Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

    ..а може би 150?

    Здравейте, колеги!

    Навил съм си на масрафа идея за джип. Идея не, направо желание. Отдавна ми писна целия да се клатушкам като наказан по потрошените варненски улици. Разхождам си ергенската селика все още, вече 4 години пост ергенска, и търпението, а и гръбначния ми ресурс се изчерпаха. Време е за нещо голямо, високо и с много място.

    Имам известен опит с rav4 2004, Discovery 96 и накрая Tiguan 2014 на половинката. Знам в какво се забърквам и какво да очаквам. А ето и какво искам:

    -Най-висока позиция на шофиране
    -Особено комфортна возия, с поне приемливи данни за асфалтови завои
    -Висока проходимост, не за ежедневно трошене по чукарите, но 6-7 пъти в годината обичам да си завирам семейството в труднодостъпни райони по планините. Искам сигурност.
    -Ежедневно каране - до работа и обратно. Малко разстояние е - няколко километра - и това ме притеснява. Как се държат огромните дизели при постоянен студен старт и къси преходи, и дали това не им скъсява живота неимоверно? Ако да, по какъв начин, освен с печка, мога да предпазя двигателя?
    -Място, място и пак място. И лукс.
    -Ще се ползва като family cruiser, с леки проблясъци на мачовизъм. Имам затормозяваща работа и искам машината на моя страна в борбата с ежедневния стрес.
    -Адаптивно въздушно окачване, блокажи, ниски предавки, печка. Останалото са гъдели, не че са излишни, но са гъдели.
    -Не смятам да пестя от поддръжка на машината, но границата м/у ентусиазъм и глупост е тънка, особено в нашата реалност. Нека не я купувам наново на всеки 5 години.
    -Искам да се насладя на парахода 7-10 години и след това да го оставя да премине в графата adventure/работен кон/чук/лов. Не мисля да се разделям с машината, преди да е предала богу дух, което май ще рече, че търся джип за цял живот. Звучи нереално, знам. В тоз ред на мисли живо ме интересуват съпътстващите разходи на ТЛК 100 и 200, данъци, такси, възможност за регистрация като товарен(N1 хомологазция) и т.н.
    -автоматик, разбира се.
    -бюджетно съм се ограничил на 60-65к. В мобиле попадам на ТЛК 200 и V8, които се вместват в цифрите, но са прескочили психологическата граница от 200 000. Трябва ли да ми пука особено?



    Тук се крият 2 ТЛК 100, които всъщност ме спечелиха за каузата. Има нещо в този джип, което адски ми харесва. Притеснява ме само доста по-слабият двигател (4.2 Д), и да знам че е за сметка на ресурса, но не е ли мъка по изпреварвания и катерене? Как стоят нещата с евентуална софтуерна оптимизация? Не говоря за чип или power box


    Всяка помощ е от огромно значение. Наясно съм, че трябва да ги покарам, но .. както казах, всяка помощ е от значение.
    Относно двете ТЛК 100, има ли някой конкретен поглед в/у двете машини? Или поне мнение. Къде бих могъл да ги заведа в София на обстоен и качествен преглед?

    Стана малко дълго, прощавайте

    Благодаря, предварително.

  • #2
    От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

    Да ти кажа само, че ролки(5 бр) + два ремъка за 200-ца са 1832лв. Ти си направи сметка дали да е 200-ца
    П.П. На повечето въпроси сам си си отговорил

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

      Не са ми се получили линковете в първия пост. Дайте ми съвет относно тези трите
      "И тези няма да се получат. Чети правилата първо."

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

        Аз лично на този етап бих взел стотицата, макар и добре да зная, че тлк 200 върви много по-добре и "по-съвременно", просто личен избор
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

          Просто са два различни автомобила. 200-цата определено не ме грабна за разлика от 100-цата. Въпрос на вкус, лични предпочитания и дълбочина на джоба е

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

            Помисли за бензинова 100ца или лексус гх. И едно читаво газово инжекцион растройство.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

              Разликата във вървежа и пътното поведение на дизелови 100 и 200 е от небето до земята. Ако не те притеснява по високата цена и по скъпата поддръжка, няма какво да му мислиш.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

                Дебела е 200-цата, не предполагах, че чак толкова. Цитираните цени ме притесняват, а и не е включен труда в разбора, предполагам.
                Мисля си да се насоча към 100 4.2ТД. Изчел съм всичко, което се намира във форума относно този модел и двигател. Не ми стана ясно обаче, за какво трябва да гледам при покупка на такъв автомобил. Имам впредвид ТЛК 100 2006г 4.2ТД. Слаби места, странни модификации с промени в задвижване и екстри, скрити следи от лоша поддръжка? Нека някой с директен поглед над 100цата след 2005та помогне, моля.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

