Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

    Здравейте,

    Тук може да погледнете един сполучлив вариант за водозащита на автомобила дори и малко отгоре, автомобила не е амфибия - не плува, но ходи по дъното и то сполучливо...

    Автомобила е НИВА, и братушките отново изненадват с бюджетно решение

    Видео: http://www.youtube.com/watch?v=l4kWYvH0_oY

    Снимки: http://englishrussia.com/?p=1566

    Моля модераторите да не трият или местят темата в хумор, защото темата НЕ Е смешка.

    Много бих желал да започнем да дискутираме начини, технологии, съвети и трикове за пригодяване на автомобил за преминаване на водни препятствия.

    Подобни теми може и да има, но нека тук слагаме снимки, схеми, чертежи, изчисления и по-реални неща от практиката...

    Предварително благодаря за разбирането.

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

    Да, бюджетно е решението - не те е яд да го изхвърлиш после. Освен това колко пъти ще пускате тая тема?
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

      Ако съм я пускал, сори не помня може да я съединиш или затриеш, там вече си ти

      Много поздрави,

      Като задобреем в технологията и ти ще искаш после подводен Врангел ама нъц
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

        Е, аз съм модераст само на JEEP и Ford, тук не мога да пипам.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Тук може да погледнете един сполучлив вариант за водозащита на автомобила дори и малко отгоре, автомобила не е амфибия - не плува, но ходи по дъното и то сполучливо...
          Май не е бил чак толкова сполучлив.

          Вода попала в масло. Эмульсия сгорает в цилиндрах, образуя дымовую завесу
          Горното е цитат от текст на видеото ...

          А дали решението е "бюджетно" е съвсем отделен въпрос, на който отговорът се крие в съдбата на колата след извършване на подводното пътешествие ...


          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Много бих желал да започнем да дискутираме начини, технологии, съвети и трикове за пригодяване на автомобил за преминаване на водни препятствия.

          Подобни теми може и да има, но нека тук слагаме снимки, схеми, чертежи, изчисления и по-реални неща от практиката...
          Този начин на преминаване на водни препятствия с автомобил дали е "реално нещо от практиката"?!?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

            Благодаря Чавдаре, не съм се изразил достатъчно ясно.

            Не искам да правя джип за водолази, а джипка с някаква значителна защита и пригоденост за преминаване на водни препятствия, на колата ми мисля фабрично пише 60 см но аз имам лош опит с тестове и затова искам да се дискутират различните методи варианти принципи а особено трикове и хитрости и умни идеи за защита на МПС...

            Целта ми е не 100 см но 50-60-70 см мисля са разумна граница за не-профи джип, без това да има фатални/трайни последици за агрегати на МПС.

            Скоро ще синстезирам и ще пусна каквото съм научил и знам за преминаване на водни препятствия и т.н...

            Много поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Целта ми е не 100 см но 50-60-70 см мисля са разумна граница за не-профи джип, без това да има фатални/трайни последици за агрегати на МПС.
              След като специалистите се изказаха, може ли ние, лаиците да поспамим малко?

              Приемаме, че задачата е след къпането колата да не се нуждае от нещо повече от измиване с маркуча, нали така?

              Според мен, проблема не е в "агрегатите на МПС" които са извън купето. Върху това може да се работи и да се реши - включително и за електрониката..

              Ако "водобезстрашието" не се прави за конкретно състезание или демонстрация, главния проблем (според мен) идва когато водата мине нивото на педалите. Ако ти намокри седалките, това значи, че не само ще ходиш с мокри гащи поне до вечерта, ами и че ще трябва да ги демонтираш (не гащите а седалките) переш и сушиш - дълго и продължително. Моят скромен опит показва, че без да се търбушат, сушенето през лятото отнема минимум 2 дни. Ако не се изсушат мухлясват, и тръгва една миризма дето никакви "борчета" не могат да задушат...

              Ако ли пък влезе под таблото и във въздухопроводите, следва още по-неприятна операция за разглобяване и почистване.

              Хептен пък да не говорим за съдържанието на багажника...

              Т.е. действително ефективна е единствено херметизацията на купето...

              Dixi!

              http://www.youtube.com/watch?v=mysp9FeOfd8
              http://www.youtube.com/watch?v=G3jcTVb4iSU
              http://www.youtube.com/watch?v=3EgFTeRRP5w
              http://www.youtube.com/watch?v=mrVuQDdOmOc

              Коментар


              • #8
                До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

                Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                Т.е. действително ефективна е единствено херметизацията на купето...

                Това за специалистите и лаиците нещо не го разбрах, но както и да е.

                Имам обаче въпросчета по същество:

                1. Смяташ ли, че е реално постижима херметизация на купето не "за конкретно състезание или демонстрация", а на джипка, която се използва нормално и в ежедневието?

                2. Какво ще стане, когато джипка с добре херметизирано купе тръгне да пресича по-дълбочка река например?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Това за специалистите и лаиците нещо не го разбрах, но както и да е.

                  Имам обаче въпросчета по същество:

                  1. Смяташ ли, че е реално постижима херметизация на купето не "за конкретно състезание или демонстрация", а на джипка, която се използва нормално и в ежедневието?

