Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Има си USB стандарти, включително и за Power. https://en.wikipedia.org/wiki/USB#Power
    Най-общо, устройството си детектва (или поне се опитва) към какъв порт/кабел е свързано и регулира зареждането според това. Това става през D+/D- пиновете, като за да установи Dedicated Charging Port (до 1500 mA) трябва да има резистор до 200 ома м/у D+ и D-. Иначе се самоограничава до 500 mA. Отделно вече дали това е реализирано в зарядното, какъв е кабела и дали ще успее да пропусне тоя ток си е друг въпрос. По последните стандарти по USB за зареждане може да се пусне даже и 20V/5А. От моя опит, най-добре е да се ползват зарядни поддържащи Qualcomm Quick Charge технологията. С тях обикновено си вървят и подходящи кабели. Дори и устройството да не я поддържа, те осигуряват максималния възможен ток за съответния режим. С такова си зареждам с около 1700/1800 мА ежедневно телефона. Друг е въпроса, че и "обикновено" китайско усб зарядно за запалка ми е давало около 1200 мА (имаше някаква марка де, USAMS, с квадратна "глава"). Предвид че бяха 5 бр. за 5-6 долара си беше перфектно. Само че го изгорих като си вързах буксата за запалка наобратно (явно няма защита за тъпи потребители ).
    Съвсем отделен е въпросът за управлението на зареждането в самото устройство. Точно по тази причина таблета ми събира прах вкъщи, щото се оказа че с каквото и да го зареждам, навигация + екран на макс дърпа повече ток отколкото влиза през USB-то. И това си е признат дефект от производителя и се наблюдава и при други модели (великата китайска марка Cube). Даже и със неговото си "оригинално" зарядно и кабел, което иначе е доста "потентно" и върши добра работа за други устройства /телефони/.

    Коментар


    • #92
      От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Това програмчЕ е готино да, аз също попаднах на него преди време.
      То обаче мери какво се случва около батерията, не мери директно какво тече през кабела и УСБ порта респективно.

      С кабела на киндъла обаче ме матира.

      Моят като го гледам колко е тънък и без замерване бях сигурен, че 1А няма как да докара до дивайса.
      Та направих един тест с тази програмка и 2 кабела - киндълският (горе) и някаква китайщина грозна, само за зареждане (долу).
      Китаеца цели 2 лева, киндълският си е дошъл с дивйса ....

      Ето и резултат

      Тоест:

      1.1А влизат в батерията
      1.5А влизат през порта
      0.4А в настоящоят момент яде хардуера + някакъв процент грешка на измервателната техника.

      Кабелът на Kindle -a ти изобщо не прилича на моя. Моят е черен и по-дебел. Особено ако устройството е refurbish или купено на старо, може да не е оригинален. Ако случаят не е такъв, значи Amazon слагат какъвто им падне.
      Зарядното има значение, някои китайски, които ги пише 1 A или 2А изобщо не могат да ми дадат такъв ток. Масово в левчетата и магазините за телефони има и 500-750 ма зарядни. Моето зарядно е Tronsmart Quick charge 3.0. Но не идва с кабели, което е ужасна грешка на производителя - с повечето кабели ще си псуват зарядното. Следващият път ще си взема от Aliexpress Aukey или Ugreen.
      А разликата определено не е 5 мин. в зареждането с 240 ma се разрежда, ако го ползваш и зареждаш, с 500 едвам едвам напредват процентите, със 750 е приемливо. А с 1050 направо през минута -две се качва вс процент, а аз си цъкам. Поне на моя телефон. Пък да не говорим ако си навън и бързо трябва да стартира от 0% с powerbank и да се обадиш. Само с хубави кабели и батерии става тоя номер, иначе трябва да изключиш и 15-20 мин. да чакаш.

      Коментар


      • #93
        От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

        Може би да не е оргинален.
        Киндъла е бял и като блондинка реших, че щом кабела си е бял и са ми го дали с него - значи е оригинален.

        Все тая. Въпросът е, че от кабела зависи много за какво време ще се зареди глистът на другият му край.
        Един от факторите, естествено. С различни кабели разликите могат да станат драстични.

        За мен всеки, който го интересува този въпрос трябва да си купи един USB meter като обсъжданите вече в темата.
        Тези, които са за USB2 са достатъчно евтини и масови.
        Тези прекарващи USB3 все още са скъпички.
        Но ако не се интересуваме да носим данни докато мерим - няма никакво значение коя версия ще бъде.
        Ако се ползва зарядно или зарядна банка пък съвсем.
        Ако не е дефектен метъра и работи - вършат идеална работа.
        И според мен са за предпочитане от зофтуерни такива.