                  Карам 100-тица,4.2 и съм много доволен, но маааалко ми е бавна. Има много предимства пред 200-тицата, и е много по-здрава. Но трябва да покараш и двете и сам да си вземеш решение. Успех!
                  0887 526 564/ 0897 933 755 /

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

                    Има и една,на която викат "105",та,ако е за здравина и проходимост...Казват,че Тойота не е правила нищо по-добро.Иначе зависи в какави условия и как се експлоатира колата,ако сравняваме 100 и 200,то втората бие по всички показатели.Ама по всички,дори се приближава малко до МБ Г500 А за Вашите изисквания,колега,бих се насочил към Секвоя...
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

                      105 е по-"дървена" от към лукс, а човека иска максимум удобства. Дизелова 100-ца харчи и не върви, тежка е бая. Вземи възможно най-скъпата бензинова 100-ца и сам си постави газов инжекцион с бутилка, непречеща на мястото за багаж. Здрави машини са и ако я вземеш читава и я експлоатираш с акъл, няма да се счупи ! Успех !
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

                        Абсолютно съгласен! Бензинова стотица е най-добре и от към цена..
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

                          Благодаря за отговорите дотук.
                          Бензинов V8 звучи много добре, но са прекалено трудни за намиране, а и винаги ме е притеснявала идеята за присъствие на газова бутилка в багажника. Мисля, че трябва да се сбогувам с третия ред седалки в този случай.
                          Има ли някаква сериозна разлика м/у модела до 2004 и този след фейслифта? Освен нов скоростен лост и останалите промени в интериора.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

                            200 - 4,5 V8.
                            Това е върхът на ТОйота.
                            Моята е на 140 000 километра - нато версия - почти няма екстри.
                            Изчистен джип, няма проблеми с окачването. Не е на торсион.
                            900 км градско в София със 120 литра дизел...
                            Разходът е с 20% по-нисък от на 100-цата. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:155c5252e9d2d4993405ca121578014c66b25c0aacb3a90b6c1772d596b14a52.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5664711


                            Имах 3 месеца 100-ца и усетих, че е не е това, което си мислех.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140518_112810_1.jpg
Прегледи:2
Размер:124.5 КБ
ID:5664712
                            От година карам 200 - разликата е точно 10 години. (въпреки че 100-цата ми имаше повече екстри)
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141005_134330 (1280x764).jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5664714
                            TLC 200 V8
                            TLC LJ79
                            Toyota Prius2

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за избор на Land Cruiser - 100 или 200

                              За отговори на твоите въпроси:
                              -Най-висока позиция на шофиране - 200
                              -Особено комфортна возия, с поне приемливи данни за асфалтови завои - 200
                              -Висока проходимост, не за ежедневно трошене по чукарите, но 6-7 пъти в годината обичам да си завирам семейството в труднодостъпни райони по планините. Искам сигурност - 200
                              -Ежедневно каране - до работа и обратно. Малко разстояние е - няколко километра - и това ме притеснява. Как се държат огромните дизели при постоянен студен старт и къси преходи, и дали това не им скъсява живота неимоверно? Ако да, по какъв начин, освен с печка, мога да предпазя двигателя? - печка и термостат на 82

                              -Място, място и пак място. И лукс. - 200
                              -Ще се ползва като family cruiser, с леки проблясъци на мачовизъм. Имам затормозяваща работа и искам машината на моя страна в борбата с ежедневния стрес. - 200

                              -Адаптивно въздушно окачване, блокажи, ниски предавки, печка. Останалото са гъдели, не че са излишни, но са гъдели. - ами 200

                              -Не смятам да пестя от поддръжка на машината, но границата м/у ентусиазъм и глупост е тънка, особено в нашата реалност. Нека не я купувам наново на всеки 5 години. - 200

                              -Искам да се насладя на парахода 7-10 години и след това да го оставя да премине в графата adventure/работен кон/чук/лов. Не мисля да се разделям с машината, преди да е предала богу дух, което май ще рече, че търся джип за цял живот. Звучи нереално, знам. В тоз ред на мисли живо ме интересуват съпътстващите разходи на ТЛК 100 и 200, данъци, такси, възможност за регистрация като товарен(N1 хомологазция) и т.н. - почти еднакви са

                              -автоматик, разбира се - 6 степенния на 200 е по икономичен

                              -бюджетно съм се ограничил на 60-65к. В мобиле попадам на ТЛК 200 и V8, които се вместват в цифрите, но са прескочили психологическата граница от 200 000. Трябва ли да ми пука особено? - не са малко 200 - въпреки че при добра експлоатация държат до милион
                              TLC 200 V8
                              TLC LJ79
                              Toyota Prius2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X