Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

    Първата ми беше фронтера ,и доста по късно Терано.Това на аватара е колата,разликата като проходимост е огромна.Същото важи и за моторетките им макар че аз съм с 2.7Д и разхода е по голям

    Коментар


    • #17
      От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

      Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
      Първата ми беше фронтера ,и доста по късно Терано.Това на аватара е колата,разликата като проходимост е огромна.Същото важи и за моторетките им макар че аз съм с 2.7Д и разхода е по голям
      Жалко че си далеч ,че ми е интересно откъде ще минеш с Теранозавъра пък аз да не мога с Фронтерата.
      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

      0895шест29410 .

      Коментар


      • #18
        От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

        Ами най малкото на неотъпкан 30-40 сняг,и говоря за стандартно изпълнение ,а не за лифтнати ,погледни разликите във височините,за окачване и дума не може да става като сравнение,поне имам опит и от двете

        Коментар


        • #19
          От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

          Да не влизаме в спорове ,офф-а не ми е приоритет . Писах,че нямам друго превозно средство и бъдещия ще е за всекидневна употреба .Темата отива на бензин дизел газ , а вече има такава но се говори предимно за разход на гориво а не мисля ,че трябва да е само това ,предполагам дизелака е по капризен и незнам какво би ме очаквало ,както писах най ме е страх от помпа-та .Но бензиновеите са на почти двойни пари и още 1000 за газ става камила с рогове и пак се оглеждам за дизел.Ако правилно съм разбрал от прочетеното мотора скоростите съединител и 4х4 са сравнително здрави (като изключим вакумите) май няма много електроника и проблеми с нея (като изключим таблото) разхода на дизела е повече от приятен друг е въпроса ,че е скъпа нафтата . Кажете пропускам ли нещо или да се мятам.

          Коментар


          • #20
            От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

            МИ аз го карам от 2007 и явно имам късмет с таблото ,защото си работи.За дизела ми....на 290000 е и четвърт му е много зимата -поне е тестван на много минуси .За вървенето си върви като повечето нешосейни джипки ,леко тромаво ,по шумно ,но весе пак не е лимузина.мойто е 2002 г.

            Коментар


            • #21
              От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

              колега аз карам фронтера КБ 2.2 16в,сравнително пъргава за джипка,нисък разход на гориво(газовинжекцион 12-13лв за 100км смесен цикъл),добра возия по-голямо вътрешно пространсво и не на последно място евтина за потдръжка

              Коментар


              • #22
                От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                Първата ми беше фронтера ,и доста по късно Терано.Това на аватара е колата,разликата като проходимост е огромна.Същото важи и за моторетките им макар че аз съм с 2.7Д и разхода е по голям
                Колега, би ли споделил твоето виждане, от къде идва тази огромна разлика в проходимостта (ще е полезно за хора, които се колебаят м/у Фронтера и терано)?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #23
                  От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                  Като имал и двете (не фронтера, а Исузу) те съветвам да НЕ взимаш нито едното, нито другото. А някъде прочетох нещо за Фрилендър...сакън! Късо Терано 2.4 със сток гуми на бързи 4х4 нЕма дУша от секъде. Да не говорим, че като по часовник всяко първо число на месеца поне едно-две неща по предницата се обаждат. Срам и позор за японското автомобилостроене Витарите се оказаха по-здрави от Терано2. Фронтерата има доста по-добра возия от Терано.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                    Вземи си някое читаво Дискавъри 300 тди.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                      Човека го иска за евридейка. Колкото и да е читаво си е туч на цели мостове и съмнителен комфорт....предимно второто

