Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция за доставка на провизии до родопски села

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Акция за доставка на провизии до родопски села

    Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
    ... Към селата никой не е почвал да почиства.
    Прегледай една тема за село Ямна от преди няколко години...Дами, стегнете се!
    П.П. Бачо Илия има и гребло....земете ги помислете тея работи бе Офроуд МСС!

    П.П.П. Организирайте го това елементарно нещо като хората де! Развънете се по телефони...(не само на Йончев за репортери)..напънете се малко! МОЖЕТЕ!
    Последно редактирано от goshko-loshko; 11-03-15, 15:24.

    Коментар


    • #17
      От: Акция за доставка на провизии до родопски села

      Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
      ... пътят все още е затворен за движение...
      И това не трябва да е притеснение! Има полета, ниви.....За справка изрови темата за мммм...Николаево ако не се лъжа. Онази дето заралии и пловдивчани стигнаха където трябва и свършиха работа нищо , че чичко милиционер не им даде да минат по пътя.

      Коментар


      • #18
        От: Акция за доставка на провизии до родопски села

        Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
        Здравейте,От МСС офроуд
        Добре би било да се представите, ако искате повече съмишленици за каузата. Кои сте? За какво се борите?... Имате едно представяне (поправете ме ако греша) в МСС подфорума, но там достъп имат само членове на МСС.
        П.П. За широката публика - МСС е съкращение от Мобилна Спасителна Служба

        Коментар


        • #19
          От: Акция за доставка на провизии до родопски села

          Гошко, няма нужда от 2000 канала, едно джакузи и парна баня стигат

          ВАС е съд, тук такова понятие няма....
          Георги Гатев

          Коментар


          • #20
            От: Акция за доставка на провизии до родопски села

            Чакам още информация, по-късно довечера ще имам по-голяма яснота за точни времена и местоположения и ще напиша тук.
            Георги Гатев

            Коментар


            • #21
              От: Акция за доставка на провизии до родопски села

              Нека постовете ми да не са причина някой желаещ да помогне да се разколебае! ВСИЧКИ членове на Офроуд МСС са ми ПРИЯТЕЛИ! Не познати, а приятели! Хора, които са идвали да ми помагат по нощите с един единствен въпрос "Къде си?". Именно за това и по-разгорещения тон!....Нещата ще се случат защото те могат!

              Коментар


              • #22
                От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                Информацията ми от преди малко е, че пътят Кърджали-Ардино се почиства в момента, но все още е затворен за движение. Към селата никой не е почвал да почиства.
                Отворен е пътя, на 90% са разчистени и към селата, а до петък ако не вали ще разчистят другите 10%.
                Последно редактирано от Zahari007; 11-03-15, 19:29. Причина: Прав.грешка
                LZ1ZAH

                Коментар


                • #23
                  От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                  Идеята ни е да тръгнем в 20:00 в Петък от София и да стигнем до Кърджали, където да преспим. На следващата сутрин ще потеглим за засегнатите села. Утре трябва да получим окончателна цена за 100 бр. генератор+туба+удължител с разклонител. Има 4-5 джипа, които ще се включат за извозването им (проверил съм, че 100 бр. ще се съберат в 4-5 големи джипа). За момента има нужда да намерим пари за закупуването на комплектите генератори и горивото за тях (хубаво е да закараме работещи комплекти - т.е. с пълни туби ).



                  Говорих със заместник областния управител на Кърджали, от която получих следната информация:
                  Пътищата се разчистват. Освен снега сериозен проблем са падналите дървета. Организират комбинирани екипи - горски и електро за да може да се свърши работа по-бързо.

                  Най-проблемна е ситуацията в община Ардино където в цялата община няма ток. Все още нямат крайна дата за отстраняване на повредите. Работят съвместно с екипи на EVN. Утре следобяд ще се чуем със заместник областния управител за по-актуална информация - кои села и махали са най-труднодостъпни и проблемни.

                  Най-сериозната липса като цяло е липсата на ток. Каза ми, че хората имат хранителни запаси.