        П.С: Понеже по-горе на няколко пъти направих язвителни забележки по адрес автомобилното зарядно на блутут интеркомите SENA - не искам да бъда разбран неправилно!
        За мен тази марка е най-доброто в тази област.
        Технологичо винаги крачка напред, върховно качество и най-адекватно работещото шумоподтискане.
        Обаче с това си инженерно безумие ще блестят доста време.
        Въпреки жълтата лепенка на която пише да се ползва само с техни устройства.
        И въпреки факта, че го пробутваха само с един модел. После явно отнесли немалко хейт, при следващият модел интерком вече всичките им зарядни се придържат кум хуйесби спедификациите!
        Последно редактирано от Esper; 26-02-17, 07:53.
        Враг усраине

        Коментар


        • #94
          От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

          Оригинален си е кабела моя киндъл 4 non touch дойде със същия.
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #95
            От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

            Може би има значение и това, че моят е последният Kindle Paperwhite 3. Сигурно са отделили специално внимание на повишената нужда на хората от качествен заряд.

            Колкото до Xiaomi-то в руския форум пише, че тази грешка означава дефектирала вътрешна флаш памет. Това наистина е лошо. Понякога помагала смяната на кабела.

            Коментар


            • #96
              От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

              http://www.carpbg.com/forum/viewtopi...40120&start=60
              В друг форум,точно тия кабели разисквахме.Да не качвам всичко наново,давам линк към темата.Ще се радвам,някой наистина знаещ,да коментира дали изводите ми са правилни.Един от знаещите за които се сещам е Ясен.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #97
                От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                http://www.carpbg.com/forum/viewtopi...40120&start=60
                В друг форум,точно тия кабели разисквахме.Да не качвам всичко наново,давам линк към темата.Ще се радвам,някой наистина знаещ,да коментира дали изводите ми са правилни.Един от знаещите за които се сещам е Ясен.
                Има някакъв проблем с линка - дава ми грешка 404.

                Коментар


                • #98
                  От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                  След кабелите да разчоплиме и USB зарядните.Някой са означени с output-5v.други output-5,2v.реално има ли разлика м/у тях и съответно взаимозаменяеми ли са?

                  Коментар


                  • #99
                    От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                    Гледай произход и ампери. Дали е 5 или 5,2В няма значение. Хубаво захранване, на което пише 5,2В не съм виждал, но това не означава, че няма такова.
                    Последно редактирано от bokomo; 06-04-17, 22:02.

                    Коментар


                    • От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                      Всички по-нови на Епъл са 5.2 волта. Има значение, иначе няма как да си вземеш амперите.

                      Коментар


                      • От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                        Некачествените USB накрайници стоят хлабаво в гнездата.Качествените такива стоят стегнато и се усеща нещо като щракване когато си легне.
                        BMW X6

                        Коментар


                        • От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                          Разликата е всъщност, най-вероятно консумацията на хардиуера - дисплех, процесор, etc.

                          Тоест:

                          1.1А влизат в батерията
                          1.5А влизат през порта
                          0.4А в настоящоят момент яде хардуера + някакъв процент грешка на измервателната техника.
                          Така е, но не съвсем.
                          Това което съм мерил на моя телефон с подобна джаджа и собствения му тест на батерията:

                          На USB порта имам около:
                          1Ax5.2V=5.2W
                          На самата батерия имам примерно:
                          1.3Ax3.6V=4.68W
                          За целите на теста съм спрял всичко ненужно по телефона, и теста без заряд показва консумация на телефона:
                          0.08Ax3.6V=0.288W

                          Общата консумация на батерията и телефона:
                          4.68W+0.288W=4.968W

                          КПД на захранващата електроника на телефона:
                          4.968W/5.2W=95.5%
                          което ми се вижда множко, но защо не, това показват измерванията.

                          Коментар


                          • От: Имат ли разлики USB кабелите за зареждане

                            Не видях как мога да си редактирам поста.
                            Сетих се, че като заспи телефона съм виждал прогноза в тестовете, че ще изкара 7 дни.
                            Така че тези 0.288W горе не са съвсем коректни, защото 2А/h разделени на 7 дни правят 0.012A ток като спи, т.е. около 0.0432W
                            Но на фона на 4.68W които влизат в батерията, грешка от 0.2448W не е фатална.
                            КПД на DC-DC конвертора в такъв случай се получава около 90% което вече е една по-реално изглеждаща цифра.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X