Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Синхронизатор на VW ск.кутия 020

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Синхронизатор на VW ск.кутия 020

    Проблема ,че като сложа синхронизатора и зъбното колело на 1-ва скорост на вала ,зъбното колело на 1-ва спира да се върти или затяга и се върти трудно.Демонтирани се въртят нормално,но като ги монтирам на вала затягат.Въпроса ми е това проблем със синхронизатора или със зъбното колело е.При втора скорост няма такова затягане,но там разстоянието между синхронизатора и зъбното колело е значително по-гоямо.В сервизните документации четох,че нормалното разстояние е 1-1,7мм.Пробвах да разменя синхронизаторите на 1 и 2,като резултата беше отново затягане на зъбното колело на 1-ва ск.Логично е да остане зъбното колело на 1-ва виновника за затягането,но то може ли да се износи ? Т.е. конуса му,в който влиза синхронизатора...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s1.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:6082448 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s2.jpg
Прегледи:1
Размер:312.7 КБ
ID:6082449
    Последно редактирано от stypkata; 11-03-15, 14:38.

  • #2
    От: Синхронизатор на VW ск.кутия 020

    А защо си я разпинтил?
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Синхронизатор на VW ск.кутия 020

      Защото си нямам друга работа.Подариха ми я преди няколко години за части защото моята кола е със същата кутия ,но сега зимата от скука реших да я отворя да я постегна и да си имам резервна.Това е лошото,че не и знам симптомите и ми се струва че ако я сложа така с невъртящо се колело на 1-ва предавка няма да се движи колата на първа или ще тормози двигателя.Смених 2 лагера на вторичния вал.Единия беше направо смлян и сигурно е било виене голямо .Но ударих на камък с тази 1-ва скорост и не знам от къде да я подхвана.В краен случай ще сменя и зъбното колело и синхронизатора и трябва да стане.От муфата не вярвам да е а то друго не остана
      Последно редактирано от stypkata; 11-03-15, 22:47.

      Коментар


      • #4
        От: Синхронизатор на VW ск.кутия 020

        Според мен там нямаш проблем. Нормално е да има някакво усилие.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Синхронизатор на VW ск.кутия 020

          Ами всички други предавки се въртят свободно и без никакво усилие,само тази 1-ва затяга здраво...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X