                  Допълнително инфо:
                  Мой познат е пътувал до две села до Ардино днес. Каза, че снегът се топи с много бързи темпове, но все още има много. Това, което му е направило впечатление е, че има доста паднали стълболве и да места са карали върху проводниците на електроперносната мрежа, които са били разпилени по асвалта.
                  Георги Гатев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                    Проблемите с ел. захранването не са само в EVN или който и там да е, но и в електопреносната мрежа (110kV), която е държавна, също има сериозни проблеми и ще има още доста време. Днес говорих с техни представители, системата е в срив.
                    Снегът ще се стопи, проблемите по-бавно.

                    Може да се нахвърляте колкото искате срещу Жоро, но той все пак прави някаква организация, която никой друг не направи.
                    Далече съм, имам сериозни други проблеми, не мога лично да се включа, за това мога само да приветствам всяка инициатива, която да покаже, че и ние, тоолкова извесният охроуд-форум се включваме, макар и късно.

                    Акцията е одобрена от ОС, което значи, че залагаме реномето си.

                    За това, нека сме позитивни и направим каквото можем.

                    Хубаво е, че има някакви спонсори (колкото и да мразя тази дума).
                    Нека помислим за вариант, генераторите да не са безвъзмезда помощ, доколкото са необходими за сравнително кратък период; не се знае, кога може да се окажат необходими на друго място. Да се предоставят за временно ползване, до решаване на проблемите на електроразпределителната и електропреносната мрежа на засегнатите в момента райони, да се организира акция за прибирането и съхраняването им и последващо използване.
                    Да се набавят и бензиномоторни резачки, на същия принцип - за временно ползване.
                    П.С. Пиша тук, защото сега е момента всички съпричастни към нашия форум и към идеята за активно гражданско общество, които може и да не са много популярни, но имат желание да направят нещо полезно, да се включат.
                    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                      Радо, много добра е идеята ти за временно предоставяне, но не знам дали и къде бихме могли да съхраняваме генераторите (резачките) след като приключи нуждата там. Инак може да е добра идеята - по този начин ще може да са полезни за други пострадали при следващи бедствия. Трябва да се обмисли ...
                      Последно редактирано от upi; 11-03-15, 23:47.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                        Можем.
                        Ако няма къде, ще намеря.
                        Не съм в центъра на България, но не е проблем.
                        Това за сега е от мен.
                        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                          Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
                          ...окончателна цена за 100 бр. генератор+туба+удължител с разклонител...
                          Приемате ли идеи?
                          На мен лично ми се струва доволно тъпо да се кара един тон (100 туби Х 10 л) бензин от София до кърджалийско с лекотоварни автомобили - смятам го в туби по 10 л, като нещо средно (м/у 5л и 20л). Също така и да се харчат трудно събрани от дарения пари за 100 туби. Туба от 10 литра е двайсетина лева, което (според споменато от Ник Николов), представлява 1/6 генератор (120лв за генератор 600 вата), иначе казано - 100туби представляват 16 генератора примерно. Надали местните толкова нямат никакви съдове! Предлагам да участвам със сглобяването на удължителите на място, отново за да не се разкарват стотици метри жици на няколкостотин километра (пък и стойността - онези дарени пари). В местните железарии със сигурност са налични необходимите компоненти, сам (а не вярвам да остана без подкрепа) ще се справя за максимум 2-3 часа.
                          Всичко това - разбира се - има смисъл, ако самите туби и разклонители не представляват дарение.

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          ...не знам дали и къде бихме могли да съхраняваме генераторите...
                          Подкрепям идеята на Гадев. Ако тези генератори ще се съберат в 5 джипки (в добавка с кубик бензин), то без никакъв проблем мога да предоставя площ за съхранението им.
                          Последно редактирано от davc; 11-03-15, 23:57.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                            Аз съм въпросният познат

                            Днес с още един приятел (май вече е вчера де ) закарахме с моята кола провизии и генератор на роднините ми в района.
                            Ето снимки от събитието: https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
                            Цъкайте надясно, над 200 са. Съжалявам, че не са организирани по-добре... но за толкова време, толкова

                            Ходихме до селата Бял Извор и Стояново, община Ардино. И до двете се стига вече с обикновена кола, дори не трябва 4х4. Пътищата са изчистени до асфалт и няма проблем да се кара.

