Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения относно Toyota Hilux

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения относно Toyota Hilux

    Здравейте,

    Огледал съм се в една камионетка, но никога не съм карал и нямам никакви наблюдения върху подобни автомобили досега, затова реших да събера мнения оттук. Сигурно във форума има подобни дискусии, но предпочетох да отворя нова тема. Ето това е обектът на моето желание:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Toyota.JPG
Прегледи:1
Размер:169.1 КБ
ID:6082419

    Единственото,което знам е, че тези Тойоти са много здрави и надеждни. Притеснява ме относително слабият двигател със само 79кс, но от друга страна - на мен май повече не ми и трябва. Само не знам, дали няма да се задъхва, като я понатоваря. В обявата не пише, какъв му е обемът на този двигател, но ще се радвам, ако някой го разпознае по конските сили и сподели мнение за него. Моторът разбира се е дизелов, предполагам - без турбо, като се съди по мощността. Колата е в чужбина и все още не съм контактувал с продавача, защото не съм много наясно, какво точно да го питам, а и още не съм решил да я купувам. Просто чакам някой да ме разубеди или пък да ме нахъса допълнително.

    П.П. Как да редактирам заглавието, в което съм написал Hylux, вместо Hilux?
    Последно редактирано от Zeehond; 10-03-15, 09:44. Причина: Грешка в заглавието
    There's someone in my head but it's not me...

  • #2
    От: Мнения относно Toyota Hylux

    Добре си се насочил, но си направи труда да прочетеш повече от многото теми по въпроса,за да си спестиш саркастични мнения. Информация има много. Успех.

    Коментар


    • #3
      От: Мнения относно Toyota Hylux

      Първоначално публикуван от Zeehond Преглед на мнение

      Притеснява ме относително слабият двигател със само 79кс...Моторът разбира се е дизелов
      Има 78кс с 1.8л бензин и 2х4 задно. Ако е това... Двигателят е без технически усложнения и лесен за поддържане, но е капризен откъм смяна на масла и е желателно това да е правено съвестно и редовно. Здраво товарно магаре е, но не стават за препускане по магистрала. С такова ремарке вероятно е носило доста дисаги и може да е поизносило трансмисията. Гледай да има сервизна история.

      Коментар


      • #4
        От: Мнения относно Toyota Hylux

        Това е много здраво и яко.Малкото коне не са проблем ,моя Кантер е 90к но съм му товарил и 4800кила и си ги кара без проблем.
        Тази Тойота има макс товар сигурно 900кила и с тях ще тръгва на 2-ра ,за дизела казвам.
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • #5
          От: Мнения относно Toyota Hilux

          Благодаря ви за коментарите.

          Колата е дизелова и е 4х4, като аз някакси по подразбиране реших, че с втория лост, до скоростния, с който се управлява раздатъчната кутия, мога да изключвам изцяло предното предаване и ще мога да си я карам като нормален автомобил. Това обаче е само моето желание, пък дали японците са се съобразявли с него, когато са проектиали този модел - нямам представа
          There's someone in my head but it's not me...

          Коментар


          • #6
            От: Мнения относно Toyota Hilux

            Първоначално публикуван от Zeehond Преглед на мнение
            ... ще мога да си я карам като нормален автомобил...
            Няма да можеш или поне не без да се дразниш през пет минути. Липсват му много, много коне за да стане "нормален автомобил". И разхода му е неоправдано висок. И тези 900кг - само мечти! Е, с пораженията може и 900 да качи и да ги вози. А японците малко са се съобразили с 2.4 бензиновия двигател. С него става и за всекидневна употреба.

            Коментар


            • #7
              От: Мнения относно Toyota Hilux

              Имах такава още по-старата с 2.2Д. Носеше не по 900, а по 1500 кг и дърпаше ремарке натоварено с още 1 тон. Карах я само на газ и спирачка. Правих основен ремонт на двигател, 2 пъти сменях разпръсквачи, кърпих рамата. В моите ръце косвено чрез шофьори беше ат 1992 г. до 2010 г. Само рамата и коша изгниха тотално и затова я спрях. Разхода празен+пълен беше около 8-8,5 л. дизел на дълъг път. Като я карах празна "обръщаше километража". Няколко години в началото ми беше личен гъзовоз и за снабдяване на 3 хранителни обекта. След това се издигнах и назначих снабдител... После замина в строителството... Лично аз тогава карах по 50 000-60 000 км/година. Много здраво и некапризно нещо. Тя ми изгради доброто мнение за марката, което в последните години королата на жена ми срива.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Мнения относно Toyota Hilux