                      Коментар


                      • #26
                        От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                        Какво му е точно пък на комфорта. Както е на цели мостове. Ти май не си се возил, а?
                        Смея да твърдя, от опит, че Диското е най-комфортния ми джип досега, изключая шума. 300ТДИ са по-тихи от моето. Сравними са с печките на другите марки.
                        Има и избор от 3 бензинови двигателя.
                        Друга кола нямам.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Колега, би ли споделил твоето виждане, от къде идва тази огромна разлика в проходимостта (ще е полезно за хора, които се колебаят м/у Фронтера и терано)?
                          МИсля ,че едно две мнения от различни хора са достатъчни за да може някой да си направи изводи.Не искам да споря.Аз си казвам моето мнение ЗА ДВЕТЕ МАРКИ защото човека иска да избира между тях.Иначе джипки по читави колкото искаш ,но колегата си иска тези.Самия факт че за една година ми строши нервите фронтерата и е продадох на мен специално ми е достатъчен ,и там където тя е закъсвала с тираното никакви проблеми ,по приблизително еднакви участъци.Не съм от тези които карат много офф и по много кал ,но фактите са си факти,а за здравина и капка прилика няма.Дори го приеми ,че съм пристрастен поради факта че с едното съм имал проблеми а при другото не.На тераното ме дразни само ,че мотора е по шумен ,но явно има защо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                            Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                            МИсля ,че едно две мнения от различни хора са достатъчни за да може някой да си направи изводи.Не искам да споря.Аз си казвам моето мнение ЗА ДВЕТЕ МАРКИ защото човека иска да избира между тях.Иначе джипки по читави колкото искаш ,но колегата си иска тези.Самия факт че за една година ми строши нервите фронтерата и е продадох на мен специално ми е достатъчен ,и там където тя е закъсвала с тираното никакви проблеми ,по приблизително еднакви участъци.Не съм от тези които карат много офф и по много кал ,но фактите са си факти,а за здравина и капка прилика няма.Дори го приеми ,че съм пристрастен поради факта че с едното съм имал проблеми а при другото не.На тераното ме дразни само ,че мотора е по шумен ,но явно има защо
                            След тази обосновка на огромното превъзходство в проходимостта на тераното пред фронтерата, освен да приема, че си пристрастен то друго и не остана

                            А сега една истинска история - в ловната ни дружинка са 3 витари, една уазка, 1 нива 2 терано и моята фронтера, та горе-долу ми ясно колко са "по-проходими", като се има и предвид, че и двете терано са къса база, а аз съм с дълга. Отделно са по-комфортната возия и по-уютното купе на фронтерата. С две думи огромни разлики няма, още по-малко пък в полза на тераното! Сляпата фенщина е понякога е полезна - прави болката от грешния избор по-поносима, ама не е колегиално да я навираме в лицето на колега, който има шанс да избегне нашите грешки
                            Последно редактирано от bushiDO; 23-03-15, 10:51.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                              Между двата модела,разлика в окачване ,проходимост и т.н. е минимална.Имах Фронтера , но от по старите с ресори.Бая си друсаше ма и имах Терано 1 леко повдигнато с дебели пружини.То ми късаше бъбреците.Важното е ,колко е запазена колата.Защото се получава една голяма бездънна яма в ,която наливаш наливаш...При мен така се получи с Опела.И накрая го продадох от яд.Но това може да се случи и с всеки един джип.В момента съм с Терано 1 V6.Което е по добре от бензиновите Терано 2 ,както и от Фронтерските(като изключим 3.2 но и той не вярвам да е толкова безпроблемен)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                                Подкрепям горното мнение.Дори бих добавил.Карам моята Фронтерка по горските пътища веднъж седмично,тоест в неделя.Тя е дълга база от последните години на модел А.Колко бои изяде не е истина .Досега съм сменил ляв хъб,4 шарнира и кормилен накраиник.Но те си бяха и разбити като я взех.Машината асвалт почти не вижда и излиза с цел да се окаля.Вдигната е 7 см и е с нов кален Силвърстоун.Нищо друго няма различно или пък подсилвано,мотора си е сток 2.2 16в бензин и смея да кажа ,че проблем с мощност нямам .Първото дълго Терано 2-ка ,с 2.7 тди което доиде да кара с нас излезе от гората на въже с изпочупени брони прагове и една камара пласмасарии.
                                Къде са му извънпътните възможности.От най тънкото клонче му се трошат пласмасите и му се сгъват ламрините.Без подготовка това си е ,чист шосеен джип.
                                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                                0895шест29410 .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X