Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба за неправилно паркиране във Виена

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Глоба за неправилно паркиране във Виена

    Здравейте! Паркирах като си мислих, че е разрешено и като отидох при колата след 2 часа имаше листче под чистачката с глоба от 35 евро. Прибрах се в България. Въпроса ми е:
    Да плащам или не?
    Прочетох някаква директива на ЕС , че глобите за паркиране не са от тези 8 нарушения, които се пращат писма до адресите на чужденците. Но тази директива е от 2013 година.
    Надявам се някой които е запознат да ми обясни какво да правя!

  • #2
    От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

    Глобите за паркиране са частно-правни нарушения, а не административни, затова и в момента се събират през агенции за събиране на дългове. Не знам в България да има представителство което да събира дължимото, но в Сърбия и Монтенегро вече има.

    Коментар


    • #3
      От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

      Въпросите са два:
      1. Имаш ли желание да ходиш пак в Австрия?
      2. Ти за 35 евро ли си и готов ли си да преживееш цирка който ще ти се случи ако тази глоба или последствията от нея все пак стигнат до тебе?

      Иначе това че неправилното паркиране е частно-правен проблем не е абсолютно вярно и зависи как точно е формулирано нарушението.

      Коментар


      • #4
        От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

        Има значение , дали глобата е полицейска за неправилно паркиране , или общинска за неплатен паркинг.Като гледам размера и си мисля , че е второто.Нея можеш да я забравиш.А другата - я те намерила , я не.Но , ако те намери из Австрия ще си я платиш с всичките бонуси.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

          Понеже по една случайност работя точно там, където се обменя информацията, ще ти кажа какво най-вероятно ще се случи. 1. Австрийците могат да правят справки за собственост на български МПС (както и ние за австрийски) през EUCARIS (нещо като база-данни за регистрация на МПС в ЕС) и могат да ти намерят адреса и да ти пратят честитка; 2. Могат да ни изпратят писмено запитване и пак да ти получат адреса; 3. Могат и да не ти пратят нищо, а да ти дадат данните на австрийския НАП, който да уведоми нашенския НАП и да ти приберат парите след 1 година; 4. Могат и нищо да не направят, ама доколкото ги познавам е малко вероятно, щото ни пращат писма за превишения на скоростта с 5-6 км/ч. При всички положения засекат ли тоя автомобил с неплатени глоби пак в Австрия, на шофьора ще му се вгорчи живота. В Словения например при неплатени глоби взимат всички документи на водача и автомобила(без ЛК и паспорт) и го оставят да се оправя по живо, по здраво. После даже и да си плати глобата, документите му идват най-рано след 1-2 месеца (а понякога и след половин година), а как ще се оправя през това време си е негов проблем. Ти си прецени дали заради 35Е си струва риска.
          П.П. Директивата, за която споменаваш е 2011/82/ЕС, но има още доста директиви и споразумения за признаване на административните наказания
          Последно редактирано от kuzdov; 08-03-15, 00:44.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

            Благодаря за отговорите. Колата повече няма да излезе със сигурност от България, но аз вероятно (надявам се) да имам повод да пътувам в Австрия. За мен би ли било проблем ако не съм с тази кола. Ако е от значение кой ми е направил фиша, дали полицията или общината какво трябва да видя във фиша за да го уточня това.

            Коментар


            • #7
              От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

              Първоначално публикуван от didodido Преглед на мнение
              Благодаря за отговорите. Колата повече няма да излезе със сигурност от България, но аз вероятно (надявам се) да имам повод да пътувам в Австрия. За мен би ли било проблем ако не съм с тази кола. Ако е от значение кой ми е направил фиша, дали полицията или общината какво трябва да видя във фиша за да го уточня това.
              Глобата я дължи човекът, а не колата. На тях може да им отнеме време да направят връзката ама kuzdov горе нагледно е обяснил.

              Фиша трябва преди всичко да го прочетеш, най-вероятно там пише всичко. На немски сигурно ама те някои думички са в целия свят същите.

              Коментар


              • #8
                От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                Абе човек, плати си глобата.
                Ако нямаш 35 евро да се отрганизираме и да ти ги съберем.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #9
                  От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                  Смени си номера на колата и си пътувай спокойно,ако ти дойде глобата тук си я плати.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.” - Атанас Буров
                    The choice is Yours!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      . На тях може да им отнеме.
                      Така е , и тогава няма да са 35 със сигурност
                      GL420, G500

                      Коментар


                      • #12
                        От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                        Преди години карах автобус на които му се бяха събрали около десетина фиша за неправилно паркиране в Виена .Една прекрасна утрин ни спряха на границата платихме и продължихме. Нямаше лихви или задържане на документи 780 евра за 10 паркирания на Мария Хилфер штрасе.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                          Първоначално публикуван от valka Преглед на мнение
                          Така е , и тогава няма да са 35 със сигурност
                          Яааа , тук имало разбирачи . ... и колко ще са ?

                          Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                          ... .Една прекрасна утрин ни спряха на границата платихме и продължихме....
                          А коя граница имаш предвид , че ми е любопитно ?
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 08-03-15, 20:09.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                            Първоначално публикуван от didodido Преглед на мнение
                            .....
                            Прочетох някаква директива на ЕС , че глобите за паркиране не са от тези 8 нарушения, които се пращат писма до адресите на чужденците. Но тази директива е от 2013 година.
                            ....
                            Да . И още важи .
                            Тук се изказаха различни мнения . Демек :

                            1. Ако не си за 35 Евра , плати ги .
                            2. Ако имаш излишни 35 Евра , плати ги .
                            3. Ако не ти се дават (напук на Буров) , ще те хванат за шлифера .

                            ... така че : твоя воля!
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                              Първоначално публикуван от didodido Преглед на мнение
                              ...но аз вероятно (надявам се) да имам повод да пътувам в Австрия. За мен би ли било проблем ако не съм с тази кола....
                              Дори и да не предприемат никакви мерки (малко вероятно), ако колата е на твое име и са те установили като собственик, неминуемо опреш ли до услуги от общината, глобата ще цъфне. Европа вече е едно голямо село и трудно можеш да се покриеш. В момента излизат хиляди тарикати, дето са им отнели книжките по чужбина, а те са ги декларирали за изгубени и са си извадили нови. Ние пък всеки ден изпращаме документи и глоби на чужденци (и не само от ЕС) отнети тук. Съвета ми е ако имаш намерение да се застояваш по Австрия да си оправиш бакиите овреме, че тия не обичат много дребните тарикати и бая сурово ги пляскат.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X