                            Та... в общи линии главните пътища са проходими. Всички села които са на тях, предполагам ще се снабдят с всичко необходимо до събота.
                            Магазините се зареждат, хората си помагат... тук-таме има генератори и хората зареждат телефони там.

                            Надявам се, че това няма да се приеме като реклама... но мисля че в момента си е жизнено важна информация.
                            Единственият работещ мобилен оператор в района е Теленор. Вземете си техни сим карти като ходите там.

                            Видях с очите си пораженията.... гората е масово изпотрошена... в двора на вилата ни вече има начупени дърва за 2-3 зими.
                            Не мисля, че скоро ще има ток... подозирам че кабелите са скъсани навсякъде... не просто на места, а по цялото протежение на далекопровода, между всеки два стълба, а на много места и самите стълбове са строшени. Не знам колко време ще трябва да се възстанови мрежата. Не съм специалист... но ми изглежда като много...

                            Днес времето беше страхотно... 5-10 градуса, яко слънце и т.н. Ако продължава с тия темпове, много скоро Гърция и Турция ще плачат

                            Голямата част от хората нямат идея какво им се е случило. Поне до днес не бяха получавали много новини... за тях си е просто "малко сняг" и "нямаме ток". Това особено важи за моето село, където няма ЧАК толкова много сняг колкото по пътя до там.

                            За селата до които има достъп, в момента може би най-големият проблем е че не могат да си изкарат колите до пътя. Надявам се скоро общинските подизпълнители да минат да изчистят малките селски улички. Но има доста сняг и подозирам, че няма да е лесно (следователно няма да е скоро, освен ако не се постопи снега)
                            Audi S6 UrS6 2.2 Turbo Quattro - 1996

                            Коментар


                            • #29
                              От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Приемате ли идеи?
                              На мен лично ми се струва доволно тъпо да се кара един тон (100 туби Х 10 л) бензин от София до кърджалийско с лекотоварни автомобили - смятам го в туби по 10 л, като нещо средно (м/у 5л и 20л). Също така и да се харчат трудно събрани от дарения пари за 100 туби. Туба от 10 литра е двайсетина лева, което (според споменато от Ник Николов), представлява 1/6 генератор (120лв за генератор 600 вата), иначе казано - 100туби представляват 16 генератора примерно. Надали местните толкова нямат никакви съдове! Предлагам да участвам със сглобяването на удължителите на място, отново за да не се разкарват стотици метри жици на няколкостотин километра (пък и стойността - онези дарени пари). В местните железарии със сигурност са налични необходимите компоненти, сам (а не вярвам да остана без подкрепа) ще се справя за максимум 2-3 часа.
                              Всичко това - разбира се - има смисъл, ако самите туби и разклонители не представляват дарение.
                              Ако няма ток, и бензиностанциите не работят.
                              Дали ще пълниш туби в София или в Кърджали - все тай, освен миризмата в купето.
                              Местните "джелезариЙ са опциЙ" при наличие на много личен състав и време.
                              Стойността на кабела е същата, ако не и по-ниска в големите населени места.
                              Ключовата дума е "време".
                              Петък е късно но никой не предложи друга опция.
                              П.С. И не съм убеденм че стройността на "домашните разклонители" ще е по-малка, макар че съм сигурен, че качеството ще е по-добро.
                              Със сигурност ще има нужда и от хора с познания по електротехника на място, така че, Жоро, търси място и на колегата davc.
                              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Акция за доставка на провизии до родопски села

                                В Кърджали има всичко и всичко работи. Бензиностанции, железарии и т.н.
                                И почти няма сняг... доста е силен контраста
                                Audi S6 UrS6 2.2 Turbo Quattro - 1996

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X