Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на раздатка, на Фрийлендър 99г.

    Здравейте колеги.Карам Паджеро, но на приятел от Севлиево, му се е счупила раздатката.
    Днес са отвили пробката за масло и то било със стружки.От това, което сте написали разбрах, че е от виското. Значи трябва ремонт на виско и раздатка, но не можах да видя някъде да сте споменавали, къде ги правят? Благодарен ще съм, ако някой сподели за Севлиево или София.
    Ако може и майсторите да са сериозни, а не учащи се.
    Пожелавам повече безаварийни на всички.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-10-13, 13:13.

    Коментар


    • От: Ремонт на раздатка, на Фрийлендър 99г.

      Мисля,че не е много позволено да се дават линкове към конкретни сервизи. Най-добре напиши в гугъл : ремонт на виско муфи.Успех!
      First Man, then Machine!
      Lada Niva
      Honda XR 400

      Коментар


      • От: Ремонт на раздатка, на Фрийлендър 99г.

        Първоначално публикуван от venci68 Преглед на мнение
        Здравейте колеги.Карам Паджеро, но на приятел от Севлиево, му се е счупила раздатката.
        Днес са отвили пробката за масло и то било със стружки.От това, което сте написали разбрах, че е от виското. Значи трябва ремонт на виско и раздатка, но не можах да видя някъде да сте споменавали, къде ги правят? Благодарен ще съм, ако някой сподели за Севлиево или София.
        Ако може и майсторите да са сериозни, а не учащи се.
        Пожелавам повече безаварийни на всички.
        Колега, в тази тема има информация за човек от форума, който се занимава с рециклиране на виско муфи - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=79270 Търси някъде в последните постове!
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

          Здравейте колеги,
          Май и на мен ми се строши раздатката. Попаднах на този майстор, от Дупница.

          В една друга тема тук открих, че се занимава с обръщане на волани също.

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=108917

          Писахме си с момчето, ползва лагери Tikmen.
          Имате ли отзиви от работата му?
          Алтернативата е да се пробвам в RAM Parts, Люлин или автоморга Донакар от Рикитница.
          RAM като че ли са най-цифра, но ми дават повече възможности, гаранция и пр, а за Донакар съм останал с добро впечатление от форума.

          Кой къде е сменял и какви са им впечатленията?

          Съобщение от модератор:
          Моля, напишете си в профила от къде сте.
          ...ЦЪК
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-02-15, 19:31.

          Коментар


          • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

            Разрових се малко в темата и реших и аз да изкажа мнение, аз съм човекът с фрилендарите от Дупница (или поне така ме наричат) цялата работа с виско муфата и раздатката е свързана без ремонт на виското каквато и раздатка да се сложи проблема остава.
            Рециклирането на муфата не е обикновен и прост процес както много хора смятат !!! Повечето "майстори" смятат че се отваря сменяваш течността и затваряш. Да ама НЕ има настройка на муфата баланс, определена спецификация по която трябва да работи за да няма проблем. Ако има въпроси за фрилендарите съм готов да Ви отговоря. надявам се да съм полезен.

            Поздрави Дани от Дупница
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-02-15, 09:50.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X