
                Ще стигнем някога до единомислие но трябва разговори по темата .
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #23
                  От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                  Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                  За това предлагам на 18-19 април да се съберем в Троян и да обсъдим всичко това....
                  Влади,на тези дати е Сливен 4х4......някои може би ще помагат,други ще караме!?
                  "АСК ЗАГОРА 4х4"
                  0897937797....по всяко време!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                    Първоначално публикуван от Milen Dechev Преглед на мнение
                    Влади,на тези дати е Сливен 4х4......някои може би ще помагат,други ще караме!?
                    Не съм погледнал- ще ги сменим датите на 11-12 април. Ще пусна даже тема за това.
                    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                      ,,Във Веригата участва за момента само един клас в Трофито и това е клас "Експерт" от догодина може би вече ще са и Хоби, а може би и Прото. Всеки един организатор си решава за момента дали ще има Хоби клас или не.,,

                      А защо хоби класа да не е още от тази година.Миналата година се говореше за тази,а сега чета ,че се отлага за догодина.Мисля ,че хоби класа се е доказал като по масов от експерта и заслужава и той да бъде включен.Някой организатор ,око не прави хоби клас,просто състезанията от веригата ще са по малко 6-7 примерно.Може да се опита.Нека хоби участниците дадат своите мнения.

                      На 11-12.04.2015г. е велик ден.Направете срещата на Сливен и без това половината орг.ще са там.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                        Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                        Не съм погледнал- ще ги сменим датите на 11-12 април. Ще пусна даже тема за това.
                        12.04.2015г. е Великден.
                        GSM 0888 611 289; 0877 611 289

                        Коментар


                        • #27
                          От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                          Даааа Великден е - остават 4-5 април- тогава няма състезания или пък празник.
                          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                            Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                            Даааа Великден е - остават 4-5 април- тогава няма състезания или пък празник.
                            Мисля, че датата е ОК, за да имат време колегите от Варна да си преведат правилника за чужденците и да се подготвят за новите изисквания.

                            Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                            .....Ще пусна даже тема за това.
                            Хубаво е в темата организаторите на кръгове да си пуснат предложенията и корекциите, за да може на срещата да има готови проекто-предложения и да бъде по-конструктивна и да се фокусира в конкретните проблеми за решаване...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                              Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение

                              А защо хоби класа да не е още от тази година.Миналата година се говореше за тази,а сега чета ,че се отлага за догодина.Мисля ,че хоби класа се е доказал като по масов от експерта и заслужава и той да бъде включен.
                              Нека хоби участниците дадат своите мнения.

                              Аз също мисля че заслужават да участват във веригата участниците от клас Хоби!
                              Летвата в този клас се вдига със всяко изминало състезание а участниците все по-подготвени!
                              Едва ли ще е проблем да получат точки и на края на годината да се отделят пари за купи!
                              "АСК ЗАГОРА 4х4"
                              0897937797....по всяко време!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge 2015

                                Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                                Мисля, че датата е ОК, за да имат време колегите от Варна да си преведат правилника за чужденците и да се подготвят за новите изисквания.
                                Хубаво е в темата организаторите на кръгове да си пуснат предложенията и корекциите, за да може на срещата да има готови проекто-предложения и да бъде по-конструктивна и да се фокусира в конкретните проблеми за решаване...
                                Да започна с предложенията:
                                1. Последния състезателен ден било той втори или трети да не е траял, защото машините не са подготвени за това а и трудно се пресмята класирането за деня заради многото наказания и от там закъснение с общото класиране и награждаване. Оставаме само организаторите и екипажите които очакват награждаването.
                                2. Поставянето на ленти и колчета в трофито да бъде с указателна а не наказателна цел. Така ще отпадне значителна част от правилника.
                                3. Да отпадне частта с наказанията ако екипажа не е съкратил трасето, те сами се наказват с време когато се загубят. Да има наказание от 30мин. за излизане от трака око е повече от 50м. за всяко отклонение ако е съкратил тасето.
                                Последно редактирано от ДСВ; 18-03-15, 19:57.
                                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                                0896 846 246

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X