                  2. Какво ще стане, когато джипка с добре херметизирано купе тръгне да пресича по-дълбочка река например?
                  Ами ще стане" "Помоооооощ...."
                  Не е проблем да се херметезира купето според мен. Взимаш пяна за дограма и го херметезираш цялото за идеята (не че е правилния вариант), НО, някой сеща ли се защо купетата не са херметезирани фабрично.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение

                    2. Какво ще стане, когато джипка с добре херметизирано купе тръгне да пресича по-дълбочка река например?
                    Шамандура

                    Коментар


                    • #11
                      До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

                      Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
                      Шамандура
                      И аз така си мисля.
                      Поради което стигам до извода, че ако не можеш да миеш джипката от вътре с маркуча, просто нямаш работа във вода, която е толкова дълбока, че да ти напълни купето.
                      Е, освен ако не си абсолютно сигурен, че ще я преминеш достатъчно бързо, преди водата да е започнала да влиза вътре ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

                        Колеги,

                        Правенето на автомобил годен да преминава водни препятствия няма никаква връзка с херметизация на купето, това е противопоказно и опасно!

                        Херметизират се отделни елементи(компове, датчици, ел връзки и т.н.), а на други се вдигат въздуховодите на високо ниво...

                        Много поздрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Това за специалистите и лаиците нещо не го разбрах, но както и да е.
                          Ако дискусията се беше развила в академичен дух - с технически доводи и решения, нямаше да се обадя изобщо. Но след като видях на къде тръгнаха нещата реших да добавя и моите две стинки скептицизъм.

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Имам обаче въпросчета по същество:

                          1. Смяташ ли, че е реално постижима херметизация на купето не "за конкретно състезание или демонстрация", а на джипка, която се използва нормално и в ежедневието?
                          Херметизация е постижима, обаче струва ли си? Но до сега тук съм видял толкова "луди глави", че няма да се учудя ако още утре някой пусне снимки за това...

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          2. Какво ще стане, когато джипка с добре херметизирано купе тръгне да пресича по-дълбочка река например?
                          Понеже "по-дълбочка" е много относително...

                          ...Предлагам да смятаме.

                          Ако приемем въздушния обем на купето за 2.0 куб. метра и тегло на джипа 2.0 метрични тона, това означава, че колата ще загуби напълно връзка с дъното когато водата стигне до тавана (без да отчитаме наклона напред поради по-тежката предница).

                          Ако обема на купето е 3 куб. м., водата ще стигне до
                          2/3 на купето (не 2/3 на височината на джипа, а 2/3 от височината на купето над пода.

                          Нали така?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

                            Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                            Ако дискусията се беше развила в академичен дух - с технически доводи и решения, нямаше да се обадя изобщо. Но след като видях на къде тръгнаха нещата реших да добавя и моите две стинки скептицизъм.
                            Дискусия върху какво? "Бюджетно" превръщане на "Нива" в подводница?


                            Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                            Херметизация е постижима, обаче струва ли си?
                            Че не си струва е ясно. Не е ясно защо го вкара в играта вместо да дадеш тон за песен за "академичен дух"?!?


                            Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                            Понеже "по-дълбочка" е много относително...

                            ...Предлагам да смятаме.

                            Ако приемем въздушния обем на купето за 2.0 куб. метра и тегло на джипа 2.0 метрични тона, това означава, че колата ще загуби напълно връзка с дъното когато водата стигне до тавана (без да отчитаме наклона напред поради по-тежката предница).

                            Ако обема на купето е 3 куб. м., водата ще стигне до
                            2/3 на купето (не 2/3 на височината на джипа, а 2/3 от височината на купето над пода.

                            Нали така?
                            Естествено, че е относително. Защото дълбочината на водата не е единствения фактор. Има и други неща като например сила на течението и характер на дъното.
                            А и за да закъсаш насред водата не е задължително да започнеш да плуваш като сал. Може да ти е достатъчно просто да "олекнеш" за да загубят сцепление гумите ...

                            Иначе академичните сметки са хубаво нещо, ама като се правят без реката могат да станат бели ... (обърни внимание докъде е водата, когато джипът се превръща в сал)
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Водо-безстрашен пълноприводен автомобил

                              Темата е интересна, но и леко безсмислена за мен , чисто 'практично' погледнато. Лично за мен газенето в дълбока вода е баш накрая в списъка с желаните офроуд приключенията. Но това, за мен, все пак всички сме различни. Не ги гледайте братушките, при които средата е коренно различна - редукторни мостове, гуми от 37" нагоре, кабините на джипките и самите джипки са все едно изкарали няколко войни (тоест крайно и окончателно прежалени).

                              За последното Чавдар е напълно прав, че има смисъл от дискусия само за онези кабини, в които спокойно влиза маркуча.

                              Сетих се как Венци Петров ни преразкаваше за експедицията на Веско и Петя (Транссибир), които спряли да броят реките, които прекосили на бройката 60 (примерно). И в половината удавени Камази и т.н. На някои брегове са чакали с дни за да мине някой местен, който знае откъде да ги прекара през реката.

                              Тук (в Булгария) реалността е съвсем друга - планински профил, странични наклони, кал и като цяло малко реки. Не бих се наврял в Струма, колкото и да съм подготвен, може би само ако на другия бряг ме чака задължително спечелен бас, в който влиза нова джипка.

                              Малко по темата. Не знам много, но е ясно, че бензина иска значително повече подготовка от дизела и то пак с частичен успех. Моето предложение тук е да дискутираме по-скоро техниките на преминаване на дълбоки (според местните и околийски разбирания) реки (50см до 1м) - примерно в никакъв случай превключване на предавки и т.н.
                              Последно редактирано от Yaro; 16-10-07, 21:36. Причина: Допълнение

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X