                Като се изключи Москвичът, досега съм имал само много надеждни автомобили, само със задно предаване. Москвичът също беше със задно, но му куцаше надеждността. Сега продължавам да си имам кола, с която не мисля да се разделям, но напоследък усещам, че твърде много издевателствам над нея, а тя все пак е лека кола, пък била тя и Волво, при това - комби. Затова се замислих за нещо, което може да изпълнява повечето хамалски дейности, с които все по-често нагърбвам горкото комби. Хареса ми идеята за високопроходим пикап, който обаче да може да се вози и по шосето, без обезателно моторът му да върти и 4-те колела. Двойното предаване ще ми трябва относително често, но само през зимата и за много кратки разстояния. Надеждността и здравината в случая са определящи фактори. Надлъжният двигател и целият заден мост - също. Преди доста години имах една Тойота Кресида, с 2.2 литров дизелов двигател, която беше като танк, но купето й изгни и я дадох на скрап. След като минах на Волво, забравих какво означава ръжда и въобще не се бях замислил за този проблем, като взех да гледам разни обяви за пикапи. Бих се оглеждал за пикап Волво, но за жалост - такова животно нЕма. Затова се спрях на Тойота Хайлукс, чиято репутация е обиколила света. Притесняват ме високите експлоатационни разходи, като цената на тези огромни джипови гуми например, както и разходът на горио, но аз не мисля да й навъртам кой знае колко километри, за да обеднея чувствително от тези разходи.
                There's someone in my head but it's not me...

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения относно Toyota Hilux

                  Вземай го ако е за работа ,за разходка не е за препоръчване. Ако си направиш сметка на разходи за извършена работа ще се влюбиш в нея
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения относно Toyota Hilux

                    Щом е за работа, става! При огледа залегни отдолу и хубаво разгледай шасито за гнилоч.И всичко останало гледай. Шум в скорости, дифове...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения относно Toyota Hilux

                      Благодаря на всички за отзивите. Много ми харесва тази камионетка, но не съм взел решение, дали да хуквам за Германия да я купувам. Докато се туткам, може някой да я купи и да ме улесни. Може би е по-добре да търся нещо на местна почва (в България), още повече че и цената ще излезе по-ниска.
                      There's someone in my head but it's not me...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения относно Toyota Hilux

                        Тези си държат цена навсякъде. Но от Германия...хм, там и пластмасата гние.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения относно Toyota Hilux

                          Аз досега две коли съм си купил оттам и нито едната не е изгнила. Втората си я карам и до днес, а първата вече е на около 500 000 км и също си е в движение, и без ръжда. Вярно, че и в двата случая живеех наблизо и не беше голям масраф да ида при колата и да й търся кусури.

                          Тази Тойота много ми хвана окото, може би заради голямата платформа отзад, а и на снимките изглежда много запазена, като се изключат забележките по предния калник. Продава се лично от собственика, а не от автокъща, а и имам приятел, който живее на 100-тина километра оттам, който ще се смили над мен и ще ме подслони, ако тръгна натам. Колата има валиден преглед до 2016, а в Германия това е почти равносилно на безупречно техническо състояние. Не знам, никога не съм имал подобен автомобил. Тук подобна Тойота, но не бордова, ами обикновено комби (или както и там да се води пътническият вариант) може да се купи за около 7-8 хил. лева. Онази немската е обявена за 4500 Евра, но продавачът е намекнал, че цената подлежи на сериозен коментар. Ако я даде за 3500, пак няма да излезе особено изгодна сделка с целия масраф натам и обратно.
                          There's someone in my head but it's not me...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения относно Toyota Hilux

                            Това че прегледа е гаранция за добро техническо састояние, можеш да го забравиш.
                            Много е важено каде е правен ТЮФа, има много италиянски, турски, и всякакви др сервизчета, при които ако имаш читави спирачки, колата минава без проблем, пробвано многократно. Ако прегледа е в ДЕКРА е друга работа.
                            В сервиз на ДЕКРА тая седмица на МЛ на колега откриха спирачни маркучи и някакъв тампон за смяна, и обърнаха внимание че гумите не са първа младост, а имат голям грайфер, и не мина. На другия ден в едно италиянско сервизче мина без проблем
                            Така че требва гледане, Немците не са това което бяха!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X